Radio samo szuka IPOD, samo się włącza

Wszystko o car audio w KIA Sportage II i elektryce. Porady,awarie, itd.
pm86
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 gru 2015, 13:21
Czym jeżdzę: Sportage 2 2.0 LPG
Lokalizacja: Rzeszów

Radio samo szuka IPOD, samo się włącza

Postautor: pm86 » 12 sty 2016, 10:23

Witam, może ktoś miał podobny problem...

Kianka Sportage 2 2009r 2.0 benz, radio firmowe
Jak to w tych wersjach panel USB/AUX mieszka w tunelu między siedzeniami przed podłokietnikiem. Radio nie dość, żę nie czyta zwykłego pendrive, to samo się włącza i otwiera zakładkę IPOD.

Wygląda to tak, jakby było jakieś zwarcie na przewodzie sygnałowym od USB i co jakiś czas (co 5-15min, różnie) wzbudzało radio szukając wpiętego urządzenia, którego de-facto nie ma.

Strasznie irytujące jest to, że radi się samo włącza, do tego nawet jeśli radio (czy CD) jest włączone, co jakiś czas i tak pojawia się wyszukiwanie IPOD.

Jestem skłonny odciąć kable od portu AUX i USB, jeśli nikt nie podpowie innego rozwiązania...

pm86
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 gru 2015, 13:21
Czym jeżdzę: Sportage 2 2.0 LPG
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio samo szuka IPOD, samo się włącza

Postautor: pm86 » 13 sty 2016, 10:06

Mały update - radio jednak czyta pendrive jako USB. Ale problem samoistnego włączania i szukania (teraz już USB a nie IPOD) nie znikł:(

pm86
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 gru 2015, 13:21
Czym jeżdzę: Sportage 2 2.0 LPG
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio samo szuka IPOD, samo się włącza

Postautor: pm86 » 02 cze 2016, 08:42

Kolejny update - radio przestało się samo włączać i samo szukać pendrive. Łączę to cudowne uzdrowienie z wymianą kabli wysokiego napięcia. Zapewne było jakies przebicie (choćby po karoserii) i to powodowało skoki prądu. Choć nie wiem na ile moje rozumowanie ma sens:)

Natomiast z samym radiem nie do końca jest wszystko ok, ponieważ wciąż świeci zakładka iPod. Nawet po włożeniu pendrive nic się nie zmienia i nie czyta pendrive:(

Może ktoś coś poradzi?


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap