Montaż przedniej osłony zderzaka KIA SPORTAGE IV

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Montaż przedniej osłony zderzaka KIA SPORTAGE IV

Postautor: michal » 03 kwie 2017, 10:31

witam
mam pytanie . w wersji "L" nowej Kijanki występuje czarna standardowa osłona przedniego zderzaka. Natomiast w wersji GT LIne jest ona w kolorze srebrnym. zakupiłem u naszych chińskich przyjaciół oryginalną obudowę taka jak w linku podanym poniżej. czy ktoś z Was ma rozeznanie jak zamontować ta osłonę? jeśli nie będzie wymagało to podnośnika to zrobiłbym to sam bo jak usłyszałem cenę w ASO 250 zł to mnie lekko zmroziło.

http://www.ebay.com/itm/OEM-Genuine-Skid-Plate-Rear-Bumper-Cover-Silver-For-KIA-Sportage-QL-2016-2017-/152370060166?fits=Model%3ASportage&hash=item2379f69b86:g:3pAAAOSwt5hYgJs6&vxp=mtr

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Montaż przedniej osłony zderzaka KIA SPORTAGE IV

Postautor: Owca007 » 03 kwie 2017, 14:09

Montaż banalnie prosty wkrętarka wiertło może dwa i klej który powinien być w zestawie jak nie taśma dwustronna która też być powinna. Na spokojnie do ogarnięcia samemu w dobre 30min. Nie ma po co jechać do ASO dasz radę jak masz minimalnego skila trudność w skali do 10 to naciągane 3.

Jak będziesz wiercił tylko otwory w oryginalnym zderzaku to nie pchaj na maxa głęboko wiertła aby nic wewnątrz nie uszkodzić i tyle.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Montaż przedniej osłony zderzaka KIA SPORTAGE IV

Postautor: michal » 03 kwie 2017, 14:14

Cześć wiesz co tak robiłem w poprzedniej wersji lecz w tej wydaje mi się, że jest to kwestia wymontowania starej części i zamontowania w jej miejsce nowej. Dokładnie tak było jak mówisz w sportku III , taśma dwustronna itd. lecz tutaj jest chyba taki myk, że zderzak dokładnie ta cześć należy zdemontować , gdyż na moje oko zderzak składa się jakby z dwóch części , właśnie tej ozdobnej , którą chce zastąpić i całej reszty.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Montaż przedniej osłony zderzaka KIA SPORTAGE IV

Postautor: Owca007 » 03 kwie 2017, 14:45

Racja robiłem to w 3 ale w 4 żeby było jak mówisz wątpię bo widać część ta odstaje ale nawet jak trzeba zdemontować starą to w czym problem ciepło jest przed garażem można działać :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Montaż przedniej osłony zderzaka KIA SPORTAGE IV

Postautor: michal » 04 kwie 2017, 21:32

Cześć jestem po montażu , tak jak myślałem dyfuzor ozdobny przedniego zderzaka jest osobna częścią zderzaka. montuje się to na zasadzie podważenia plastików i podmienienia części. wchodzi na zasadzie zatrzasków. jest to trochę inna bajka niż w Sportage III , gdzie nakładka ozdobna zderzaka była po prostu nakładana i mocowana do plastików zderzaka za pomocą taśmy dwustronnej czy wkrętów. W IV -ce jest to o wiele bardziej przemyślane i mniej prowizoryczne.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Montaż przedniej osłony zderzaka KIA SPORTAGE IV

Postautor: Owca007 » 04 kwie 2017, 21:58

To fajnie, że się udało:). Ale w takim razie w 4 ukradną, a w 3 nie bo jest na amen. No i bardziej w 3 wystaje ale to już kwestia gustu.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Bluegil-54
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 mar 2014, 11:33
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI M+DFA

Re: Montaż przedniej osłony zderzaka KIA SPORTAGE IV

Postautor: Bluegil-54 » 06 kwie 2017, 08:33

Miachał, może wrzucisz fotki. Bo na zdjęciach od chińczyka słabo widać. Sam bym zakupił do swojego sportka. :D
Była: Sportage III 1,6 M, FL -2014.
Kupił niemiec - jak odjeżdżał płakałem ! :lol:


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap