Montaż wideorejestratora (przód i tył)

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
whisper_shadow
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2019, 18:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3, 2.0

Montaż wideorejestratora (przód i tył)

Postautor: whisper_shadow » 22 mar 2019, 21:49

Witam wszystkich,
Kupiłem sobie wideorejestrator VIOFO A129 Duo. Chciałem samodzielnie ukryć przewody w podsufitce i w słupkach przednich. Dlatego też mam pytanie czy posiada ktoś instrukcję lub opis jak sprawnie ściągnąć tapicerkę z sufitu i słupków. Pytanie amatora: W słupku mam poduszki powietrzne i czy podczas demontażu osłony słupka nie uszkodzę tych poduszek ?

Chciałem również kupić sobie radyjko z allegro z androidem i samodzielnie je zainstalować :) Macie może jakieś doświadczenie które radyjko jest warte uwagi tak do 1500 zł ?

pozdrawiam i dziękuje za każdą odpowiedź.

P.S. posiadam Kie Sportage III 2011, AWD, benzynka 2.0.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Montaż wideorejestratora (przód i tył)

Postautor: damian94 » 23 mar 2019, 00:32

Niczego nie musisz demontować. Jeżeli kamerę umiescisz obok lusterka wstecznego to kabel umiescisz między podsufitką a przednią szybą dalej po słupku i pod uszczelką drzwi dalej pod kokpitem pod kierownicą do gniazda zapalniczki. Kabel bedzie widoczny ok.10 cm obok kamery i od wtyczki do kokpitu pod kierownicą. Mnie zajęlo to 5 minut. Tylna kamera tak samo pod uszczelkami. Kupiłem na ebayu plastikowe wygięte patyczki ułatwiające odginanie tapicerki i uszczelek.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Montaż wideorejestratora (przód i tył)

Postautor: listomek2014 » 23 mar 2019, 20:17

Dokładnie ja tak zrobiłem jw teraz i wcześniej w dwóch poprzednich autach i aleganci
W krwi benzyna zamiast Serca turbina


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap