Immobilizer nie zawsze działa

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
tom266
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 12:29
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI x4

Immobilizer nie zawsze działa

Postautor: tom266 » 25 lut 2020, 19:31

Nigdzie nie znalazłem rozwiązania podobnych tematów więc zapytam tutaj. 
Problem mam z KIA SPORTAGE 2 , 2005 r, 2.0 CRDI + gaz , 142 km . Od niedawna coraz częściej problem występuje rano lub gdy było zimniej a teraz dość często. Gdy przekręcam stacyjkę kluczykiem żółta lampka kontrolna od immobilizera zaczyna mrugać i gaśnie co powoduje brak możliwości odpalenia auta, lub zapala się i silnik uruchomi się na dosłownie 2 sekundy i gaśnie wraz z lampką . Podczas jazdy nic się nie dzieje. Pomaga kilkukrotne przekręcanie stacyjki aż kontrolka załapie. Posiadam dwa kluczyki i na obu dzieje się tak samo. 
Czy ktoś może miał taki problem i go rozwiązał? lub jakieś wskazówki od czego zacząć szukać przyczyny , z góry dziękuję za odpowiedzi.

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Immobilizer nie zawsze działa

Postautor: henryk_kania » 25 lut 2020, 20:24

Pocieszę Cię, że sprawa raczej prosta.
Pierwszym krokiem, który możesz podjąć jest przeczyszczenie kostki od anteny(pętli) immobilisera (antena znajduje się w tym plastiku wokół stacyjki, który jest podświetlany.
Pomoże na chwilę, albo w ogóle (niewykluczone, że po prostu pomoże).

Jeśli pomimo powyższego nadal będzie się to działo rozwiązanie jest tanie lub drogie. Drogie - kupić tę pętlę-antenę w ASO, coś chyba 180zł jeśli pamiętam widziałem (mogę się mylić). Tanio? Kupić na allegro w jakimś autozłomie kompletną stacyjkę wraz z tą anteną (trzeba patrzeć na zdjęcia, ewentualnie dopytać). Ja moją wyrwałem za... 25zł. Z przesyłką ponad 3 dyszki. Od czasu wymiany anteny ani raz immo nie odmówił posłuszeństwa.

Aha - przy wymianie można rozważyć wywalenie żarówki podświetlającej ten pierścień wokół kluczyka lub wymianę żarówki na diodę led. Osobiście dużo spędzam w aucie nie w trakcie jazdy i mam podejrzenia, że krótki żywot tych anten może być zależny od tej żarówki podświetlającej - po dłuższym czasie świecenia potrafi się tam porządnie nagrzać jej obudowa.

U mnie od sporadycznych problemów do naprawdę ostrych akcji (przekręcanie kluczyka po 50 razy) minęło chyba ze 3 lata.

tom266
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 12:29
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI x4

Re: Immobilizer nie zawsze działa

Postautor: tom266 » 25 lut 2020, 20:31

Jutro z rana sprawdzę i dam znać , dodam że u mnie to koło nie jest podświetlane od kiedy kupiłem auto z drugiej ręki? Mam też problem z ogrzewaniem, w tamtym roku grzała tylko lewa strona od kierowcy a w tym już praktycznie w ogóle nie nagrzewa powietrza tylko delikatnie wieje a z prawej normalne chłodne. Klima działa prawidłowo, temperatury silnika w normie ?
Dzięki za pomoc , dam znać

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Immobilizer nie zawsze działa

Postautor: henryk_kania » 25 lut 2020, 20:39

Co do grzania to typowe objawy kończenia się żywota nagrzewnicy - są tutaj minimum dwa tematy na forum w tym jeden niedawno był wałkowany - na pewno znajdziesz, a jak coś daj znać.

zaq
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2020, 07:51
Czym jeżdzę: Sportage 2 activ

Re: Immobilizer nie zawsze działa

Postautor: zaq » 28 lut 2020, 08:01

Przepraszam że nie w temacie.Henryk kania miałbym kilka pytań do Ciebie . Mogę prosić o jakiś kontakt . Wiadomości nie mogę wysyłać.

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Immobilizer nie zawsze działa

Postautor: henryk_kania » 28 lut 2020, 08:13

@zaq: Dziwne, prywatne wiadomości mi zawsze działały. Ale jak coś, jasne: kh_dex@o2.pl

PiotrX77
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2019, 23:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage II 16V 2009

Re: Immobilizer nie zawsze działa

Postautor: PiotrX77 » 02 mar 2020, 16:53

mam ten sam problem, przestaje działać immo w najmniej oczekującym momencie. u siebie podejrzewam jeszcze zakłócenia kiedy wpięta jest kamera w gniazdo zapalniczki i telefon w to samo gniazdo. na bank też będę rozbierał na wiosnę żeby to naprawić :)
a lista się wydłuża... zaraz będę miał do rozebrania większą część tego badziewia :D


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap