Dziwne wibracje przy dodawaniu gazu

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
leszekm40
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2017, 12:58
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0 16V benzyna + lpg

Dziwne wibracje przy dodawaniu gazu

Postautor: leszekm40 » 17 sie 2017, 13:09

W mojej Kia sportage II z 2006 r. podczas dodawania gazu przy ok. 1500 obrotach słychać dziwne wibracje z okolic silnika niezależnie od biegu na jakim jadę, wibracje cichną przy ok. 2000 obrotów. Nie dzieje się tak na postoju. Zaglądałem pod spód, myślałem, że to wibracje rury wydechowej ale to chyba nie to. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Ucando
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:11
Czym jeżdzę: 2,0

Re: Dziwne wibracje przy dodawaniu gazu

Postautor: Ucando » 07 wrz 2017, 13:28

Czy te wibracje przenoszą się na kierownicę, czy tylko je słychać? Często się zdarza że pod obciążeniem wytwarzają się wibracje z uszkodzonego przegubu wewnętrznego na półosi.

leszekm40
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2017, 12:58
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0 16V benzyna + lpg

Re: Dziwne wibracje przy dodawaniu gazu

Postautor: leszekm40 » 24 wrz 2019, 19:56

Wibracje nie przenoszą się na kierownicę. Mam wrażenie , że coś wpada w rezonans przy określonych obrotach silnika.

serdujah
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 02 gru 2015, 08:11
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2008 2.0 16v

Re: Dziwne wibracje przy dodawaniu gazu

Postautor: serdujah » 03 sty 2020, 09:14

Wiem, że odgrzewam kotleta po ponad dwóch latach, ale pytanie do autora wątku, czy zdiagnozował to buczenie, huczenie? Też mam podobne objawy przy 1500 obrotów. Fakt, że jeżdzę z tym już 5 lat i nic nie dzieje się. W dwóch warsztatach próbowali zdiagnozować, nie udało się. Ostatnio wymieniałem sprzęgło i wydaje mi się, że jest o wiele ciszej, możliwe, że to coś ze skrzynią, sprzęgłem. Na pocieszenie, parę dni temu słyszałem jak przyspiesza inny Sportek i też wydobywał się ten dźwięk. Myślę, że akurat w tym wypadku stwierdzenie "ten typ tak ma", nie mija się z prawdą :)


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap