po zaciągnięciu ręcznego nie pali się kontrolka

Awarie , porady, opinie.
TomiKrak1
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2019, 23:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2005

po zaciągnięciu ręcznego nie pali się kontrolka

Postautor: TomiKrak1 » 03 lis 2019, 23:41

Witam!
Mam Sportage z 2005 z 2.0 benzyna. niedługo przegląd a zorientowałem się że nie pali się kontrolka recznego po jego zaciagnięciu natomiast przy starcie silnika normalnie sie zaswieca czyli zarówka jest sprawna, podobnie z sygnalizacja niezapietych pasów tez się nie zapala można nie zapinac pasów, czy miał ktoś moze taki problem?

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: po zaciągnięciu ręcznego nie pali się kontrolka

Postautor: henryk_kania » 04 lis 2019, 00:05

Takie może nie super pewne czy konkretne odpowiedzi, ale:

Co do pasów ktoś się może wypowie jeszcze, ale u mnie jest tak, że po przekręceniu kluczyka ikonka pasów mruga i gaśnie. I nieważne czy mam pasy, zapięte czy nie, to już się nie świeci. Tylko nie wiem czy u mnie poprzedni właściciel coś nie grzebał.

Co do ręcznego to czujnik, jeśli dobrze pamiętam jest przy lewarku. Można się tam dostać "pogmerać" poprzez wyjmowane dno w podłokietniku. A jak nie to pewnie przydałoby się zdjąć tunel środkowy i zobaczyć - może być coś ze stycznikiem lub połączeniem.

Radian69
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:44
Czym jeżdzę: KS II 2009 2.0 PB+LPG

Re: po zaciągnięciu ręcznego nie pali się kontrolka

Postautor: Radian69 » 04 lis 2019, 16:08

henryk_kania pisze:Co do pasów ktoś się może wypowie jeszcze, ale u mnie jest tak, że po przekręceniu kluczyka ikonka pasów mruga i gaśnie..

U mnie jest tak samo.


Wróć do „UKŁAD HAMULCOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap