Skrzynia biegów

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
tom266
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 12:29
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI x4

Skrzynia biegów

Postautor: tom266 » 28 paź 2022, 15:03

Mam problem z coraz to głośniejszym terkotaniem metalicznym przy silniku który jest słyszalny przy dodawaniu gazu. Słychać to dopiero od drugiego biegu, a po puszczeniu gazu terkot cichnie. Bez jazdy na luzie silnik pracuje ładnie bez żadnych odgłosów. Biegi przełączają się płynnie bez zgrzytów itd. Ktoś stwierdził po podniesieniu auta że to skrzynia biegów i nie warto nic robić tylko szukać całej używanej z gwarancją rozruchu.
Jest to Kia Sportage 2 z 2005r 2.0 16 V benzyna 4x4 5 biegowy i pytanie moje -
Znalazłem tylko 2 skrzynie do tego modelu w cenie ok 2300-2500 zł ale żaden sprzedający nie gwarantuje dopasowania. Czy są jakieś symbole itp. po których znajdę odpowiednią skrzynię ? Czy może od diesla pasuje do benzyny bo tych jest bardzo wiele i w dobrych cenach? Znalazłem też opcje wymiany skrzyni na regenerowaną z montażem i olejem w cenie 1999zl oraz 1 rok gwarancji . Może od sportage 1 by pasowała?
Może ktoś zmieniał, kupował lub posiada na sprzedaż sprawną i podpowie co zrobić najlepiej ?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Skrzynia biegów

Postautor: Gawon » 06 lis 2022, 21:17

Jak bym miał wydać na skrzynię 2,5 tyś używaną (może za wkładanie i wyjmowanie jeszcze) to wolał bym wstawić do firmy gdzie robią skrzynie cena pewnie podobna za regenerację, robiłem tak tyle że w T5
Pamiętaj że ty swoją też teoretycznie możesz sprzedać jako sprawną, co z tego że możesz oddać, ale jak nie robisz tego sam to zobacz ile za dwa włożenia i wyjęcia wydasz, a za to nikt ci nie odda kasy, i dalej nie ma skrzyni sprawnej w samochodzie


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap