Brak ogrzewania powyżej pierwszej prędkości nadmuchu

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Brak ogrzewania powyżej pierwszej prędkości nadmuchu

Postautor: kerad » 21 mar 2015, 12:19

Borykamy się przy klimie manualnej z brakiem ogrzewania przy prędkościach powyżej 1. Juz wymieniałem płyn chłodniczy odpowietrzylem układ przez doprowadzenie do potrojnego włączenia wentylatora w komorze silnika, stan w zbiorniczku jest prawidłowy w chłodnicy full. Jak dam max grzanie to grzeje tylko jak nadmuch na 1 prędkość bo jak zacznę zwiększać to przestaje wiać ciepłym tylko chłodnym. Klapę pod deska od ciepłego sprawdzałem ze się otwiera, filtr kabinowy jest nowy.
Czy może to być wadliwy termostat ze nie puszcza nagrzewnice obiegu płyny chłodniczego?

kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Postautor: kerad » 31 mar 2015, 20:34

Cóż nie doczekałem się odpowiedzi i wymieniłem termostat niestety problem nie ustal, węże od nagrzewnicy są ciepłe na wejściu i wyjściu czyli jakiś delikatny przepływ jest lecz zbyt mały aby przy większych prędkościach nadmuchu oddać ciepło. Czy ktoś płukał nagrzewnice aby udroznic resztę nagrzewnicy bo wymiana jest dość kosztowna

Wysłane z mojego X9180

robert smith
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2014, 20:20
Czym jeżdzę: 2,o crdi

Re: Brak ogrzewania powyżej pierwszej prędkości nadmuchu

Postautor: robert smith » 31 paź 2015, 23:41

Witam mam sportage crdi2.0 i podobny problem wymieniony termostat,filtry, przepłukana nagrzewnica, i dalej brak ogrzewania a przewody są gorące może ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze można zrobić bo cholera marznę w tym moim autku pozdrawiam


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap