Wpadający pedał hamulca

Awarie , porady, opinie.
jakupki
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:36
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V

Wpadający pedał hamulca

Postautor: jakupki » 18 mar 2020, 20:54

Czołem!

Mam problem z dosyć głęboko wpadającym hamulcem. Muszę dosyć głęboko wcisnąć hebel, żeby zareagował a dodatkowo jak trzymam wciśnięty pedał to wpada minimalnie głębiej.

Wymienione są wszystkie tarcze i klocki, zregenerowane zaciski, wymieniony kilkukrotnie płyn i odpowietrzany procedurą, wymienione wszystkie przewody elastyczne, sprawdzona pompa hamulcowa i serwo. No dosłownie wszystko zmienione/zweryfikowane poza pompą abs. To jedyne co nie zostało zweryfikowane.


I właśnie pompy ABS głównie dotyczy ten wątek. U mnie jest pompa "ESC 2WD" o numerach 58920-0Z600. Używki na allegro kosztują 1500-1700 zł więc dosyć sporo, żeby kupować w ciemno.

Znalazłem, że pompy "ABS 2WD" o numerach 58920-OZ200 są identyczne z wyglądu, te same przyłącza. Są dużo tańsze, warte zaryzykowania. Domyślam się, że nie będzie to działać właściwie po założeniu ale...

...czy robiąc składaka i dając część mechaniczną z ABS 2WD a sterowanie zostawić z mojej obecnej ESC 2WD, jest szansa, że to zadziała?
Jest ktoś biegły w pompach ABS?


Pozdrawiam i liczę na pomoc!

grzesiu170
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2020, 14:32
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC 16v benzyna+gaz 4WD manual

Re: Wpadający pedał hamulca

Postautor: grzesiu170 » 26 kwie 2020, 15:14

Nie jestem biegły w pompach ABS, ale sprawdz jeszcze czy nie poci sie spod pompki sprzęgła za pedałem sprzegla


Wróć do „UKŁAD HAMULCOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap