Wyskakujący czwarty bieg!

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
maly1
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2014, 15:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0

Wyskakujący czwarty bieg!

Postautor: maly1 » 16 lip 2014, 17:41

Witam jakieś 3 miesiące temu kupiłem Sportage z 2004 roku z napędem na 4 koła. Autko sprawuje się super, fajnie się jeździ lecz mam jeden problem: podczas jazdy wyskakuje mi czwarty bieg. Dzieje się tak jak dłużej na nim jadę. Oddałem samochód do mechanika stwierdził, że trzeba wymienić synchronizator, przesuwkę i jakieś koło (nie wiem nie znam się) :). Po odebraniu od mechanika wszystko grało przez jakieś 3 tygodnie. Po tym czasie bieg znów zaczął wyskakiwać i to jeszcze częściej. Oddałem go znowu to mechanik stwierdził, że trzeba wymienić jakieś łożyska i mostek czy coś (nic za to nie płaciłem, bo stwierdził, że to jego błąd). Biegi zaczęły chodzić płynniej niż chodziły wcześniej. Myślałem, że jest Ok. Jednak w tym tygodniu miałem dłuższą trasę i podczas jazdy znów mi wyskoczył bieg. Dzwoniłem do gościa, to on stwierdził, że nie wie co to może być. Wszystkie części, które były wymieniane były używane, ale w dobrym stanie. W związku z tym mam pytanie, czy może ktoś z Was miał taki przypadek lub wie co może dolegać? ;) Z góry dzięki za informacje! :D

Awatar użytkownika
iparts
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 25 mar 2013, 13:31
Czym jeżdzę: Kia Ceed
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyskakujący czwarty bieg!

Postautor: iparts » 17 lip 2014, 12:58

Wychodzi na to że skrzynia do wymiany
Części zamienne do KIA https://www.iparts.pl/auto/kia,184.html

maly1
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2014, 15:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0

Re: Wyskakujący czwarty bieg!

Postautor: maly1 » 17 lip 2014, 15:05

No właśnie myślę, że zostanie mi tylko kupno skrzyni i zamontowanie. Wtedy się wszystko okaże. ;)


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap