Dziwny warkot

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
tomek 229
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:31
Czym jeżdzę: KIA sportage 2007 2.0CRDI

Dziwny warkot

Postautor: tomek 229 » 12 maja 2021, 21:43

Od pewnego czasu mam taki problem. Samochód stoi po nocy, wsiadam i ruszam. Przez około 1 km jest dobrze a później dobywa się warkot chyba z przodu. Nasilenie jest tak duże że nie można wytrzymać. Jeśli ruszę kierownicą obojętnie w lewo lub w prawo warkot znika. Po powrocie do jazdy na wprost warkot się pojawia i czuć pod ręką drobne drżenie kierownicy. Grzała mi się piasta prawa przód ,wymieniłem łożysko ,przeguby nie mają luzów. Sprawdzałem przy stówie, wyłączyłem na luz ale warkot nie ustąpił. Wał napędowy zero luzu .Może któryś z kolegów miał taki problem i znalazł rozwiązanie.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Dziwny warkot

Postautor: diselboy » 12 maja 2021, 22:14

przyjrzał bym się wspomaganiu, tam jest chyba hydrauliczne ? jeśli tak to poziom oleju, łożyska, mocowanie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

tomek 229
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:31
Czym jeżdzę: KIA sportage 2007 2.0CRDI

Re: Dziwny warkot

Postautor: tomek 229 » 20 maja 2021, 21:05

No i wydało się co było powodem warkotu. Po podniesieniu lewej strony stwierdziłem bardzo duży luz na kole (około 0,5 cm). Po rozebraniu lewego zawieszenia mały szok (a podobno nic mnie już nie miało dziwić ). Nakrętka na przegubie pasowana szlifierką kątową ze względu na inny skok gwintu przegubu (tokarz na tokarni uratował resztę gwintu). Pan mechanik (?) poszedł dalej i włożył cienką blaszkę między piastę a łożysko celem skasowania luzu (powinien wymienić piastę na nową +nowe łożysko). A wszystko to było robione w serwisie w dużym mieście (faktury). Autem jeżdżę okazjonalnie (2-gi samochód ) przy normalnej jeździe problem by wyszedł wcześniej a tak naprawiam sam i zastanawiam się dlaczego ludzie są tak nieuczciwi.


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap