skaner diagnostyczny hi scan pro

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
Alex1963
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 01 kwie 2019, 18:37
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2,0 CRDi 4WD 2009 r.

skaner diagnostyczny hi scan pro

Postautor: Alex1963 » 25 cze 2022, 10:41

Stałem się właścicielem urządzenia diagnostycznego hi scan pro wyprodukowanego dla Kia Motors. Wyposażony jest on w kartę PCMCIA z oprogramowaniem dla Kia w wersji z 2006 roku. Wiem , że były późniejsze aktualizacje tego oprogramowania. Chciałbym je uaktualnić na drodze wgrania na kartę pamięci lub wymiany karty z oprogramowaniem. Przeszukałem internet i niestety nie znalazłem żadnych ofert. I tu pytanie do szanownych kolegów czy któryś z was dysponuje nowszą wersją oprogramowania i mógłby mnie wspomóc. Wiem , że te urządzenia zostały wyparte przez GDS a potem KDS w ASO, ale do moich potrzeb hi scan pro jest wystarczający. Wiem, ze na forum są ludzie związani zawodowo z KIA Motors i przypuszczam, że mają w tym zakresie dużą wiedzę i możliwości. proszę o pomoc.

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: skaner diagnostyczny hi scan pro

Postautor: henryk_kania » 25 cze 2022, 11:11

Przyjrzyj się w internecie narzędziu Cascade - to jest emulator Hi Scan Pro na PC. I razem z tym emulatorem po internecie krążą obrazy z wsadami, które ten emulator obsługiwał. I wśród nich też takie dla Kia/Hyundai.

Fajna sprawa taki skaner, ja używałem jedynie Cascade i ma tendencje do zrywania połączenia/nie łączenia się ze wszystkimi systemami itp. Ale wciąż można więcej niż przez OBD.

Alex1963
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 01 kwie 2019, 18:37
Czym jeżdzę: Kia Sportage II 2,0 CRDi 4WD 2009 r.

Re: skaner diagnostyczny hi scan pro

Postautor: Alex1963 » 25 cze 2022, 11:29

Czy te wsady (ROM) to te co są na PCMCIA? Na ekranie widzę tylko to co w załączonej fotce.
Załączniki
hhh.jpg

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: skaner diagnostyczny hi scan pro

Postautor: henryk_kania » 26 cze 2022, 00:53

Tego to już niestety nie wiem. Zakładając jednak, że CASCADE jest emulatorem Hi-Scana można podejrzewać, że romy, które ładuje są obrazami normalnie używanymi przez hi-scan.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap