Gniazdo zapalniczki 12V - nie działa

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
Zalman
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2016, 10:53
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 112KM, 4WD Active

Gniazdo zapalniczki 12V - nie działa

Postautor: Zalman » 16 maja 2016, 11:12

Witam. Mam następujący problem, wydaje mi się, że spaliłem podczas ostatniego wyjazdu gniazdo zapalniczki, ponieważ nie daje zasilania na ładowarkę. Spalenie tego gniazda może być spowodowane faktem podłączenie przez mojego kolegę chińskiego rozdzielacza na USB.

Chodzi dokładniej o gniazdo 12V znajdujące się pod popielniczka nie w niej :oczko:

Wszystkie pozostałe gniazda (czyli te w popielniczce i w bagażniku są sprawne), raczej nie jest to bezpiecznik bo one chyba są pod jednym bezpiecznikiem, który sprawdziłem.

Wydaje mi się, że należy wymienić całe gniazdo, czy może mógłby mi ktoś wytłumaczyć lub chociaż poradzić w jaki sposób wymienić te gniazdo czy należy zdemontować część kokpitu znajdującą się pomiędzy siedzeniami (jeżeli tak prosił bym o jakiś poradnik) czy można to zrobić bez demontażu ? Chciałbym to zrobić jak najmniej inwazyjnie ponieważ bardzo szanuje swoje auto i nie chce nic uszkodzić

Mój samochód to: Kia Sportage 2.0 CRDi 113KM 2005 roku

Z góry dziękuje za pomoc

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Gniazdo zapalniczki 12V - nie działa

Postautor: henryk_kania » 13 cze 2016, 23:22

Gniazdo z tego, co je oglądałem od środka (ściągałem tę część kokpitu) nie ma bezpiecznika - za to samo gniazdo ma wydajność prądową 10A i ma chyba osobny bezpiecznik do tego. Kiedyś jak go spaliłem to wymieniłem i gra. Nie ukrywam - szukałem wtedy w ciemno bo pod ręką nie miałem PL/EN rozpiski, a miałem opis po włosku. Zacząłbym na Twoim miejscu od sprawdzenia bezpieczników. To będzie na pewno 10A (o ile ktoś nie zmienił wcześniej).


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap