Drganie sprzęgła

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
malvanius
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2021, 19:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2007R 4x4
2.0 crdi 140Km 6skrzynia

Drganie sprzęgła

Postautor: malvanius » 21 lut 2021, 19:29

Czy ktoś miał problem z drżącym pedałem sprzęgła? Drganie pojawia się po wciśnięciu sprzęgła na 1cm i słychać stukanie z okolic sprzęgła w komorze silnika. Po wciśnięciu na maksa słychać jakby łożysko oporowe ale sam pedał już nie drży. Proszę o pomoc
Pacjent Kia Sportage 2007r 4x4 140KM 2.0crdi

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Drganie sprzęgła

Postautor: henryk_kania » 22 lut 2021, 16:27

Bazując na Twoim opisie i objawach zakładałbym, że łożysko oporowe się kończy. Albo coś z blaszkami docisku się podziało. Tak czy siak może dojść do tego, że konieczne będzie tam, niestety, zaglądnięcie. A zaglądnięcie to moim zdaniem już profilaktyczna wymiana zestawu sprzęgła całego z racji, że dobrać się tam to jest grubsze rozkręcanie.

Samo mrowienie pedału przy delikatnym wciśnięciu (bez żadnych dźwięków) miałem od pierwszej wymiany sprzęgła (przy pierwszej większe, aktualnie mniejsze). Niczego złego się w tym nie doszukiwałem (zwłaszcza, że czytałem że nawet w nowych autach się zdarza). Natomiast (po 2-3 latach) dźwięki dochodzące ze skrzyni przy wysprzęglaniu mnie zmusiły do zrzucenia skrzyni - łożysko i docisk były całe przy czym samo łożysko tak przetyrane (suche, luźne, luźno trzymające się tej obudowy ze ślizgiem), że wymieniłem.

lucjanowy566
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2020, 15:29
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI

Re: Drganie sprzęgła

Postautor: lucjanowy566 » 23 lut 2021, 16:07

No niestety, nie chcę straszyć, ale tak jak kolega wyżej napisał - miałem podobnie i czekała mnie mnie wymiana całego zestawu sprzęgła.


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap