Gniazdo zapalniczki pod pomielniczką ciągłe zasilanie

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
Lukaczewski
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2019, 07:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2006r. 2.0

Gniazdo zapalniczki pod pomielniczką ciągłe zasilanie

Postautor: Lukaczewski » 06 lis 2019, 08:27

Witam

W mojej kijance jest tak że napięcie w gnieździe zapalniczki znajdującej się pod popielniczką (nie w środku) nie zanika po wyciągnięciu kluczyka (niewiem czy to standard czynie). Czy któryś z Was przerabiał lub ma pomysł gdzie się wpiąć tak by po wyłączeniu zasilania z kluczyka zanikało również napięcie w gnieździe? Jest to mi potrzebne ponieważ mam wpięty rejestrator i nie chce by chodził cały czas. Z góry dziękuje odpowiedzi/sugestie. :pub:

Lukaczewski
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2019, 07:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2006r. 2.0

Re: Gniazdo zapalniczki pod pomielniczką ciągłe zasilanie

Postautor: Lukaczewski » 13 lis 2019, 08:58

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie się podłączyć z gniazdem zapalniczki tak by po wyłączeniu stacyjki napięcie zanikało ?

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Gniazdo zapalniczki pod pomielniczką ciągłe zasilanie

Postautor: henryk_kania » 13 lis 2019, 09:11

Ja u siebie kiedyś do nawigacji się podpinałem pod gniazdo zapalniczki w popielniczce.

drzanusz
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2020, 11:20
Czym jeżdzę: Sportage2.0 2006

Re: Gniazdo zapalniczki pod pomielniczką ciągłe zasilanie

Postautor: drzanusz » 12 lut 2020, 11:58

Rejestrator podpinam do rozdzielacza wpiętego w zapalniczkę w popiołce. Tylko rozdzielka musi mieć krótką wtyczkę, wtedy szufladka się domknie. A gdybym bardzo się uparł, to po prostu zasilanie dolnego gniazda przeniósł bym pod gniazdo górne. Rejestrator ma mały pobór.

PiotrX77
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2019, 23:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage II 16V 2009

Re: Gniazdo zapalniczki pod pomielniczką ciągłe zasilanie

Postautor: PiotrX77 » 13 lut 2020, 01:17

na wiosnę będę też to zmieniał, coś mi elektryk mówił żeby pod plus ze stacyjki podpiąć.. czy jakoś tak ;)

drzanusz
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2020, 11:20
Czym jeżdzę: Sportage2.0 2006

Re: Gniazdo zapalniczki pod pomielniczką ciągłe zasilanie

Postautor: drzanusz » 14 lut 2020, 22:55

Jasne że można. Można nawet podciągnąć z bezpieczników zasilanie i pod pusty bezpiecznik sie wpiąć. Tylko to już twój wybór czy chcesz rozdzierać połowę tapicerki, czy tylko tunel i przednią konsolę.

wyindywidualizowany
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:24
Czym jeżdzę: 2.7 wszystkomająca :)

Re: Gniazdo zapalniczki pod pomielniczką ciągłe zasilanie

Postautor: wyindywidualizowany » 23 sie 2020, 16:59

Ja tam sobie podpiąłem rejestrator pod zasilanie zapalniczki w popielniczce. Czas pracy w moim przypadku około 2,5 godziny powoli i starannie. Przewody ukryte, wygląd jak fabryczny. Takie rozwiązanie polecam, bo początkowo miałem wtyczkę w dolnym gnieździe. Niby kamerka pobiera mało prądu,ale jak zostawiłem auto na weekend to rozładowało aku. Od tamtej pory musiałem pamiętać o wyjmowaniu wtyczki po każdej trasie i włączaniu przed trasą. No i zajęte gniazdo to też wada. Więc przerobiłem i po problemie.

KazikM
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 03 wrz 2018, 08:48
Czym jeżdzę: KIA SPOTRAGE II 2.0 i 16V 2008r.

Re: Gniazdo zapalniczki pod pomielniczką ciągłe zasilanie

Postautor: KazikM » 04 lip 2021, 16:47

Niestety nie zawsze można podłączyć same kabelki bo rejestratory mają ładowarki obniżające napięcie, ale faktycznie gniazdo w popielniczce jest najlepszym wyjściem chociaż nie można calkiem zamknąć, to jednak nie przeszkadza za bardzo. Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

wyindywidualizowany
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 28 sie 2018, 20:24
Czym jeżdzę: 2.7 wszystkomająca :)

Re: Gniazdo zapalniczki pod pomielniczką ciągłe zasilanie

Postautor: wyindywidualizowany » 12 lip 2021, 09:51

Ja mam rejestrator podpięty pod przewody od popielniczki ale pod deską. Trochę się trzeba pomęczyć ale brak wtyczek i kabli jest fajny. Rejestrator za lusterkiem, przewód od niego pod podsufitką, zasilanie pod deską. Nic nie widać. A to gniazdo z ciągłym zasilaniem też ma swoje zalety. Podpinam tam navi, przynajmniej mi na postojach nic nie pika i nie resetuje ustawień.

Rajtek2
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2022, 21:23
Czym jeżdzę: Sportage 2005 2.0B/LPG

Re: Gniazdo zapalniczki pod pomielniczką ciągłe zasilanie

Postautor: Rajtek2 » 26 wrz 2022, 21:32

Jako nowy nie będę zakładał nowego tematu. U mnie występuje taki problem że w tym dolnym gnieździe pod popielniczką nie mam zasilania. Gdzie szukać przyczyny?


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap