Stuki w tylnym kole podczas cofania

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
SiwyRox
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2019, 22:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0 16v

Stuki w tylnym kole podczas cofania

Postautor: SiwyRox » 18 maja 2019, 22:58

Witam.
Kię sportage II (napęd na 2 koła) posiadam od 2 miesięcy. Przegląd zrobiony. Wszystko jest ok.... Niestety podczas cofania coś wali/stuka/puka. Luzów brak (sprawdzane na stacji i w domu na kanale), hamulce sprawne, amorki nowe, poduszka amortyzatora ok. Pukanie nie występuje zawsze- przeważnie podczas manewrowania przy parkowaniu za którymś razem zacznie stukać ( nie jest to pojedyncze puknięcie tylko, że tak powiem pulsacyjne. Temat o tyle irytujący, że jest to dość głośne i gdy chcę komuś "pokazać" to nie idzie wywołać tego dźwięku ale wiem, że na pewno jest z tyłu z prawej strony. Może macie jakieś sugestie bo w teorii jest wszystko dobrze a w praktyce może muszę czemuś lepiej się przyjrzeć.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stuki w tylnym kole podczas cofania

Postautor: Owca007 » 18 maja 2019, 23:07

Czy w tych sytuacjach nie był wcześniej używany ręczny. Oraz czy półosie były sprawdzane?
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

SiwyRox
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2019, 22:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0 16v

Re: Stuki w tylnym kole podczas cofania

Postautor: SiwyRox » 18 maja 2019, 23:18

Dumałem o ręcznym ale to wali także jak wracam z trasy i parkuję pod blokiem no i TYLKO jak cofam albo takie mam szczęście, że tylko wtedy. Napęd mam na 2 koła, a wali z tyłu wiec tam wału nie ma.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stuki w tylnym kole podczas cofania

Postautor: Owca007 » 19 maja 2019, 09:56

Tak czytałem ale czasami niesie po aucie sprawdź półosie bo może któryś przegub przy skręcie umiera.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

SiwyRox
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2019, 22:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0 16v

Re: Stuki w tylnym kole podczas cofania

Postautor: SiwyRox » 19 maja 2019, 11:33

Wykonałem trochę kółek po placu i żadnego stuku... (może za mało osób było bo wali przeważnie gdy ludzie są w pobliżu). Sprawdzę po południu jeszcze po zdjęciu koła czy nie ma luzu.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stuki w tylnym kole podczas cofania

Postautor: Owca007 » 19 maja 2019, 14:38

Prawda taka jak nie masz napędu to tam z tyłu są 3 podejrzanie: hamulec ręczny, hamulec nożny lub coś się dzieje z łożyskiem koła. Wykluczam wahacza i luzy tuleji.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Stuki w tylnym kole podczas cofania

Postautor: diselboy » 19 maja 2019, 20:32

ja przyjżał bym sie w pierwszej kolejności (bo najprościej) klockom hamulcowym a potem jak pisze Adaś łożyskom, da sie załatwić za jednym razem, tył do góry, koło w dół i oglądamy zacisk, kręcimy piastą i słuchamy jak się kręci łożysko. Ostatnio namierzyłem ( zamiast w 10 to 8 zaliczyłem) u Bizonika co strzela w układzie koło pasowe, alternator, klima etc. obstawiłem łożysko w altku (właśnie sobie strzelało co jakiś czas i bez regóły) a diagnoza: padła na rolkę napinacza.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap