Awaria Dmuchawy Kia Sportage 2 2007

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
solosam
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2014, 11:27
Czym jeżdzę: Kia SPortage 20i 16V 2007r
Lokalizacja: sosnowiec

Awaria Dmuchawy Kia Sportage 2 2007

Postautor: solosam » 20 lip 2018, 19:09

WItam.
Przestała działać mi dmuchawa nawiewu. regulacja na wyświetlaczu działa klimatyzacja się włącza ale brak nadmuchu.
Wymontowałem silnik sprawdziłem kreci. Pod obciażeniem silnika napięcie na wtyczce zanika wraz ze wzrostem siły nadmuchu aż do zer.
Wymontowałem przekaźnik i rezystor, sprawdziłem na obu zanika napięcie. Bez silnika napięcie jest .Moje pytanie jest co padło przekaznik czy rezystor. Jak sprawdzić czy są sprawne.
Przekaźnik to E46633-0131 (cztero pinowy) a rezystor KM FET6F25( trzy pinowy). Może ktoś miał coś takiego ?
Proszę o pomoc i radę co padło jazda bez dmuchawy to dramat jak pada deszcz.
Pozdrawiam.

Ktoś wie jak pomierzyć przekaźnik albo tyrystor( rezystor). dzisiaj byłem na szrocie i koleś miał podobny rezystor i przekaźnika sprawdziłem i podmieniłem ale nie ruszyło nic. może dlatego że to było z kia z manualną klimą a nie klimatronik i w dodatku z disla. Więc mogło nie zadziałać .
Moje pytanie jak pomierzyć ten tyrystor albo jak podłączyć bez niego na krótko żeby sprawdzić czy to to.

[moderacja: proszę nie crosspostować]

Arcon66
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2018, 10:39
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2.0b+g 4wd 2006r

Re: Awaria Dmuchawy Kia Sportage 2 2007

Postautor: Arcon66 » 29 lip 2018, 10:51

Hej. Niedawno miałem podobny problem. Sprawdź czy nie wytarl się komutator. Taka blachostka. Wymieniłem silnik i hula

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Awaria Dmuchawy Kia Sportage 2 2007

Postautor: henryk_kania » 05 sie 2018, 14:18

Nie wiem czy to nie jakiś powszechny problem z tymi silnikami. Swego czasu trochę mi "pykał" silnik dmuchawy więc wyjąłem - a tam masa pyłu z komutatora a sam komutator też już w zaawansowanym stadium wytarcia. Poczyściłem, ale nie wróżę, że bardzo długo pociągnie. W sumie dziwne. Ale jak coś będę próbował wymienić sam komutator jak padnie.

solosam
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2014, 11:27
Czym jeżdzę: Kia SPortage 20i 16V 2007r
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Awaria Dmuchawy Kia Sportage 2 2007

Postautor: solosam » 30 sty 2019, 20:04

Witam. Po czasie trochę odpisze okazało się że to ani wentylator ani rezystor ani przekaźnik, awaria kuriozalna uszkodzona wiązka elektryczna i tu niespodzianka - bałem się ze gdzieś pod kokpitem co byłoby kosztowne ale nie przy akumulatorze samym jeden kabelek przyśniedział i nie dawał styk. Efekt był taki że jak daliśmy obciążenie na przewód do wentylatora to napięcie zanikało wraz ze wzrostem obrotów, byłem u elektryka pobadał i wyczaił brawo, teraz hula wszystko.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap