Głośna praca silnika na D i R

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Crown
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 03 paź 2015, 22:29
Czym jeżdzę: 2.7 Kia Sportage II

Głośna praca silnika na D i R

Postautor: Crown » 21 lut 2017, 17:13

Witam serdecznie,
przepraszam, jeżeli temat został wcześniej poruszony, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na ten problem.

W mojej Kia Sportage II 2006 2.7 V6 od wczoraj towarzyszy głośna praca, a raczej pisk przy wrzuceniu na D lub R. Przy P i N na odpalonym silniku nic nie słychać. Podejrzewam, że winą może być koło pasowe. Czy ktoś wcześniej spotkał się z takim problemem? Dodam, że ten hałas, to bardziej pisk. Przyznam się szczerze, że od ostatniej wymiany oleju w czerwcu zrobiłem 16k kilometrów i właśnie przygotowywałem się do wymiany, ale nie wiem czy to ma jakikolwiek związek.

Z góry dziękuje za odpowiedź i rady.

Pozdrawiam

@Edit
Dodam, że wczoraj podczas ulewy zaczęła migać mi kontrolka ładowania akumulatora. Typuje rolkę na alternatorze. Dziś odwiedzę mechanika i zobaczymy czy się nie mylę.

Crown
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 03 paź 2015, 22:29
Czym jeżdzę: 2.7 Kia Sportage II

Re: Głośna praca silnika na D i R

Postautor: Crown » 24 lut 2017, 14:49

Dziękuje za połączenie postów i proszę o połączenie tego również z racji braku możliwości dalszej edycji. (Nie wiem dlaczego, ale nie pojawia mi się teraz ikonka do edytowania).
Otóż prawdopodobnie przyczyną był zalewany przez opady alternator. Po podniesieniu auta na podnośniku zobaczyłem, że alternator nie jest zasłonięty jakąkolwiek zasłoną i nie wydaje mi się, że fabrycznie kiedykolwiek był. Zastanawiam się czy samemu nie zabudować tego miejsca kawałkiem plastikowej osłony.


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap