Wibracje przy przyśpieszaniu

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
rafkal1990
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2018, 18:16
Czym jeżdzę: Kia Pportage 2012 2.0 DOHC AWD L 18"

Re: Wibracje przy przyśpieszaniu

Postautor: rafkal1990 » 29 lis 2018, 18:26

witam , bylem kiedyś na tym forum , udzielałem sie , kilka lat przerwy i wracam ... także mam problem z kijanka , z wibracjami , wibruje coś Potężnie przy ruszaniu w przód i tył , cofając drga bardziej niż ruszając w przód . serwis wymienił podporę półosi , i przegub wewnętrzny , nie pomogło , delikatnie wibruje (czuć na udach) i kierownicy przyspieszając (ale bardzo delikatnie), także w okolicach 70 -80 , i 140-150 jadąc równo ,przy innych prędkościach NIE przyspieszając nie czuć nic.... czy można tu umieszczać linki ? zaraz pójdę nagram filmik może będzie to słychać , ale auto tragicznie przy ruszaniu i cofaniu jakby coś miało odpaść.... co dziwne jak czytałem już wyżej , wraz z rozgrzaniem i kilometrami danego dnia drga bardziej....

a kurcze... dopiero zobaczyłem, że temat dotyczy sportage II ...

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje przy przyśpieszaniu

Postautor: gisio » 29 lis 2018, 19:19

rafkal1990 - obstawiam na ścięte wielokliny między reduktorem a mechanizmem różnicowym skrzyni biegów.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

elkdarek
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 10 paź 2020, 20:46
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI d4ea

Re: Wibracje przy przyśpieszaniu

Postautor: elkdarek » 02 paź 2022, 16:48

W mojej KS II 2,0 Crdi pojawiły się wibracje. Nasiliły się na początku września. Co zrobiłem wymieniłem na nowe obie półosie (bez zmian). Wymieniona poduszka silnika lewa przy rozrządzie oraz przy chłodnicy bez zmian. Nowa półoś lewa od kierowcy powoduje większe drgania założona stara. Wał sprawdzany, Krzyżak przesmarowałem, wymieniłem przegub elastyczny bo był spękany. Drgania są przy 1800 do 2500 obr na 2 i 3 biegu. Koła wyważone. Ciekawi mnie poduszka skrzyni czy to może jej wina wydaje się być cała ale to na niej i na tej przy rozrządzie silnik wisi. Może jak jedna padła to i druga. Rozwiązał ktoś już ten problem?

tom266
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 12:29
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI x4

Re: Wibracje przy przyśpieszaniu

Postautor: tom266 » 28 paź 2022, 18:53

U mnie diagnoza była że przegłub przy silniku , a następna że skrzynia biegów? Dowiem się w środę


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap