Demontaż fotela pasażera i podróż bez niego

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Demontaż fotela pasażera i podróż bez niego

Postautor: kerad » 01 sie 2019, 21:52

Potrzebuję zdemontować fotel pasażera, żeby zwiększyć przestrzeń ładunkowa na wakacje, gdyż bagażnik w KSII nie powala wielkością, a żona z córką podróżują na tylnej kanapie.
Ale do rzeczy, jak zdemontuje fotel i włączę zapłon to pewnie wyskoczy błąd i teraz pytanie jak temu zaradzić?
Da się to jakoś obejść?

Awatar użytkownika
adams20go
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 06 kwie 2019, 10:06
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI BL + FN1

Re: Demontaż fotela pasażera i podróż bez niego

Postautor: adams20go » 02 sie 2019, 08:10

Każdy luźny i twardy przedmiot w kabinie stanowi śmiertelne zagrożenie w trakcie kolizji czy wypadku. Latające przedmioty podczas przeciążenia związanego np z gwałtownym hamowaniem "ważą dodatkowo". Osobiście staram się nie wozić niczego twardego luzem w środku auta jeżdżąc z dzieckiem. Wyjątek stanowią miękkie przedmioty czy ubrania. Zastanów się czy warto ryzykować z drugiej strony rozumiem wyzwania związane ze spakowaniem się na wakacje z dzieckiem. Może lepszym pomysłem będzie bagażnik dachowy?

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Demontaż fotela pasażera i podróż bez niego

Postautor: ZygJe » 02 sie 2019, 11:29

W 100% popieram ^^
dodatkowo również demontaż fotela jest niezgodny z przepisami - usunięcie części która zgodnie z homologacją powinna być w pojeździe. W razie W będzie odmowa wypłaty odszkodowania, a i policja może dowód zatrzymać...
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Demontaż fotela pasażera i podróż bez niego

Postautor: henryk_kania » 02 sie 2019, 11:49

Co do błędu to pewnie wyskoczyłby błąd poduszki. Tu osobiście nie mam pomysłów. To znaczy internet pewnie pełen jest rad jak oszukać komputer, że poduszka jest, gdy jej nie ma, ale osobiście - nie polecam jak koledzy wyżej tego rozwiązania. Chociażby, że ciężko będzie chyba taki bagaż zabezpieczyć. Bo jakby doszło do czegoś niemiłego to faktycznie może być nieciekawie.

Co do zwiększenia przestrzeni może warto ogarnąć sobie trumienkę na dach? Ja raz miałem pożyczoną na wyjeździe i spakowaliśmy się na objazdówkę w 5 osób razem z namiotami/śpiworami/jedzeniem.

kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Demontaż fotela pasażera i podróż bez niego

Postautor: kerad » 02 sie 2019, 12:23

Dzięki za pomoc, faktycznie nie pomyślałem o ewentualnych problemach w razie "W", chodziło mi o zwiększenie powierzchni do zapakowania, bo jeszcze muszę zabrać rowerek córki do i tak małego bagażnika... Także można zamknąć temat i zapomnieć.
Muszę to jakoś inaczej rozwiązać.
Dzięki raz jeszcze

POJEMNOŚĆ BAGAŻNIKA KIA SPORTAGE (II) (2005 - 2007)
Siedzenia rozłożone 332l


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap