Stuki z tyłu samochodu
Stuki z tyłu samochodu
Witam. Od roku posiadam Sportka i od początku występuje w nim problem tzn. czasem słyszalny jest głośny stuk z okolic tylnego zawieszenia, czasem stuki są dwa, jeden po drugim. Występują przy dużym przeciążeniu na przykład gdy mocno zahamuję lub na wstecznym biegu, czasem na hopkach.
Mechanik powiedział że hak obija się o wydech, ściągnąłem hak, dalej stuka. Zauważyłem jednak, że wydech umocowany jest na takich gumach, nie jest całkiem sztywny. Może być tak, że wydech trochę lata i uderza o podwozie przy większym przeciążeniu ? Może spotkał się już ktoś z tym problemem ?
Mechanik powiedział że hak obija się o wydech, ściągnąłem hak, dalej stuka. Zauważyłem jednak, że wydech umocowany jest na takich gumach, nie jest całkiem sztywny. Może być tak, że wydech trochę lata i uderza o podwozie przy większym przeciążeniu ? Może spotkał się już ktoś z tym problemem ?
-
henryk_kania
- Uzależniony
- Posty: 281
- Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
- Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG
Re: Stuki z tyłu samochodu
Jak mi stukało powód okazał się (po długim czasie, bo majstry szukali i nie znaleźli) banalny - śruba jednego z wahaczy była poluzowana, innym razem po kilku latach - śruba mcpersona. Od tego bym zaczął zanim bym drążył dalej.
Re: Stuki z tyłu samochodu
Znalazłeś przyczynę?
Re: Stuki z tyłu samochodu
Montował ktoś u siebie zamiast standardowych ?
https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Komp ... ./23110935
https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Komp ... ./23110935
-
Godzic1
- Nowy
- Posty: 6
- Rejestracja: 16 lis 2019, 19:01
- Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.7 crdi
- Lokalizacja: Sosnowiec
Re: Stuki z tyłu samochodu
Witam, miałem to samo, wymieniłem guy stabilizatora i mocowanie amortyzatora i teraz cisza, często też tłucze się mata bagażnika, wyjąć i sprawdzić czy dalej się tłucze.
Re: Stuki z tyłu samochodu
bez maty to samo juz sprawdzalem... mocowanie amortyzatora?
który to element?
http://e-subaru.pl/zawieszenie/4751-hyu ... 2e100.html
który to element?
http://e-subaru.pl/zawieszenie/4751-hyu ... 2e100.html
-
grzesiu170
- Nowy
- Posty: 4
- Rejestracja: 26 kwie 2020, 14:32
- Czym jeżdzę: 2.0 DOHC 16v benzyna+gaz 4WD manual
Re: Stuki z tyłu samochodu
W bagażniku po obu stronach masz słupki na ktorych sa zaslepki takie dosyc duże. Jak je wyjmiesz to zauważusz 3 nakrętki chyba na klucz 12. Sprawdź czy są dokrecone. Bedziesz mial tam jeszcze po srodku taki czepek. Pod nim jest nakretka mocująca podstawe amortyzatora z amortyzatorem. Jesli bedziesz chcial sprawdzic czy jest dokrecona to najlepiej wez oczkowo gięty klucz bo nakretka może ci sie razem z amorkiem obracać(nie koniecznie musi)
Re: Stuki z tyłu samochodu
te śruby amorków sprawdzone... w tym tyg do wymiany idą łączniki stabilizatora (padły) i gumy drążka stabilizatora. sprawdzone przy zmianie opon.
Re: Stuki z tyłu samochodu
Gumy drążka stabilizatora i łączniki stabilizatora wymienione... jest cisza.... łączniki miały luz. Gumy drążka wymieniłem ze względu na to skrzypienie jak jest sucho... muszę poczekać aż pogoda się poprawi i dam znać czy jest cisza bez skrzypienia 
Re: Stuki z tyłu samochodu
Stuki pochodzą od tuleji pływającej. Przerabiałem ten temat. To ta tuleja która jest w zwrotnicy najbliżej koła. Koszt markowej ok 50 zł. Po wymianie cisza spokój. A dodam tylko że na szarpakach nic nie wyjdzie. Można wymienić pół samochodu i nadal będzie słychać stuki.
- diselboy
- Kia Masta
- Posty: 1820
- Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
- Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
- Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Re: Stuki z tyłu samochodu
masz numery śrub ? i jeszcze jedno, jaka jest średnica tuleji.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T
"Śmigamy po okolicach Roztocza"
"Śmigamy po okolicach Roztocza"Re: Stuki z tyłu samochodu
Chyba nie zawsze. U mnie wymiana tuleji nie pomogła. Szukam dalej.
Re: Stuki z tyłu samochodu
magic35 pisze:Stuki pochodzą od tuleji pływającej. Przerabiałem ten temat. To ta tuleja która jest w zwrotnicy najbliżej koła. Koszt markowej ok 50 zł. Po wymianie cisza spokój. A dodam tylko że na szarpakach nic nie wyjdzie. Można wymienić pół samochodu i nadal będzie słychać stuki.
U mnie też jest stukanie, na drodze gruntowej na dziurach. Na szarpakach wszystko sztywne. Dlatego przymierzam się do wymiany tulei pływającej w zwrotnicy od wahacza poprzecznego. W zwrotnicy jest też wprasowana tulej od dolnego mocowania amortyzatora, czy ona też może powodować stukanie? Dodam, że sprawdzałem tą tulej, wsadzając śrubokręt i sprawdzałem luz, to była sztywna. Gorzej było z tuleją pływającą, dość delikatnie chodziła góra/ dół.
Re: Stuki z tyłu samochodu
Miałem problem z przewodem zasilającym blok sterujący, przez co kierownica kręciła się ciężko.
- diselboy
- Kia Masta
- Posty: 1820
- Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
- Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
- Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Re: Stuki z tyłu samochodu
stukają też amortyzatory, mają jakiś błąd konstrukcyjny , zlikwidowany ponoć dopiero w KS III po 2014 roku.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T
"Śmigamy po okolicach Roztocza"
"Śmigamy po okolicach Roztocza"-
Pikaczu48
- Nowy
- Posty: 2
- Rejestracja: 03 maja 2022, 14:20
- Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2.0 CRDi AWD 136 KM 2012r.
Re: Stuki z tyłu samochodu
Witam.Może komuś pomogę w temacie stukania dobiegającego z tyłu pojazdu,który bardzo mnie denerwował od dłuższego czasu.Opowiem Wam króciutko całą historię zakończoną pozytywnie.Mam Kia Sportage 3 AWD 136 KM z 2012 roku i gdzieś 2 miesiące wcześniej zacząłem słyszeć jakieś pukanie z tyłu pojazdu jakby z okolicy tyłu pojazdu czy bagażnika, Były to takie głuche stuki szczególnie na poprzecznych nierównościach,studzienkach,progach itp.Generalnie na prostej drodze było cicho.Wiadomo poczytałem trochę i się zaczęło: kontrola podwozia,tłumiki,osłony termiczne.Wyjąłem wszystko z bagażnika.Oklejenie zamka klapy i zatrzasków w siedzeniach,Sprawdziłem 5 pas bezpieczeństwa w podsufitce.Nawet wczoraj wymieniłem wszystkie odboje w klapie bagażnika i te siłowniki także,Sprawdziłem kable w zderzaku od czujników parkowania,Nawet zdemontowałem z tyłu lampy i sprawdziłem.Okolice 3 światła stopu też sprawdzone,W końcu miałem przegląd rejestracyjny i także nic nie stwierdzili. A stuki jak były tak zostały. Nareszcie dzisiaj odebrałem auto po serwisie olejowym i powiedziałem mechanikowi objawy, Przyszedłem,przejechałem się Kią i jest SUKCES czyli nic nie stuka, Dodam,że stuki dobiegały jakby z tyłu z prawej strony/tak mi się zdawało/. PRZYCZYNA :zużyty łącznik stabilizatora z tyłu
O dziwo to był łącznik z tyłu z lewej strony ale rezonans budy tak roznosi,że myślałem o klapie bagażnika.Wymieniłem komplet 2 szt Lemfordera chyba koło 150 zeta.Wydaje mi się,że najczęstszą przyczyna tych stuków jest uszkodzenie tych łączników stabilizatora albo tulei pływających w tylnym zawieszeniu.
Może komuś pomogę .Pozdrawiam:)![papa [papa]](./images/smilies/papa.gif)
O dziwo to był łącznik z tyłu z lewej strony ale rezonans budy tak roznosi,że myślałem o klapie bagażnika.Wymieniłem komplet 2 szt Lemfordera chyba koło 150 zeta.Wydaje mi się,że najczęstszą przyczyna tych stuków jest uszkodzenie tych łączników stabilizatora albo tulei pływających w tylnym zawieszeniu.Może komuś pomogę .Pozdrawiam:)
![papa [papa]](./images/smilies/papa.gif)
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika