Awaria czujnika płynu do spryskiwaczy

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
ddarek_ch
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2020, 21:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi 4WD 103kw 140KM 2008 vin je...

Awaria czujnika płynu do spryskiwaczy

Postautor: ddarek_ch » 29 sty 2024, 10:32

Zużyłem prawie cały płyn do spryskiwaczy, zapaliła się odpowiednia kontrolka. Autko postało tak 10 dni. Przed kolejną jazdą dolałem płynu, ale ten zabawny wskaźnik obraził się i świeci teraz cały czas światłem ciągłym (wcześniej tak bardziej migał). Ewentualny pływak w czujniku, raczej się nie zaciął, bo po drodze zaliczyłem parę dziur. Oczywiście płyn do spryskiwaczy nigdzie nie ucieka, jest go pod dostatkiem.

Widzę, że do mojego modelu czujnik jest w kształcie tuby. Jest jakaś szansa na rozebranie i przeczyszczenia styków, pływaka czy też po 15 latach od razu zamawiać nowy? Kia Sportage 2008 2l diesel.

Od spodu można się dostać czy lepiej zrzucić zderzak?

Borgi
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2023, 12:32
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0 benzyna AWD

Re: Awaria czujnika płynu do spryskiwaczy

Postautor: Borgi » 02 lut 2024, 22:16

Ja wymieniłem na inny sprawny ale nie nowy i 2 lata śmiga. Zderzaka nie demontowałem ale ja mam sportka z 2006 benzynę. Nie wiem jak jest w dieslu.

ddarek_ch
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2020, 21:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi 4WD 103kw 140KM 2008 vin je...

Re: Awaria czujnika płynu do spryskiwaczy

Postautor: ddarek_ch » 11 mar 2024, 08:21

Dostęp do czujnika jest od spodu lub od nadkola. Ja wybrałem drugą wersję. Zdjąłem koło i częściowo odkręciłem plastikową osłonę nadkola. Można lekko wysunąć zderzak, aby było troszkę więcej miejsca. Czujnik jest nienaprawialny. Elektronika czujnika zalana jest w plastiku. Koszt czujnika w ASO to 150 zł. Przy zdejmowaniu czujnika warto wiedzieć, że są 2 zatrzaski. Zatrzask 1 to zatrzask pomiędzy wtyczkami czujnika oraz wiązki. Zatrzask 2 to zatrzask pomiędzy wtyczką czujnika a pojemnikiem na płyn (wtyczkę czujnika nasuwa się na wystający element pojemnika). Sam czujnik wchodzi do zbiornika z dużym oporem. Niestety nie porównałem średnic czujników. Nowy czujnik wchodzi jakby dużo ciężej. Chyba musi być minimalnie szerszy.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap