Problemy ze sprzęgłem

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
MDuch2018
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2019, 18:13
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 lpg ACTIVE

Problemy ze sprzęgłem

Postautor: MDuch2018 » 04 gru 2020, 19:34

Witajcie forumowicze!
Kia 2009 r. 4WD
Sprzęgło wymienione ok. rok temu na Valeo.
Mimo wymiany ogólnie dosyć ciężko chodzi i wysoko bierze ale to auto chyba tak ma. Problem natomiast jest taki że im cieplej na dworze wtedy sprzęgło gorzej chodzi. Kiedy są upały to na prawdę z dużą mocą trzeba dociskać. Nie wiem czy tam jest jakaś guma która pod wpływem ciepła blokuje sprzęgło czy jaki grzyb. Ktoś coś może przerabiał ?

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Problemy ze sprzęgłem

Postautor: henryk_kania » 04 gru 2020, 22:43

U mnie chodziło ciężko po wymianie jak Mietki z warsztatu przy wymianie sprzęgła nie poczyścili tulei łożyska/widelca/itp. Przy wyczyszczeniu wszystkiego i sprawnym mechaniźmie sterowania powinno chodzić leciutko.

Sprzęgłem steruje komplet pompa sprzęgła przy pedale oraz wysprzęglik przy skrzyni - można by się temu też przyglądnąć. Wysprzęglik myślę można by odkręcić od skrzyni i posprawdzać. Tak samo mocowanie wysprzęglika do widelca sprawdzić czy jest nasmarowane.

Gum tam po drodze raczej nie ma (no oprócz uszczelek wysprzęglika/pompy sprzęgła). Bo samo uszczelnienie i ślizg widelca o ile pamiętam to plastik.


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap