Stacja Multi

Wszystko o car audio w KIA Sportage II i elektryce. Porady,awarie, itd.
Muzzy4
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:30
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Stacja Multi

Postautor: Muzzy4 » 06 wrz 2018, 00:56

Drodzy,
Klasyka tematu car audio ale może warto od czasu do czasu odświeżyć pytanie bo może się coś nowego pojawia.
Jaką, na chwilę obecną, polecilibyście stację multimedialną do kijanki z 2010? I pytanie bonus, czy są takowe stacje ze slotem na kartę SIM..tzn z modemem wbudowanym, czy trzeba dołączać zew. urządzenie?
Dodatkowo, czy wymieniać samemu czy może ktoś ma do polecenia jakieś miejsce w okolicach wawy warte wizyty/zakupu/montażu? Pewnie od razu brałbym z kamerką rear.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie
pzdr
Muzzy

Morisson
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2017, 10:49
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 2010
LPG
Webasto
VI bieg!
Kompressor!!!

Re: Stacja Multi

Postautor: Morisson » 15 wrz 2018, 08:39

Ja polecam każdą na jak najnowszym androidzie. Wybór na allicośtam jest niesamowicie szeroki. osobiście posiadam stację multi na Androidzie 7.1. Do tego kamera cofania i kamera rejestratora jazdy. Zdecydowałem się bez slotu kary sim, taki wbudowany slot może nie obsługiwać niektórych kart sim. Osobiście używam modemo-routera wifi 3g (można już kupić także 4g) do którego mam wsadzoną sim Aero2, do nawigacji jest wystarczający. Po zamontowaniu stacji multi pierwsze co daje się zauważyć to brak możliwości sterowania radia z kierownicy (o ile mowa o KS II), w trakcie jazdy zawsze ten paluch na ekranie dotykowym się przesunie i klikania nie ma końca. Ale tę niedogodność także rozwiązałem, zakupiłem pilota na kierownicę bluetooth, przerobiłem sposób mocowania i mam pełne sterowanie radia pod lewą ręką (pod prawą ręką jest tempomat).
Co do samego montażu to jedynie w kostce od radia musiałem przepiąć dwa kabelki od podtrzymania pamięci i od podświetlenia, cała reszta się zgadzała. Dodatkowo podłączyłem gniazdo usb to między siedzeniami do gniazda od radia.
Po montażu stacji multi nareszcie mogłem zdjąć denerwujący uchwyt z przedniej szyby na telefon.
A na koniec taka ciekawostka, co zrobić z oryginalnym zdemontowanym radiem din2, moje zostało zaadoptowane do auta szanownej pani małżonki Kia Picanto - do tej pory nie ogarnęła jego obsługi. :lol:
Najlepszy serwis na świecie to mój garaż :kierownik:

Muzzy4
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:30
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Stacja Multi

Postautor: Muzzy4 » 19 wrz 2018, 21:27

Dzięki za bogaty opis. Właśnie jestem na etapie doboru źródła internetu. Mam modem E3276 ale nie wiem czy mój Android to łyknie. Samą stacje miałem na ISO więc tylko wypiąłem i wpiąłem. Oczywiście straciłem w ten sposób AUX i USB między siedzeniami. Jeszcze pomyślę co z tym zrobić bo radio ma dwa swoje gotowe kabelki USB które będą sobie dyndać w schowku. Oczywiście pociągnąłem sobie kabel do kamerki i kamerka śmiga jak złoto. Ale teraz mam do Ciebie pytanie zasadnicze. Skoro masz pilota (i też takie coś chcę) to jak go podłączasz? BT? Bo po BT mam telefon podpięty na chwilę obecną jako źródło muzy i jako hmmm telefon. W sensie zestaw głośno mówiący. To już pilota do tej paczki nie dopcham?
pzdr
Muzzy

Morisson
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2017, 10:49
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 2010
LPG
Webasto
VI bieg!
Kompressor!!!

Re: Stacja Multi

Postautor: Morisson » 20 wrz 2018, 09:26

https://pl.aliexpress.com/item/Car-steering-wheel-button-remote-control-car-navigation-DVD-2-din-android-Bluetooth-wireless-Universal-remote/32796401574.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_10843_10546_10059_10884_10548_10887_312_10696_100031_10084_10083_10103_10618_10304_10307_10820_449_528,searchweb201603_16,ppcSwitch_2&algo_expid=2f3a7230-8494-4ca7-8fc8-139ab5bd97a2-20&algo_pvid=2f3a7230-8494-4ca7-8fc8-139ab5bd97a2&priceBeautifyAB=0

Nie wiem czy można na tym forum załączać takie linki do stron, ale co tam. W powyższym linku jest dokładnie ten model pilota, który posiadam. Jak zauważyłeś większość (jak nie wszystkie) pilotów posiada sposób montażu tak aby były obsługiwane prawą ręką. W przypadku naszych KSII pod prawą ręką mamy tempomat (przynajmniej moja jest wyposażona w tempomat) tak, więc przerobiłem sposób montażu tak aby umieścić pilota po lewej stronie kierownicy, tym samym obsługuję go lewym kciukiem, prawą rękę i tak zazwyczaj trzymam na lewarku zmiany biegów. Pilot ostatecznie został przykręcony nie do koła kierownicy tylko do obudowy poduszki, gdzie bardzo ładnie krzywizna pilota wkomponowała się idealnie do krzywizny obudowy poduszki. Co do podłączenia to pilot łączy się po bluetooth z własną przystawką, a przystawka jest fizycznie dwoma przewodami podłączona do stacji multi, każda stacja (przynajmniej te na androidzie) jest przystosowana do obsługi takiego dodatku.
Co do usb między siedzeniami to przylutowałem kawałek przewodu usb z wtyczką i podłączyłem do jednego gniazd multi.
Jeżeli chodzi o modem to te stacje nie bardzo sobie radzą z obsługą, jedne dobrze inne w ogóle nie chcą współpracować. Ja zastosowałem modemo-router 3G i stacja łączy się po wifi. Modemo-router jest o tyle dobry, że musisz mu zapewnić tylko i wyłącznie zasilanie 5V. Ja swój mam wciśnięty na stałe właśnie w usb między siedzeniami.
Najlepszy serwis na świecie to mój garaż :kierownik:

Muzzy4
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:30
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Stacja Multi

Postautor: Muzzy4 » 18 paź 2018, 23:36

No to tak @Morisson. Odpowiadam natychmiast po miesiącu :). Ale tak działa Aliexpress. Zamówiłem dokładnie to co podałeś i już przyjechało i nawet się dziś zamontowało. To co muszę przyznać to jak na kawałek chińszczyzny za kilkanaście dolarów to dostałem całkiem solidny sprzęt. Gumy spoko, klik nie jest badziewny i do tego mocowania porządne, stalowe. Odbiornik też wygląda dziarsko. No generalnie nie jest to odpustowy pilocik. I teraz taki myk. Wpiąłem się zasilaniem do ACC na iso, GND wpiąłem do GND obok Batery 12+ a nie obok KEY 1 ale to chyba nie stanowi. Oczywiście KEY1 do KEY1 na iso a KEY2 (i tu wszystkich zaskoczę) do KEY2. Pisze o tym dlatego, że mam mały problem techniczny. Pilot ma 8 guzików, wtecz/dalej, vol-/vol+, mute/mode, i phone up/down. Otóż 4 pierwsze nie dają się zaprogramować. Stacja reaguje tylko na 4 ostatnie. A ponieważ zależy mi głównie na obsłudze muzy to tam zmapowałem sobie te 4 pierwsze. Masz może (albo ktokolwiek) pomysła czym to może byś spowodowane? Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.

A i dodatkowo. Ja pilota przymocowałem dokładnie nad tempomatem. I tak jest pod spodem i obsługuję go "bezwzrokowo" :) a pilot bardzo mi tam pasuje.
A, i drugie dodatkowo. Bardzo dziękuję za linka. Suma sumarum to całkiem przyzwoite urządzenie i jak się okazało po długich poszukiwaniach, dokładnie tej samej, bardzo renomowanej marki, co moja stacja czyli Hoxiao. Wschodzący światowy lider myśli technicznej :). Choć człowieka od Customer Expirience to bym u nich wymienił za niektóre elementy softu.
pzdr
Muzzy

P.S. Jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie wrażeń z instalacji i korzystania z najtańszego na świecie rozwiązania car multimedia to chętnie się podzelę.
M

Morisson
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2017, 10:49
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 2010
LPG
Webasto
VI bieg!
Kompressor!!!

Re: Stacja Multi

Postautor: Morisson » 21 paź 2018, 11:44

W sprawie nie dających się zaprogramować guzików, czy próbowałeś przełączyć zasilenie KEY np: z 3,3V na 5V?
Poza tym każdy guzik można zaprogramować do dwóch funkcji, jedna działa po kliknięciu a druga poprzez dłuższe przytrzymanie guzika. Pooglądaj sobie na youtube jak się programuje na dwie funkcje. Ja osobiście mam zaprogramowane około 12 funkcji.
Najlepszy serwis na świecie to mój garaż :kierownik:

Muzzy4
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:30
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Stacja Multi

Postautor: Muzzy4 » 21 paź 2018, 11:53

Dzięki @Morisson. Pobawie się jeszcze. Ja mam teraz na 5V także spróbuję na 3,3V :). Ale ostatecznie okazało się, że mam z pilotem inny problem. Opisałem go ogólnikowo w jakimś innym temacie. Chodzi o to, że po każdorazowym włączeniu ACC pilot zachowuje się inaczej. Czasem działa, czasem nie działają żadne guziki a czasem głupieje i blokuje się na ciągłym sygnale i np zgłaśnia na maxa radio zaraz po włączeniu. W tygodniu będę miał chwilkę to wypróbuje dwie rzeczy. To co sugerujesz czyli napięcie w te i we wte i jeszcze zresetuje pilot-moduł connection. Może pomoże ale znając chimeryczność mojej stacji...
viewtopic.php?f=12&t=4059&p=70362#p70362
... to to może nie być kwestia pilota.
Ale jeszcze raz dzięki
pzdr
Muzzy

Morisson
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2017, 10:49
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 2010
LPG
Webasto
VI bieg!
Kompressor!!!

Re: Stacja Multi

Postautor: Morisson » 21 paź 2018, 12:00

Bateria w pilocie sprawna???
Najlepszy serwis na świecie to mój garaż :kierownik:

Muzzy4
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:30
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Stacja Multi

Postautor: Muzzy4 » 21 paź 2018, 12:06

No chyba tak bo pilot zawsze się podświetla, nawet jak stacja na niego nie reaguje. No i moduł zawsze sygnalizuje komunikacje mrygnięciem diody także wygląd jakby pilot-moduł było OK

dudziarz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2018, 22:03
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Stacja Multi

Postautor: dudziarz » 11 lis 2018, 22:46

Witajcie koledzy Muzzy4 i Morisson.
Widzę, że właśnie przerabiacie temat z którym walczę. Spec nastraszył mnie że w Sportage II 2010 niekoniecznie wejdzie każda stacja 2DIN, a właściwie mówił o 2 euro din... Nie wiem jak z tym sobie poradzić - podpowiedzcie jakiej wielkości stację kupić, a najlepiej jeśli jak widzę temat jest świeżo przez Was przerabiany, co konkretnie kupiliście lub co polecacie na aliexpress? Najlepiej z kamerą cofania? Będę wdzięczny za pomoc bo jestem laikiem.

Muzzy4
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:30
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Stacja Multi

Postautor: Muzzy4 » 12 lis 2018, 02:55

Cześć Dudziarz,
Cudów tu nie napisze ale o swoich doświadczeniach mogę. Ja posiadam stację:
https://pl.aliexpress.com/item/Car-dvd- ... 76c0d5a411
Odradzam. Dwie podstawowe kwestie to brak fizycznych guzików VOL+/VOL-. TO jest bardzo bolesne szczególnie że pilot również od Hoxiao nie chce współpracować. Druga to 1GB RAM. To mało.
Ale kamera cofania działa świetnie tzn obraz się włącza zawsze po wrzuceniu wstecznego. Ale już się przymierzam do wymiany i tak .
Co do wpasowania to idealnie będzie pasowało tylko:
https://allegro.pl/radio-gps-dvd-kia-sp ... 82383.html
a to dlatego, że mamy ten szary plastik lekko obły. Standardowe radia 2 DIN są płaskie (tak jak moje). Po wpasowaniu idzie z tym żyć ale po bokach jest około 5mm dziury z obu stron (są węższe). Ja to sobie rozwiązałem czarną gąbką izolacyjną samoprzylepną:
https://pl.aliexpress.com/item/Uxcell-2 ... 32731.html
Nie trzeba z Ali..jest w Leroy Merlin :)

Dodatkowo jak masz możliwość (a o to ciężko) to warto chyba sprawdzić jak wyglądają podstawowe 3 czy 4 apki: BT music, radio, phone etc. W mojej są tragiczne. Brakuje podstawowych guzików i informacji jak np tytuł, czas utworu, vol+/vol- etc...nie śniąc już nawet o zdjęciu okładki (jak w Spotify).

Co do podłączeń to nasze radia chodzą na std ISO co bardzo ułatwia temat. Ale jakbyś chciał podłączyć złącza między fotelami (USB, AUX) to już zabawa na piechotę ze złączy KIA na (na pewno obecne) odpowiednie końcówki radia. Co do USB to ja miałem 2 gotowe "luźne" przewody USB które umieściłem w schowku przed pasażerem.

To tyle co na dziś wieczór ma w głowie ale jak jak coś to pytaj śmiało. Jak wiem to odpowiem.
pzdr
Muzzy

dudziarz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2018, 22:03
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Stacja Multi

Postautor: dudziarz » 20 lis 2018, 02:04

Dziękuję za rzeczową odpowiedz i przepraszam że dopiero teraz - natłok obowiązków :)
Zrobiłem dogłębny rekonesans i wybiorę :

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 7876BbiXgp

lub

https://pl.aliexpress.com/item/HACTIVOL ... Title=true

mam nadzieję, że bez taśmy uszczelniającej, dzięki, pzdr

Muzzy4
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:30
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Stacja Multi

Postautor: Muzzy4 » 20 lis 2018, 02:14

Ja bym brał to pierwsze. Hardware buttons i 2GB RAM. No i wygląda jak oryginalne :)

dudziarz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2018, 22:03
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Stacja Multi

Postautor: dudziarz » 22 lis 2018, 00:23

tak właśnie zrobię... czekam do blackfriday, coś tam jeszcze mają z ceny zejść chyba :)

Morisson
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 22 lip 2017, 10:49
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 2010
LPG
Webasto
VI bieg!
Kompressor!!!

Re: Stacja Multi

Postautor: Morisson » 30 lis 2018, 09:59

Ja posiadam to radio:
https://www.aliexpress.com/item/Android ... d7c713186d

Co mogę o nim, powiedzieć? Otóż na pewno gra lepiej niż oryginał, kamera cofania działa bez zarzutu. Jedyny minus jaki zauważyłem (przynajmniej mnie to drażniło) to pokrętła na górze radia, powinny być na dole, bo jak kręcisz volumem lub tym pokrętłem przełączasz tryb pracy radia to zasłaniasz ręką cały wyświetlacz. Oczywiście rozwiązałem ten problem i zastosowałem pilota na kierownicę ale to już opisałem powyżej.
Najlepszy serwis na świecie to mój garaż :kierownik:

Sati3
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2018, 20:38
Czym jeżdzę: DOHC 2000 benzyna+LPG.

Re: Stacja Multi

Postautor: Sati3 » 30 lis 2018, 20:54

Mam chęć sobie to radyjko kupić. Mam pytanie jak pasuje to radio do wnęki, jak z podłączeniem i czy prosty człowiek jest w stanie to sam zrobić?

Muzzy4
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:30
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Stacja Multi

Postautor: Muzzy4 » 02 gru 2018, 04:48

@Sati3
Garbaty może mieć trudności bo mało miejsca ale prosty sobie poradzi :). Radio z linka od @Morisson jest dokładnie w punkt. Tzn pasuje dokładnie do krzywizny obudowy i za to się właśnie płaci...tzn m.in. Pamiętaj pls, że nasze Kie i ich radia chodzą na ISO więc podłączenie jest proste. Jedyne co tracisz to AUX i USB pomiędzy fotelami ale i to można obejść przy odrobinie dobrej woli.
Ja bym brał to co @Morisson podesłał bo sam się przymierzam tylko czekam aż mi się etat ustabilizuje :)
pzdr
Muzzy


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap