Kod PIN do immobilizera

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Kod PIN do immobilizera

Postautor: kerad » 23 lis 2016, 12:48

W jaki sposób można pozyskać 6 cyfrowy kod PIN do immobilizera, aby zakodować dodatkowy kluczyk?
Chciałem zrobić sobie kluczyk scyzoryk, tak jak miałem w VAG, bo aktualny tylko dziurawi kieszenie grotem.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kod PIN do immobilizera

Postautor: Kwarcu » 23 lis 2016, 12:59

Jak nie masz go razem z papierami od auta to zostaje Ci tylko ASO, oni sobie poradzą bez podawania przez Ciebie kodu. Ale niestety w ASO dorobienie kluczyka to droga operacja. Możesz oczywiście spróbować w jakimś innym punkcie może jakiś magik Ci "zhackuje" kluczyk i zrobi klona, będzie pewnie taniej tylko pytanie czy będzie dało radę. ;)

kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Kod PIN do immobilizera

Postautor: kerad » 23 lis 2016, 15:46

Myślałem że raczej sam sobie dorobię, tylko ten kod PIN i gdzie dostać pastylkę mnie aktualnie przyblokowały...

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Kod PIN do immobilizera

Postautor: henryk_kania » 27 lis 2016, 13:41

Magik u którego dorabiałem kluczyk podłączył się interfejsem, poprosił o ostatnie bodajże 4 cyfry VINu i wypluło mu PIN.
Dodam też, że chciał dodać nowy transponder - usunął wszystkie kluczyki i dodał na nowo oryginalny i dorabiany. Ale tego dorabianego mu nie łyknęło(oryginalnego też początkowo).
Więc koniec-końców - sklonował kluczyk, a w immobiliserze pozostawił wpis o tylko jednym kluczyku - tym oryginalnym.

Normalny kluczyk to 250zł. W tym chyba 90% to koszty "robocizny", bo kluczyk najzwyklejszy, a pastylka też jakoś droga nie jest.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap