[KSII] Trzecie światło stop

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

[KSII] Trzecie światło stop

Postautor: kerad » 08 mar 2019, 10:13

Pomału robi się ciepło, więc muszę się dobrać do trzeciego światła stop, bo jest lekko szczerbate :) (kilka żarówek nie świeci).
I teraz mam pytanie, czy tam są żaróweczki, czy ledy w KSII, oraz jak najbezpieczniej się do tego dobrać, żeby jakiś zatrzasków, spinek nie pourywać?

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: [KSII] Trzecie światło stop

Postautor: henryk_kania » 11 mar 2019, 14:11

Ręki sobie nie dam uciąć, ale coś mi świta, że trzecie światło stop jest zamontowane na dwóch śrubkach od tyłu (tak jakos pierwsze co to pomyślałem o dwóch śrubkach, że dzisiałem). Tylko nie wiem czy tego plastiku z klapy ściągnąć nie trzeba. Ale to podejdę dzisiaj do auta to może mi się lepiej przypomni.

A co do wyglądu - wygląda to jakby tam były diody LED. Pewnie będzie trzeba wylutować i przylutować nowe, chyba że utrudnili to w imię zasady "wymiana całej lampy".

kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Re: [KSII] Trzecie światło stop

Postautor: kerad » 13 mar 2019, 10:11

Czyli jeszcze nikt nie rozbierał tego światła i nie wiadomo czego się spodziewać, czy w ogóle da się wymienić żarówki/ledy.
W takim razie jak się za to zabiorę to zrobię zdjęcia, czy to jest rozbieralny element.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: [KSII] Trzecie światło stop

Postautor: Owca007 » 13 mar 2019, 11:03

Wszystko się da przecież to ktoś złożył :). Najwyżej piekarnik podgrzewać i rozklejać lampę trzeba będzie, lub cięcie i potem spawanie obudowy.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: [KSII] Trzecie światło stop

Postautor: henryk_kania » 13 mar 2019, 11:08

Ano racja. Z tego co pamiętam instrukcja KS (ale ta użytkownika) mówi, że standardowo - jak sie zepsuje to jechac do aso na wymianę lampy. Z tym, że według niej prawie wszystko podlega wymianie lub wymaga wizyty w ASO ;).
Ale to nie pierwszy raz kiedy jakąś część (na szczęście) da się rozebrać i naprawić po taniości. Więc może i tutaj tak będzie.

@kerad: daj znać potem co tam zastałeś i jak sobie poradziłeś ;)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap