Jakie sprzęgło Sportge 2,0 crdi 113km 4WD 05'?

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
lukasgo
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 23 sie 2011, 21:08
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2,0 crdi 113KM Tour+
Lokalizacja: Rybnik/Wrocław

Jakie sprzęgło Sportge 2,0 crdi 113km 4WD 05'?

Postautor: lukasgo » 24 lip 2013, 01:13

Witam serdecznie!

Chciałbym zapytać, jak w temacie. Czy ktoś z Was montował nowy komplet sprzęgła do takiego samochodu? Zastanawiam się nad montażem zestawu Valeo(znalazłem o nim dość dobre opinie), ale w katalogu producenta widnieją dwa modele sprzęgła pasujące do mojego samochodu

- jedno Valeo 826843 - komplet 3 częściowy - tarcza, docisk sprzęgło w wyciskowe, średnica 237mm (strasznie niska cena - około 500zł)
- drugie Valeo 828660 - komplet 2 częściowy - tarcza, docisk, średnica 240mm (minimum 1100zł)

Jestem już umówiony na wymianę w ASO, gdzie zamówiono dla mnie podobno zestaw tarcza i docisk z Valeo, łożysko wyciskowe oryginał KIA. Zastanawiam się, czy taki połączenie będzie grało - czy może mam zażądać montażu całego zestawu od jednego producenta?

Borykam się już z problemem drgań obciążonego silnika w zakresie obrotów 1500-2000 od dłuższego czasu. Problem pojawił się właśnie po wymianie kompletnego sprzęgła, przy 96000km. Zgłosiłem to wtedy ASO, które stwierdziło, że drgania powoduje reduktor...

Olałem sprawę, ale ostatnio znów zajrzałem do tematu i przycisnąłem ASO,by wykonali ponownie diagnozę - tym razem padło na sprzęgło [rotfl1]. ASO obiecało jednak, ze jeśli diagnoza się nie potwierdzi, nie zapłacę ani złotówki za dalszą diagnostykę problemu(ciekaw jestem, jak to będzie :roll: ). Z tego, co wyczytałem, tarcze sprzęgła pierwotnie montowane w sportkach z początku produkcji rzeczywiście mogły powodować drgania i klekotanie. Dlatego teraz chciałbym zamontować elementy, które pozwolą mi na 100% wykluczyć wadliwe sprzęgłu, gdyby hałas miał siępowtórzyć.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i uwagi.

pozdrawiam,

Łukasz

Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap