czy ktoś malował felgi plaksi dipem?

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
Awatar użytkownika
kenez1
Uzależniony
Posty: 168
Rejestracja: 23 sie 2019, 01:31
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 d 2012
Lokalizacja: southampton UK

czy ktoś malował felgi plaksi dipem?

Postautor: kenez1 » 17 mar 2021, 22:43

witam wszystkich serdecznie.
ostatnio wiele osób maluje wszystko gumą w sprayu.mam taki pomysł żeby pomalować felgi takim wynalazkiem.na youtube wszystko fajnie wygląda.moje pytanie do posiadaczy kijanek ,czy może ktoś ma jakieś doświadczenie i opiniami może sie podzielić na forum :haker:

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: czy ktoś malował felgi plaksi dipem?

Postautor: diselboy » 17 mar 2021, 23:01

ja robiłem 2 lata temu w Alfie na letnich kółkach, jest ok. Ważne żeby dobrze oczyścić z brudu i odtłuścić (ja robiłem acetonem). Trzyma się nadzwyczaj dobrze, nie spodziewałem się tego. Przymierzam się zrobić to teraz w Sportku bo ori felgi niestety nie mają najlepszej powłoki lakierniczej i mam spore ubytki w powłoce lakierniczej. Nierówności na felgach likwidowałem szpachlą samochodową i gładziłem papierem ściernym, nie widac śladów zaprawek.
edyta: i nie żałuj puszek na felgę, niby da się oblecieć 4 na puszce ale ja na jedną dawałem półtorej puszki, kilka warstw po przeschnięciu wcześniej położonej (robiłem w maju, było ciepło i słonecznie schło szybko ) ze wszystkim uporałem się w około 3 godziny i nie zdejmowałem opon, zrobiłem szablon odcinający felgę od opony i wciskany między nie, ale mam doświadczenie w malowaniu areografem i poszło mi szybko.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
kenez1
Uzależniony
Posty: 168
Rejestracja: 23 sie 2019, 01:31
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 d 2012
Lokalizacja: southampton UK

Re: czy ktoś malował felgi plaksi dipem?

Postautor: kenez1 » 18 mar 2021, 01:16

diselboy, wielkie dzięki za super wypowiedź. Ogarnę temat zakupu puszek i zobaczę co mi wyjdzie. Mam wolne do połowy kwietnia to na spokojnie zrobię rewolucje z felgami. Z tego co widzę na youtube to na jedną felgę od 4 do 7 warstw trzeba psiknąć.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: czy ktoś malował felgi plaksi dipem?

Postautor: Owca007 » 18 mar 2021, 08:24

Też to robiłem już kilka razy głównie w motocyklach i potwierdzam wypowiedź poprzednika dokładnie wymyć wyczyścić i nie żałować materiału, a wyjdzie bomba.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap