Umarł pilot

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
yoopy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:29
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi

Umarł pilot

Postautor: yoopy » 24 sty 2017, 15:39

Umarł mój oryginalny pilot do KIA 2.0 crdi 2005 (dwa przyciski otwórz, zamknij)- nie emituje sygnału, sprawdzony - nic się nie da z nim zrobić - Mam drugiego nieoryginalnego pilota, jednak on otwiera tylko centralny zamek - po otwarciu syrena wyje i nie mogę odpalić auta. Problemem więc jest też dostarczenie wozu do elektryka.. Ktoś ma pomysł na rozwiązanie problemu, odpalenie auta? Help!

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Umarł pilot

Postautor: henryk_kania » 27 sty 2017, 20:49

Głupio i naiwnie zabrzmi, ale z tego co pamiętam to u mnie (ja mogę mieć jakiś "słabszy" alarm) przy otwieraniu auta kluczykiem (w drzwiach, tak staroświecko) nie mam problemów z odpaleniem auta...

kajec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 24 gru 2016, 22:02
Czym jeżdzę: 2.0 pb+lpg 4x4 2007r
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Umarł pilot

Postautor: kajec » 27 sty 2017, 21:02

Bo pewnie nie masz alarmu tylko centralny zamek

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Umarł pilot

Postautor: henryk_kania » 29 sty 2017, 17:05

O dziwo właśnie alarm jest. Albo jakaś "namiastka" w centralnym (ciężko mi stwierdzić bo kupiłem używane bez żadnego info). Np. otwarcie drzwi poprzez ręczne otwarcie zamka i drzwi, czy otwarcie maski skutkuje wyciem. Jakiś dziwny wynalazek, ale jest. Jednak nie wnikam.

slawek007
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2013, 17:46
Czym jeżdzę: KIA Sportsge 2.0 16v, 2008r

Re: Umarł pilot

Postautor: slawek007 » 26 mar 2017, 00:48

Kolego yoopy jak udało Ci się rozwiązać problem i ile to kosztowało?
Posiadałem 2 piloty do swojego Sportage z 2008r jeden przestał działać (sądziłem że po wyczerpaniu baterii - ale wymiana nic nie dała) drugi chyba nie działał od nowości - albo poprzedniemu właścicielowi już się zepsuł (piloty dwu przyciskowe z logiem KIA).
Dziś spotkała mnie przykra niespodzianka podczas próby odpalenia słaby akumulator spowodował uzbrojenie alarmu (chyba mam fabryczny). Teraz mimo że aku podładowany to zapłon jest odcięty przez alarm i nie mogę auta uruchomić bo żaden pilot nie działa a otwieranie kluczykiem nie rozbraja alarmu.

Teraz zastanawiam się czy przy pomocy interfejsu diagnostycznego da radę wyłączyć alarm (kręcenie przy syrenie kluczykiem tylko ją wycisza).
Jak się powinien zachowywać pilot po przyciśnięciu guzika bo mi miga czerwona dioda (ona nie powinna świecić światłem ciągłym)?


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap