Wibracje

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Milo82
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2019, 19:43
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2009 2.0 FWD

Wibracje

Postautor: Milo82 » 04 lut 2019, 19:59

Panowie proszę o wszelkie rady.
Pacjent - Kia Sportage z 2009 r z silnikiem benzynowym 2.0 napęd tylko na jedna oś.
Od jakiegoś czasu czuć delikatne wibracje przy przyspieszaniu , wydaje mi się ze tez czuć drżenie na jałowym, aczkolwiek może to być przewrażliwienie. Najgorsze co się dzieje, to że jak jadę na biegu 4 lub 5 i najczęsciej pod górę, kiedy jest "mu ciężko" auto przy ok 80 - 90 km/h zaczyna wpadac w silne wibracje. Telepie całą buda przez podlogę, kierownica jakoś specjalnie nie drży. Wibracje nie ustają aż całkiem zatrzymam auto, wciśnięcie sprzęgła nic nie daje. Najlepsze jest to że dzieję się tak kilka razy po czym ustaje, jakby po rozgrzaniu auta. Zauważyłem że dzieje się to częściej gdy w aucie jest pasażer lub dwóch - czyli gdy jest obciążony, Efekt jest taki że jak jadę to doprowadza mnie to do szalu a pozniej np jadąc z mechanikiem nie zdaży sie to ani razu..
Ostatni zauważyłem też ze przy ruszaniu na jedynce gdy auto zaczyna jechać zdarzy się czasami podobna oczywiście mniej wyczuwalna chwilowa wibracja. Jest też efekt szarpnięcia na 4 i 5 biegu przy dodaniu gazu oraz odpuszczenia pedału gazu... nie wiem czy jest to powiązane.
Byla wymieniana półoś drżenie przy przyspieszaniu jakby zmalalo ale wibracje przy 80 i 90 km nie ustaly, teraz wrocilo rowniez wibrowanie przy przyspieszaniu. Mechanicy obstawiaja na zmianę - poduszkę silnika lub półoś zaprzeczajac sobie wzajemnie.
Moze ktos przerabial podobny problem?
Ogólnie mam wrażenie ze samochod cały czas wibruje jakby podszarpywalo lub podskakiwał ale mechanicy mowia ze jest wrazliwy. Ale wibracje przy 80 90 km/h sa na tyle mocne ze malo nie rozwali auta az strach jechac.
Co myslicie od czego zaczać?

wyindywidualizowany
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:24
Czym jeżdzę: 2.7 wszystkomająca :)

Re: WIBRACJE

Postautor: wyindywidualizowany » 04 lut 2019, 21:10

Ja bym obstawiał półoś/przegub bo objawy które opisałeś pasują jak ulał. Ale co tu gdybać-jedź do mechanika i Ci powie. Jak mechanik tego nie jest w stanie zdiagnozować to my tu zdalnie możemy powróżyć tylko :D

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wibracje

Postautor: listomek2014 » 04 lut 2019, 23:44

Wibracja na postoju poduszka wibracja podczas jazdy przeguby L P
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wibracje

Postautor: diselboy » 05 lut 2019, 11:57

te objawy podpadają pod przegub wewnętrzny.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wibracje

Postautor: Owca007 » 05 lut 2019, 12:20

Nie wiem dokładnie jak w tym modelu, ale czy tutaj też nie jest tak jak w sportku 3 z większymi silnikami, że prawa półoś ma wałek pośredni na podporze gdzie padają łożyska i wtedy się telepie.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Milo82
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2019, 19:43
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2009 2.0 FWD

Re: Wibracje

Postautor: Milo82 » 17 lut 2019, 18:19

Dzięki Koledzy za odpowiedzi.
Objawy są rzeczywiście bardzo dziwne do autko jak wpadnie w te silne wibracje, to nic nie pomaga ani wrzucenie biegu jałowego, ani naduszenie sprzęgła. I najgorsze jest to, że moment kiedy wpadnie w te wibracje jest zawsze loterią. Zawsze w okolicach 90-100 km/h praktycznie nigdy gdy jadę wolniej.
Raz już była wymieniana półoś i teraz wszyscy mechanicy rozkładają ręce, ale ja myślę że albo wsadzili mi kiepskiej jakości zamiennik albo jakąś zużytą część, bo po wymianie było przez ok tydzień lepiej. Chyba tym razem zdecyduje się na aso.... jedna półoś 1500 netto....
Jak coś podziałam to napiszę tutaj żeby zostało dla potomnych forumowiczów.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wibracje

Postautor: diselboy » 17 lut 2019, 20:18

jak jeszcze miałem Stilo to w tym zakresie telepały zwichrowane tarcze hamulcowe z przodu, przez pół roku dochodziłem co za cholera bo pojawiło sie krótko po wymianie tarcz na nowe gdy wracałem znad morza ( ponad tysiaka walnąłem bez problemów, były wypuszczone z "fabryki" z biciem) . W ramach desperacji zdecydowałem się na przetoczenie (już nie miałem pomysłów co za przyczyna), pomogło i okazało sie że tylko jedna miała bicie ponad normę, po tym zabiegu wibracje jak ręką odjął. I qwa na dodatek żebym gdzieś wparował w jakąś kałużę po długim i mocnym hamowaniu, dwa miechy było sucho jak w "pieprzniczce" jedyne co miałem podstawy o podejrzenie to znajomy wimieniał mi w jednostce wojskowej w Kołobrzegu łożyska w tylnych piastach bo zaczęły "śpiewać" w trasie a w planach miałem jeszcze tygodniowy wypad do niemiec pod Stuttgart na ślub siostrzeńca. Stilacz do dzisiaj śmiga na tych tarczach bez problemów. (żałuje ,że go sprzedałem )
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Milo82
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2019, 19:43
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2009 2.0 FWD

Re: Wibracje

Postautor: Milo82 » 21 sie 2019, 10:49

Panowie, mam do wymiany półoś lewą. Z aso wiem ze ma to byc nr 495011f200 ale po sklepach internetowych znalazlem o tym numerze półosie o dlugosci 668mm 670mm i 675 mm. Czy ktos podpowie? Moja sportage jest z 2009 r. 2.0i 2wd. A tak wogole to moze nie pchac sie w zamienniki gdyz wymieniam juz drugi raz ta sama półoś, wczesniej nie wiem jaka mi tam wsadzili. Mechanik zasugerowal ze to cos przy skrzyni moze rozwalac przegub wew. Pojechalem do speca od skrzyni to stwierdzil ze to raczej nic ze skrzynia tylko te auta maja problem z pezegubami wew. Ratujcie

Marcins773
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2022, 10:43
Czym jeżdzę: Kia Sportage GTline 1.6 tgdi 2016r.

Re: Wibracje

Postautor: Marcins773 » 05 cze 2022, 10:51

Czy udało Ci się poradzić z wibracjami w aucie? Właśnie pojawiły mi się takie same objawy w mojej Kia, proszę o pomoc i podpowiedź


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap