Trzeszczący plastik wokół lewarka - Sportage 3

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
radko79
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2014, 08:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.4 CVVT (nie VVTi :) )
Lokalizacja: Nadarzyn

Trzeszczący plastik wokół lewarka - Sportage 3

Postautor: radko79 » 09 lis 2017, 16:18

Cześć,
mam wkurzający plastik, który otacza lewarek automatycznej skrzyni biegów w Sportage 3 z 2011. Trzeszczy na nierównościach, a w lesie to aż go palcem przytrzymuję. Chciałem to jakoś zdemontować i może WD40 potraktować?

Pytanie: jak zdjąć mieszek i to "kółeczko" wokół lewarka?

Poniżej zdjęcie trzeszczącego nieszczęśnika:
https://drive.google.com/open?id=1xQ4ur ... a_nhWBLEtg

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Trzeszczący plastik wokół lewarka - Sportage 3

Postautor: Thomaster » 09 lis 2017, 16:46

Nie wiem jak mieszek w automacie, bo w manualu wystarczy go nagiąć i wychodzi. Kółeczko z tego co pamiętam jest przykręcone od spodu obudowy tunelu. Cały środkowy plastik demontujesz w prosty sposób - otwierasz schowek w podłokietniku, łapiesz za rączkę na tunelu (tą od strony pasażera) i energicznie szarpiesz do góry żeby wyskoczyło z zaczepów. Jak już będziesz miał uniesione to może od spodu dojdziesz jak zdemontować mieszek.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Trzeszczący plastik wokół lewarka - Sportage 3

Postautor: diselboy » 10 lis 2017, 10:10

@radko, tylko nie wd 40 ! kup silikon w spreyu , ja polecam olej do łańcucha rowerowego np: Brunox, od biedy wystarczy tzw. wrzecionowy lub zwykła wazelina techniczna, może być oczyszczona ( w żadnym wypadku kosmetyczna albo jakiś olej jadalny ) rozebrać i posmarować z umiarem powierzchnie styku, możesz , jak lubisz styl "a'la psie jajka" , opryskać miejsce podejrzane o trzaski i piski jakimś Plak'iem do kokpitu.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

radko79
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2014, 08:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.4 CVVT (nie VVTi :) )
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Trzeszczący plastik wokół lewarka - Sportage 3

Postautor: radko79 » 10 lis 2017, 13:14

Dziękuję za porady.
@Thomaster Jutro postaram się zdemontować środkowy plastik zgodnie z twoimi wskazówkami. Mam nadzieję, że energicznie szarpiąc nie zostanie mi jakaś cześć w ręku (na zawsze):)

@diselboy Dzięki za uwagę. Silikon w sprayu pewnie będzie lepszym rozwiązaniem. Zasugerowałem WD40, bo gdzieś tutaj na forum czytałem wpis o trzeszczącym schowku i podobno od ręki w serwisie popsikali właścicielowi WD40 na zawiasy... Sam nie wiem czy to dobrze czy źle jednak pomysł z silikonem wydaje mi się lepszy.


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap