wideorejestrator i miejsce na kabelek

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
urma1
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2019, 16:19
Czym jeżdzę: SPORTAGE IV
https://youtu.be/2PiK4iUTTsg

wideorejestrator i miejsce na kabelek

Postautor: urma1 » 27 maja 2019, 17:15

Witam i jak w temacie chciałbym zapytać czy macie jakiś pomysł którędy przepuścić aby nie oszpecał i nie przeszkadzał kabelek od wideorejestratora który chciał bym założyć w mojej ''Sportce'' mam zamiar dokupić NAVITEL MR250 ale nie mam konkretnego rozwiązania jak ten kabelek pociągnąć bez szpecenia wnętrza poz tym auto jest na gwarancji więc nie mogę raczej zbytnio w nim kopać samodzielnie
Podpowiecie jak rozwiązać temat ?
a może są jakieś punkty gdzie ktoś to robi ?
w większości wolę zapłacić niż samemu w nim kopać
z góry dzięki za zainteresowanie i podpowiedź

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: wideorejestrator i miejsce na kabelek

Postautor: automaciek » 27 maja 2019, 17:25

Czy masz lusterko fotochromatyczne? Jeśli tak to ja lutuję przewody (+, -) wprost do styków ładowarki, chowam ładowarkę w piance nad posufitką, a przewody podłączam do wiązki do lusterka. Obwód ma już bezpiecznik.....

urma1
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2019, 16:19
Czym jeżdzę: SPORTAGE IV
https://youtu.be/2PiK4iUTTsg

Re: wideorejestrator i miejsce na kabelek

Postautor: urma1 » 27 maja 2019, 17:33

tak kol. automaciek lusterko jest fotochromatyczne

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: wideorejestrator i miejsce na kabelek

Postautor: automaciek » 27 maja 2019, 18:35

No to bajka. Lutownica, i 15 minut pracy.

Tomek_Majster
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:54
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6GDI, wersja L z business line.

Re: wideorejestrator i miejsce na kabelek

Postautor: Tomek_Majster » 28 maja 2019, 21:09

Chętnie bym zobaczył zdjęcia i szczegółowy opis jak to zrobić. Lutownicei cyne mam, lusterko fotochromatyczne też.

Awatar użytkownika
Roberts193
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 25 mar 2018, 06:03
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M+Smart

Re: wideorejestrator i miejsce na kabelek

Postautor: Roberts193 » 04 cze 2019, 11:46

Możesz poprowadzić kabelek w szczelinie na nadszybiu i wzdłuż słupka A, spokojnie się tam mieści, mam tak już od roku i nic się nie dzieje. dalej przy krawędzi na dół pod nogi pasażera i do rozdzielacza. W rogach gdzie nie chce przylegać przykleiłem klejem na gorąco (kolor czarny) i nie rzuca się tak w oczy po otwarciu drzwi.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: wideorejestrator i miejsce na kabelek

Postautor: automaciek » 12 cze 2019, 10:53

Proszę bardzo tutek. Do styków ładowarki lutujemy dwa przewody: w tym przypadku "-" czarny, "+" czerwony. Trzeba starannie pocynować styki i zwrócić uwagę na fakt że można spotkać ładowarkę w której tylko jeden ze styków "-" - zewnętrznych jest podłączony i trzeba czarny przewód przelutować.

Demontujemy lampkę sufitową ( wkręty w schowku na okulary i dalej na wcisk). Demontujemy płaskim wkretakiem osłonę podstawy lusterka. Teraz wprowadzamy z otworu na lampkę wtyk do kamery pomiędzy szybą a podsufiką bokiem, a zasilające ładowarkę tak samo, ale pośrodku w okolice wtyku do lusterka fotochromatycznego. Lutujemy nasz czarny do czarnego w instalacji pojazdu, a czerwony do tego na którym mamy zasilanie po zapłonie ( na zdjęciach Stinger, w tym przypadku to przewód brązowy). Owijamy ładowarkę i nadmiar przewodu USB jakąś pianką i chowamy nad podsufiką, sprawdzamy działanie i składamy wszystko spowrotem. Ot co. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

RT102
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 15 cze 2019, 11:08
Czym jeżdzę: KIa Sportage III 1.7crdi 2015r.
Lokalizacja: Wrocław

Re: wideorejestrator i miejsce na kabelek

Postautor: RT102 » 15 cze 2019, 12:10

Witam. Ja umieściłem za lampką podsufitki gniazdo zapalniczki ( montowane na przewód) w które wpiołem oryginalny zasilacz. Przewód od gniazda poprowadziłem pod podsufitka i osłoną lewego słupka, dalej do gniazda bezpeczników. Zasilanie wziąłem z bezpiecznika zapalniczki poprzez tzw. bypass bezpiecznika (dostępne na allegro, a i w sklepach można trafić ) + masa do nadwozia. Roboty na parę minut i bez ingerencji w instalację auta.

IMG_20190615_135449.jpg
IMG_20190615_135449.jpg (445.94 KiB) Przejrzano 8198 razy

piotr_5
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2018, 20:26
Czym jeżdzę: SP IV

Re: wideorejestrator i miejsce na kabelek

Postautor: piotr_5 » 04 sty 2020, 21:32

Urma1 jak sprawuje się navitel mr250? Jak kamera cofania i jakość?


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap