Ogrzewanie wnętrza - zagadka

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
gruby44
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2022, 12:09
Czym jeżdzę: 1991 diesel XS

Ogrzewanie wnętrza - zagadka

Postautor: gruby44 » 07 paź 2022, 00:59

Mam problem z ogrzewaniem wnętrza mojej Kijanki 2 2.0 diesel. Temperatura na zewnątrz w obu przypadka jednakowa - 16 stopni i tak:
w dzień (widno na dworze) przy klimatroniku ustawionym na 22 stopnie od momentu odpalenia zimnego silnika do wyłączenia po dojechaniu do pracy (ponad 6 km, miasto, kupa świateł i skrzyżowań) zimny nadmuch na nogi.
w nocy (po zmierzchu) ta sama trasa - po przejechaniu 600-700 metrów nawiew na nogi ciepły, a czasami nawet gorący (te same ustawienia).
Sprawdziłem również na autostradzie, przejechałem ponad 100 kilometrów w dzień, pogoda zmienna, słonecznie i po pewnym czasie "armagedon" ulewa taka że nie widać na 100 metrów, nadmuch zimny, musiałem przestawić na klimie temperaturę na 26 stopni to dopiero zaczęło grzać, w drodze powrotnej (po zmroku) nadmuch gorący (temperatura ustawiona na 22). Na podszybiu mam czujnik (w Mondeo to był czujnik nasłonecznienia w Kia nie wiem czy taki sam), przykryłem go czarną szmatą ale nic nie pomogło. Może ktoś miał taki przypadek, ja mam ten samochód dopiero 3 tygodnie więc jeszcze tak na dobre go nie znam, więc proszę o jakieś sugestie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
PS. Jeżeli post jest nie w tym miejscu to proszę aby moderator ustawił go we właściwym.

Morisson
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2017, 10:49
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 2010
LPG
Webasto
VI bieg!
Kompressor!!!

Re: Ogrzewanie wnętrza - zagadka

Postautor: Morisson » 10 paź 2022, 15:40

Czujnik w desce rozdzielczej do sprawdzenia, może wentylatorek w nim nie działa i łapie temperaturę spod deski rozdzielczej. Czujnik jest trochę niefortunnie umiejscowiony ponieważ temperatura z ciepłych rurek nagrzewnicy ogrzewa go i stąd przekłamany odczyt temperatury. W dzień teoretycznie 16*C na zewnątrz ale w aucie z pewnością temp wyższa, czujnik ogrzany i nie włącza ciepłego nawiewu, wieczorem przy tej samej temp zewnętrznej w aucie zimniej i ogrzewanie zaczyna działać.
Najlepszy serwis na świecie to mój garaż :kierownik:


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap