Miga kontrolka napędu, świecą się ciągle ABS i ESP

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Record
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2021, 09:47
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 2.0

Miga kontrolka napędu, świecą się ciągle ABS i ESP

Postautor: Record » 26 mar 2021, 09:52

To moje drugie konto, nie mogę odzyskać hasła do starego - mail nie dochodzi :/ ehhh ale do rzeczy:

Mam problem z moją Sportage II z 2007 roku, benzyna 2.0. Po lewej stronie miga ciągle kontrolka napędu, ta pod kontrolką włączonego 4x4. Do tego po prawej palą się stale ABS i ESP. Jest to już drugi raz. Poprzednio przez dwa dni się taka sytuacja działa, potem kontrolki zgasły. Od wczoraj znowu się palą. Wcześniej czasem zapalało mi się samo ESP OFF.

Czy to może być jakaś wiązka? Czy raczej poważniejsza sprawa? Niestety w mojej mieścinie mechaników lepszych ja na lekarstwo i wolę najpierw podpytać, może ktoś ma pomysł czego szukać...

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Miga kontrolka napędu, świecą się ciągle ABS i ESP

Postautor: henryk_kania » 26 mar 2021, 10:51

Nie dam rozwiązania, ale może wskazówka na coś naprowadzi. Udało mi się kiedyś coś takiego wywołać "sztucznie" - podniosłem samochód na podnośniku hydraulicznym, zapiąłem 4WD i wrzuciłem jedynkę.

W efekcie koła kręciły się nierównomiernie co spowodowało choinkę ABS/ESP/4WD. Może są jakieś błędy odnośnie czujników ABS w komputerze?

Record
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2021, 09:47
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 2.0

Re: Miga kontrolka napędu, świecą się ciągle ABS i ESP

Postautor: Record » 26 mar 2021, 13:27

Tak podejrzewam, że jednak na wizycie w ASO się skończy. Pojadę podłączyć pod komputer, przynajmniej będę wiedział, z czym do mechanika uderzyć. Jeszcze sprawdzę organoleptycznie, czy gdzieś przy czujnikach ABS coś nie wisi.

Zabisyn
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2021, 12:32
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 4WD 2008 141km

Re: Miga kontrolka napędu, świecą się ciągle ABS i ESP

Postautor: Zabisyn » 22 maja 2021, 19:06

Record czy wpadłeś może na jakieś rozwiązanie? Bo mam to samo, od jakiegoś czasu ABS wisi wraz z kontrolka napędu. Czasami sam ABS, czasami z migającą od napędu, a czasami nic, dopiero po jakimś czasie się pokazuje. Podłączanie pod dwa różne komputery dały dwa różne odczyty, raz że czujnik przyspieszenia wzdłużnego (chociaż podobno w tym aucie tego nie ma), dwa ABS prawe tylne koło

tmpl
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:07
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 II 4WD

Re: Miga kontrolka napędu, świecą się ciągle ABS i ESP

Postautor: tmpl » 28 wrz 2021, 22:15

U mnie działo się tak po obfitych opadach.czy nawet jeździe w dużym deszczu. Esp off. Zapalało się po kilku min.jazdy. podobnie z kontrolką napędu. Po pewnym czasie przestało.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Miga kontrolka napędu, świecą się ciągle ABS i ESP

Postautor: automaciek » 29 wrz 2021, 06:23

Zabisyn pisze:... mam to samo, od jakiegoś czasu ABS wisi wraz z kontrolka napędu. Czasami sam ABS, czasami z migającą od napędu, a czasami nic, ...
Jeśli tylny czujnik ABS, to w piaście koronka impulsowa potrafi skorodować (2WD - pod zaślepką).


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap