Zarzucanie tyłem na nierównościach

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Awatar użytkownika
Bumbler
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2017, 22:26
Czym jeżdzę: R4 2,0

Zarzucanie tyłem na nierównościach

Postautor: Bumbler » 08 maja 2017, 22:38

Cześć. Jestem nową osobą na tym forum.
Od kilku miesięcy posiadam Sportage II w wersji poliftingowej(2009r.) Podczas najechania na choćby małą nierówność (dziura, pokrywa studzienki kanalizacyjnej) daje się odczuć, lekkie ale nieprzyjemne zarzucanie tyłu auta na boki. Nie wiem, czy nie nazywa się to "myszkowanie" ? Jest to zauważalne zarówno na oponach zimowych i letnich (nowe komplety), było zauważalne na oponach starych. Zastanawiałem się czy tak po prostu nie mają auta typu SUV, wyżej zawieszone. Chyba jednak nie. Były już wymieniane gumy stabilizatora. Mechanicy nie zauważyli wtedy nic podejrzanego w tylnym zawieszeniu. Może jednak coś tam jest nie teges ?

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Zarzucanie tyłem na nierównościach

Postautor: ZygJe » 08 maja 2017, 23:12

Miałem tak w KSIII i dłuuugo nie wiedziałem o co kaman. Dopiero po wymianie pływających tulei w wahaczach (skrzypiały ale luzu nie miały) ustąpiło. Może to będzie dla Ciebie jakiś trop do poszukiwań.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Zarzucanie tyłem na nierównościach

Postautor: henryk_kania » 09 maja 2017, 19:39

Warto też rzucić okiem na amortyzatory. Przed wymianą tylnych miałem czasami wrażenie, że na nierównościach tył auta się dziwnie zachowuje. Nie robiłem z tym nic, aż zobaczyłem ładnie oblany olejem amortyzator który chlupał przy naciskaniu tyłu auta (ręką).

Czyli do sprawdzenia gumy (jak wyżej) i amortyzatory.

donutk
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:41
Czym jeżdzę: Kia Sportage r.2008 benzyna z gazem 2.0

Re: Zarzucanie tyłem na nierównościach

Postautor: donutk » 10 lis 2018, 22:16

Jeśli temat nie rozwiązany to proponuję sprawdzić zbieżność kół tylnych.

kamil89
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2013, 14:50
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 CRDi 150KM

Re: Zarzucanie tyłem na nierównościach

Postautor: kamil89 » 14 gru 2018, 13:38

U mnie działo się tak jak miałem padnięte silentblocki z tyłu i amorki. Sportage jest dość wysoka, więc uczucie pływania na zakrętach jest straszne i bardzo nieprzyjemne. Odstawiłem do mechanika, wymienił amorki i tuleje na coś takiego https://www.iparts.pl/czesc/tuleja-silentblock-wahacza-poprzecznego-japanparts-ruh106,0-156-ruh106-1588132.html#100572 i problem zniknął. Jeżdżę już na tych częściach ponad rok i nic nie wróciło więc mogę polecić wymianę.


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap