Tester diagnostyczny

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Tester diagnostyczny

Postautor: Owca007 » 28 sie 2017, 11:48

Jak wiecie nie ma uniwersalnego testera do wszystkiego. Ale są lepsze i gorsze które radzą sobie z duża ilością marek. Mam starego autobossa i czas na zmiany czy jestem z niego zadowolony hmmm w sakli 1-10 dałbym mu 3. Interesuje mnie teraz launch x431 bądź cdif2 lub ostatecznie jak kasa pozwoli cdif3.
Ktoś miał styczność może coś doradzić polecić lub całkiem coś innego bo człowiek im więcej czyta tym głupszy.
Co chcę robić to podstawowa diagnostyka kodowanie przepustnic, ręcznego, czujników czy dpf-a bez magii z kluczykami czy adaptacjami komputerów silnika. Taki przyjazny sprzęt który jak najbardziej ukierunkuje miejsce awarii.
Jak ktoś coś wie i pomoże to dziękować ;).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Blayders
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 02:49
Czym jeżdzę: 2.0 163 KM XL AWD NAVI
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tester diagnostyczny

Postautor: Blayders » 29 sie 2017, 20:01

Na co dzień pracuje na oryginałach vas , consult , vcm , mdi , clip , dice itd. Jako interfejs zapasowy uniwersalny mam x431 . Używam go głownie do diagnozowania marek wymarłych rover , daewoo , saab itd. Używałem tez innych interfejsów : megamac , delphi , texa itd. Niestety z przykrością musze stwierdzić ze żaden nie przekroczył 65 procentowego pokrycia tego co potrafią oryginały :( . Niektóre interfejsy wykładały się na prostych rzeczach typu odczyt błędów !!! np. oryginał vcm podawał błąd czujnika temperatury powietrza a megamac55 twierdził ze egr . Jeśli hobbistycznie interesuje cię naprawienie swojej kia w której skończyła się gwarancja to x431 w porównaniu z KIA GDS wypada niezłe . Niestety o poważniejszych naprawach zapomnij bo dużo napraw teraz wymaga opcji "wgrywanie nowego programu" .
Naprawa elektryki,i elektroniki , diagnostyka komputerowa .

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Tester diagnostyczny

Postautor: Owca007 » 29 sie 2017, 22:48

No to ze swojego doświadczenia co polecisz jako taki sprzęt do głównie diagnozy? Kia GDS mam łatwo dostępny więc nie potrzebuję.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Tester diagnostyczny

Postautor: Owca007 » 19 wrz 2017, 07:46

Jak coś to mam już na stanie X431 PRO3 z dodatkowym softem i głowicą na Niemcy. Pierwsze wrażenia? Super adaptacje przepustnicy i czujnika skrętu zrobił bez problemu odczytanie wszystkich sterowników (komputerów) w aucie też bez problemu. Największe zaskoczenie to jest to, że w aucie sąsiada BMW dałem rady dokodować kluczyk i działa :). Więc jak coś zapraszam w KIA zrobi się wręcz wszystko :D.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap