Stuki w kabinie

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage II.
Luki Gliwice
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2016, 21:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2009R 2.0 Pb
Lokalizacja: Gliwice

Stuki w kabinie

Postautor: Luki Gliwice » 23 lip 2016, 21:40

Witam, dzis zaczely sie dziwne stuki wewnatrz kabiny, cos od strony pasazer z przodu, zdemontowalem plastikowa oslonke przy nogach od srodkowej czesci i jest tam jakis mechanizm z bialymi elementami ( jakies takie zebate cos ) porusza tym silniczek i co prawda zadnych zabkow tam nie wiedac to zachowuje sie tak jak by przeskakiwalo wlasnie na zabkach , troche to pchnolem i poszlo dalej ale jak wrocilo na swoje miejsce to znow te stuki. Tak gdzies po minucie moze 2 przestaje stukac ale po przekreceniu kluczyka na odpalanie znow to samo. moje pytanie jest do was przyjaciele czy ktos wie o co mi chodzi i czy wiecie do czego to sluzy , na co ma to dzialac. Jak by bylo trzeba moge znow rozebrac i fotke cyknac, pomozcie bo mam to autko miesiac i mam nadziej ze nie kupilem jakiegos szajsu, znaczy w sensie tej mojej a nie calosci.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, 21:43 przez Luki Gliwice, łącznie zmieniany 1 raz.

Luki Gliwice
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2016, 21:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2009R 2.0 Pb
Lokalizacja: Gliwice

Re: Stuki w kabinie

Postautor: Luki Gliwice » 23 lip 2016, 21:41

sorry za bledy pisalem po ciemku

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Stuki w kabinie

Postautor: eng » 24 lip 2016, 08:07

Możliwe, że są to silniczki od sterowania kierunkami nawiewu. Stukanie może świadczyć o uszkodzeniu elementu zębatego, który przesuwa klapki w nagrzewnicy. Zrób zdjęcie może koledzy z forum coś podpowiedzą. Jeżeli silniczek ten jest łatwy do wyciągnięcia musisz poszukać takiego na allegro i go po prostu wymienić.

Luki Gliwice
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2016, 21:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2009R 2.0 Pb
Lokalizacja: Gliwice

Re: Stuki w kabinie

Postautor: Luki Gliwice » 24 lip 2016, 10:23

dzieki ze ktos cos napisal , dzis mnei tchnelo wlasnie to sprawdzic i zszedlem do auta, sprawdzalem wlasnie kierunki nawiewu ale nic to nie pomoglo . Mam w niej climatronica i jakos mnei naszlo sprawdzic temperature i okazalo sie ze jak mialem 20 stopni ustawione to stuki sa , przekrecalem w obu kierunkach i dopiero jak dalem 23 stopnie przestalo , wiec musze sprawdzic klime, zreszta jak kupowalem wlasciciele wlasnie nia wrocili z wloch i po drodze klima przestala dzialac i tu chyba bedzi ejakis klopot. Jak ktos zna dobrego czarodzieja od klimy w tym modelu , oczywiscie slask i najlepiej blisko Gliwic to jestem zainteresowany kontaktem


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap