Kąt pochylenia koła - śruba regulacji.

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
miras
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2020, 18:22
Czym jeżdzę: KS II 2,0 B-LPG 2010rok

Kąt pochylenia koła - śruba regulacji.

Postautor: miras » 10 kwie 2021, 07:53

Mam pytanie czy ktoś przerabiał ten problem w swoim sportagu. Autko kupiłem we wrześniu. Niby wszystko ok miało być - aż do dziś. Zauważyłem, że przednie opony zaczyna podcinać od środka więc na stację na szarpaki i bez luzów, wszystko było zrobione po zakupie. Udałem się do warsztatu na ustawienie a tam mi szczęka opadła. Na wszystkich kołach kąty rozwalone, choć tylnie opony są równe bez podcięć. Pan w warsztacie powiedział że bez specjalnych śrub do ustawienia kąta pochylenia się nie obędzie. Dla mnie czarna magia i tu moje pytanie. Czy to jest jedyny sposób do naprawy tego czy można inaczej? Śruby do zdobycia tylko na aukcjach internetowych. Proszę o jakieś podpowiedzi a może ktoś to przerabiał już u siebie. Zaczynam coraz bardziej myśleć, że to nietrafiony zakup. Choć na prawdę to autko mi się podoba.

miras
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2020, 18:22
Czym jeżdzę: KS II 2,0 B-LPG 2010rok

Re: Kąt pochylenia koła - śruba regulacji.

Postautor: miras » 10 kwie 2021, 19:24

Hmmmm..kurcze nikt nie miał z tym problemów ....znaczy że mam pecha ...

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Kąt pochylenia koła - śruba regulacji.

Postautor: diselboy » 10 kwie 2021, 22:21

można regulować kąt pochylenia koła zmieniając geometrię górnego otworu w uchwycie amortyzatora (tu gdzie się go przykręca do zwrotnicy) z okrągłego robi się "fasolkę". Kiedyś tak były robione amortyzatory dla VW. Na obrazku w załączniku zaznaczone miejsce na czerwono. Tak zmieniałem kiedyś kąt pochylenia w aucie które miało kontakt z krawężnikiem i ściągało na lewo, pomysł podał mi znajomy diagnosta właśnie mówiąc o tym owalnym otworze w kolumnach dla VW.
Załączniki
mcperson.docx
(127.44 KiB) Pobrany 139 razy
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

miras
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2020, 18:22
Czym jeżdzę: KS II 2,0 B-LPG 2010rok

Re: Kąt pochylenia koła - śruba regulacji.

Postautor: miras » 11 kwie 2021, 09:09

Dzięki @diselboy za odpowiedź. Właśnie tak mi powiedzieli. Albo zwrotnica do zmiany, albo śruba do regulacji kąta. Tylko tak jakoś mnie wkurza, że wszystkie 4 koła poległy naraz. Ale co zrobić jak trza to trza, śruby już zamówiłem. Widzę, że jesteś z TL to prawie po sąsiedzku, ja jestem z Lubaczowa, czesto bywam w TL przelotem na moto...pozdr...

miras
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2020, 18:22
Czym jeżdzę: KS II 2,0 B-LPG 2010rok

Re: Kąt pochylenia koła - śruba regulacji.

Postautor: miras » 23 kwie 2021, 13:44

No i po robocie, śruby zamontowane geometria zrobiona jak na razie wozidełko śmiga, różnica odczuwalna nawet przy kręceniu kierownicą, a co będzie dalej kilometry pokażą. Z tego co się dowiedziałem należałoby wymienić wszystkie tuleje na wahaczach (choć nie widać ich zużycia) i nie wiadomo czy by pomogło a śruby to taki złoty środek. Czas pokaże co będzie dalej.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Kąt pochylenia koła - śruba regulacji.

Postautor: diselboy » 23 kwie 2021, 15:13

no i fajnie, najważniejsze , że radość z :kierownik: wróciła.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap