Skrzypiące zawieszenie

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
pfirst
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:10
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2,0 CRDi

Skrzypiące zawieszenie

Postautor: pfirst » 21 lis 2011, 23:14

Witam.
Od kilku dni coraz bardziej coś mi skrzypi z tyłu po prawej stronie - zwłaszcza jak np. przejeżdzam przez śpiącego policjanta - czy to może być amortyzator czy coś innego - dodam że jak się bujam autem to nic nie słychać. Wiem że najlepiej jechać do serwisu ale oni od razu będą chcieli wszystko wymienić a wiadomo że zawieszenie nie wchodzi w gwarancję. Mam jeszcze problem ze sprzęgłem - ślizga jak cholera ale to inny dział.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Skrzypiące zawieszenie

Postautor: soul » 22 lis 2011, 11:12

Jeśli przy spadku temperatury do minusowej to mogą to być elementy gumowe.
Guma twardnieje i się kurczy więc może skrzypiec.
Można psiknąć smarem teflonowym i będzie cicho.
Obrazek

pfirst
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:10
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2,0 CRDi

Re: Skrzypiące zawieszenie

Postautor: pfirst » 22 lis 2011, 12:59

No właśnie to się zaczęło niedawno może to rzeczywiście przez temperaturę - może podpowiesz gdzie mam tym smarem popsikać ,
Mówisz że to może twardsza guma - a jak to nie to to co ? Pozdrawiam

v00d00_pl
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:53
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2.0 CRDi 2WD 2005
Gadu Gadu: 37606272

Re: Skrzypiące zawieszenie

Postautor: v00d00_pl » 28 lis 2011, 20:57

To może łączniki stabilizatora i gumy na nim -też to miałem

Może być wszystko

tomgo 1
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2011, 13:32
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDi

Re: Skrzypiące zawieszenie

Postautor: tomgo 1 » 13 gru 2011, 20:37

Masz gwarancję? jezeli tak to zgłoś się do ASO. Ja tak zrobiłem i wina była czeskich gum łączników stabilizatorów tych przykręcanych do podłogi. Wymieniono mi gumy na odziwo made in korea i problem zniknął. Kazałem sobie jeszcze aby mechanik przed montażem gum wysmarował je smarem grafitowym a nie jak kolega we wcześniejszym poście teflonowym. Grafit na gumie zostaje teflon nie. Pozdrawiam Tomasz Goc Stalowa Wola :zlosnik:

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Skrzypiące zawieszenie

Postautor: kijaS » 13 gru 2011, 21:37

A czy smar grafitowy nie reaguje z gumą? Raczej wszystkie ropopochodne wynalazki nie są zalecane do kontaktu z gumą.
Dotarła do mnie natomiast taka teoria, że smarowanie łączników powoduje, że mogą się one obracać i ... skrzypieć. Szczególnie gdy są za słabo przykręcone.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

pfirst
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:10
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2,0 CRDi

Re: Skrzypiące zawieszenie

Postautor: pfirst » 29 gru 2011, 09:07

tomgo 1 pisze:Masz gwarancję? jezeli tak to zgłoś się do ASO. Ja tak zrobiłem i wina była czeskich gum łączników stabilizatorów tych przykręcanych do podłogi. Wymieniono mi gumy na odziwo made in korea i problem zniknął. Kazałem sobie jeszcze aby mechanik przed montażem gum wysmarował je smarem grafitowym a nie jak kolega we wcześniejszym poście teflonowym. Grafit na gumie zostaje teflon nie. Pozdrawiam Tomasz Goc Stalowa Wola :zlosnik:

Wymieniono Ci na gwarancji - ile miałeś przejechane i jaki rocznik.
Ostatnio się uspokoiło - za 1000 km mam przegląd to zgłoszę w swrwisie.


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap