Nie działa tylna wycieraczka

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
krzygaj
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:50
Czym jeżdzę: Octavia II

Nie działa tylna wycieraczka

Postautor: krzygaj » 29 mar 2017, 13:46

Witajcie
Ostatnio zauważyłem, że przestała działać tylna wycieraczka. Rozkręciłem ją, ale okazało się, że cały mechanizm się zapiekł, a podczas próby odkręcenia ramienia wycieraczki pękła aluminiowa obudowa - zakupiłem nowy mechanizm wraz z silniczkiem.
Podłączyłem i niestety wycieraczka ani nie myśli pracować - sprawdziłem poniższe rzeczy:
- działa spryskiwacz
- bezpiecznik w skrzynce kokpitu sprawny
- na bezpieczniku pojawia się napięcie 12V
- sprawdziłem we wtyczce wycieraczki i na przewodach bodajże brązowym i czarnym(dwa zewnętrzne) jest 12V - napięcie jest tam cały czas niezależnie od położenia pokrętła na manetce(nawet na OFF - nie wiem czy tak powinno być)
- otworzyłem klapę i przy otwartej klapie zasymulowałem jej zamknięcie i poruszałem przewodami biegnącymi do klapy - niestety wycieraczka też nie dała znaku życia

Prośba o jakieś wskazówki co jeszcze mogę sprawdzić.

Dzięki za pomoc

krzygaj
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:50
Czym jeżdzę: Octavia II

Re: Nie działa tylna wycieraczka

Postautor: krzygaj » 30 mar 2017, 12:35

Zastanawia mnie jeszcze przekaźnik 95225-38300 - tylko nie wiem czy on też steruje tylną wycieraczką.

SWATU
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 01 lis 2016, 16:44
Czym jeżdzę: KIA Sportage II, 2010r, 2.0 DOHC 141 KM
Lokalizacja: Chorzów

Re: Nie działa tylna wycieraczka

Postautor: SWATU » 15 gru 2022, 11:23

Rozbierz cały mechanizm. Mi się zapiekł trzpień przechodzący przeż szybę. Trzeba było użyć młotka żeby to wybić. Tyle rdzy


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap