Kod błędu C1611 ABS

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
pfirst
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:10
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2,0 CRDi

Kod błędu C1611 ABS

Postautor: pfirst » 05 lis 2017, 15:39

Witam
Chciałbym zapytać co oznacza kod błędu C1611 który to odczytany został przez program diagnostyczny podczas kontroli pojazdu przez zainteresowanego jago zakupem ode mnie. Znalazłem tylę: BŁĄD ZWIĄZANY Z KOMUNIKACJĄ MODUŁU Z SYSTEMEM ABS
Dziękuję za dokładniejsze wyjaśnienie tego błędu i opinię czy to jakiś poważny defekt.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kod błędu C1611 ABS

Postautor: gisio » 05 lis 2017, 16:44

Błąd związany z brakiem komunikacji miedzy sterownikiem silnika z pompą/modułem ABS.
Jeżeli błąd jest aktywny a wiązka jest sprawna to niestety naprawa związana jest z wymianą sterownika silnika lub modułu ABS – kosztowne tematy.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Kod błędu C1611 ABS

Postautor: ZygJe » 05 lis 2017, 17:38

Przede wszystkim, czy jest to błąd aktywny czy historyczny. Jeśli historyczny, to kasujemy i zapominamy. Mógł się pojawć nawet z powodu np. rozładowanego akumulatora. Jeśli aktywny, trzeba prztrzepać wiązkę łączącą ECU z ABS. Wtyczki (np. zaśniedziałe i brak kontaktu), przewody (uszkodzona izolacja zwarcie/brak przejścia), skasować błąd i spr. czy się pojawi. Jeśli nadal by był skasować centralkę ABS (serwis). Jeśli nadal to sprawa poważna i raczej szukałbym pomocy u fachowców.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

pfirst
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:10
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2,0 CRDi

Re: Kod błędu C1611 ABS

Postautor: pfirst » 05 lis 2017, 17:58

Dzięki za szybką odpowiedz
NIe wiem czy to błąd historyczny czy aktywny - auta jeździ normalnie a akumulator już miałem rozładowany przez webasto :roll:
Auto idzie do sprzedaży - niech się nabywca z tym bawi.

gisio pisze:Jeżeli błąd jest aktywny a wiązka jest sprawna to niestety naprawa związana jest z wymianą sterownika silnika lub modułu ABS – kosztowne tematy.

A może mniej więcej wiesz ile?

pfirst
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:10
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2,0 CRDi

Re: Kod błędu C1611 ABS

Postautor: pfirst » 06 lis 2017, 10:13

Byłem dzisiaj rano u znajomego mechanika podpiąć kompa i okazało się że jest ten błąd ale nieaktywny i po skasowaniu już się nie pokazał tak że chyba jest ok
Dzięki za pomoc


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap