Kontrolka CHECK

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
tom266
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 12:29
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI x4

Kontrolka CHECK

Postautor: tom266 » 12 maja 2019, 18:18

Witam wszystkich , mam problem z KIA SPORTAGE 2 z 2005r , 2.0 CRDI 142 KM 4X . Często zapala się kontrolka CHECK i nie gaśnie do momentu odłączenia na chwilkę klemy od akumulatora , dodam iż silnik i reszta pracują normalnie nawet gdy się zapali oraz jeżdżąc po mieście jeszcze się tak nie zdarzyło , a jedynie tylko podczas dłuższej trasy nawet ok 40 KM .
Dodatkowo pytanie jeśli ktoś się zna ? słyszałem że powinny być wszystkie takie same opony w napędzie na 4 X , ja posiadam z przodu 2x letnie 215/65 R16 i z tyłu ten sam rozmiar ale innej firmy i wielosezonowe . Czy tak może być ? Z góry dziękuję za odpowiedzi , pozdrawiam

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Kontrolka CHECK

Postautor: henryk_kania » 13 maja 2019, 09:11

Co do checka są dwie opcje:
1) Bawisz się sam - kabel kosztuje 30 złotych na allegro. Podłączasz, odczytujesz jakimś programem kody błędów i myślisz co dalej. Kody nie zawsze są jasne i nie zawsze jednoznacznie wskazują co jest nie tak.
2) Oddajesz do kogoś, kto się na tym zna i niech on się martwi.
To, że auto pracuje normalnie nie powinno być żadnym powodem, żeby taką sytuację olać i zostawić. Check praktycznie zawsze oznacza, że coś jest nie tak, jak powinno.

Co do opon ogólnie nie znam się, ALE - napęd 4x4 jest i tak tylko dołączany więc przez 99% czasu jeździ się z napędem na przód. Niemniej ja zawsze mam na obu osiach te same opony (rotuję nowy komplet przez co się równomiernie zużywają i wymieniam kompletami opony).

tom266
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2019, 12:29
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI x4

Re: Kontrolka CHECK

Postautor: tom266 » 13 maja 2019, 09:18

Dziękuję za odpowiedź, kupiłem wcześniej OBD2 poprzez bluetooth, podłączyłem się i nie pokazało żadnych błędów a jedynie po opcji wyładowania wszystkiego kontrolka zgasła jak po od pięciu klemy, ale udam się do kogoś pod komputer . Dam znać jak coś wyjdzie


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap