Drżenie auta

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
MDuch2018
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2019, 18:13
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 lpg ACTIVE

Drżenie auta

Postautor: MDuch2018 » 16 wrz 2019, 22:28

Witam. Kia Sportage 2009 4WD.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
W trakcie jazdy na urlop złapałem kapcia i byłem zmuszony jechać ponad 100 km na oponie zapasowej. Z tej racji, że miałem już zużyte gumy, na miejscu wymieniłem wszystkie 4 na nowe oponki klasy premium. I myślałem że będzie miód malina. Problem w tym że samochód trzęsie, trzęsie się kierownica, coś jakby delikatnie podskakiwało w okolicach tylnej osi i auto nie jedzie płynnie. Czasem nawet ciężko ruszyć z miejsca bo mam wrażenie jakby jakieś koło się blokowało i nie chciało wystartować. Przy prędkości ponad 100 km/h całe auto się trzęsie dosyć mocno. W czym może tkwić problem ? Opony były wyważane, klocki i tarcze z tyłu są już trochę zużyte ale czy to może mieć wpływ ? A może problem z mechanizmem różnicowym ?

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Drżenie auta

Postautor: diselboy » 17 wrz 2019, 21:46

a dojazd na wakacje był gładki ? jakie ciśnienie było w zapasie ? jak sporo za niskie w stosunku do przeciwnej strony różnica mogła dostać ciut po "zębach" ale to nie powinien być problem. może, nie twierdzę ,że dziś tak się przytrafia, jedna z gum jest krzywo nalana i ma bicie. (miałem taki przypadek na Bridgeston'ach seryjnie montowanych w nowym aucie) albo jedna z felg jest ciut jajowata a na starej gumie to się "wyrównało" tak , że nie czułeś, dopiero nowa gumka wykazała się jajkiem.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap