Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Thomaster » 11 sie 2016, 22:18

A więc dokonało się [hihihi]

radio_infi.jpg


Prosto nie było, ale dzięki pomocy kolegów Alkrak i Czyżyk64 całość jest już w 95% ukończona. Poniżej opis co i jak gdyby ktoś chciał się w to pobawić.

Po pierwsze lista rzeczy, które będą potrzebne:

klamoty.jpg


- radio - nie chciałem dużej navi bo mi nie potrzebna (korzystam z nawigacji w telefonie) wybrałem więc radio z mniejszym kolorowym wyświetlaczem o oznaczeniu AM211IWEE (96180-3U010WK)
- wzmacniacz - 96370-3W700
- subwoofer - 96380-3W100
- maskownica subwoofera - 35747-3U000WK
- głośniki do przednich drzwi: wybrałem zestaw Helix B62C BLUE tego typu: http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-16-5-cm-helix-b62c-blue-i6386201704.html
- głośniki do tylnich drzwi - Helix B6X BLUE: http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-16-5-cm-helix-b6x-blue-w-wa-i6403473983.html
- końcówka wiązki z wtyczkami do suba i wzmacniacza - ciężki temat, ale udało mi się dostać razem z subem,
- dodatkowe piny do kostek radia i połączeń:
- 6 szt. do kostek radia: http://allegro.pl/show_item.php?item=5521908459
- 8 szt. do podłączenia głośników: http://allegro.pl/show_item.php?item=5582703184
- 4 szt, do kostek drzwi: http://allegro.pl/show_item.php?item=5582704618
- 8 szt. do kabli suba i wooferów w drzwiach: http://allegro.pl/show_item.php?item=5517781228
- oprawka bezpiecznika z kablem (2 szt): http://allegro.pl/show_item.php?item=5674113585
- szerokie piny żeńskie do dołożenia w kostkę drzwi - udało mi się kupić za 20zł całą wiązkę z drzwi kierowcy więc miałem dawcę
- kable głośnikowe (do suba i wooferów) wybrałem 1,5mm2 z miedzi beztlenowej - do mojego rozwiązania wystarczyło ok 12m
- taśma parciana do wiązek elektrycznych żeby wszystko wyglądało ładnie i pro ;)
- koszulki termokurczliwe i inne tego typu pierdoły...

OK - teraz kilka rozważań technicznych. Po pierwsze umiejscowienie wzmacniacza. Nie chciałem go dawać w oryginalnym miejscu (normalnie mieszka sobie koło suba w tylnej części bagażnika) ze względu na konieczność ciągnięcia kilkunastu kabli do przodu auta. Dostałem wiązkę z wtyczkami do suba i wzmaka długości ok. 1m i chciałem tak umiejscowić wzmacniacz żeby nie było konieczności jej przedłużania. W grę wchodziły więc dwa miejsca: przestrzeń pod deską po prawej stronie radia (nad schowkiem) oraz przestrzeń w tunelu obok hamulca ręcznego. Ze względu na łatwość dostępu wybrałem tą drugą opcję.
Drugi temat to głośniki - wersja audio ze wzmacniaczem ma osobne wyjścia na niskotonowe i wysokotonowe głośniki przednich drzwi (czyli łącznie 12 kabli - po 4 na drzwi przednie i po 2 na tylne). Moja oryginalna instalacja miała tylko 8 kabli - po dwa na każde drzwi. Musiałem więc dołożyć po dwa kable do przednich drzwi lub wykorzystać oryginalne zwrotnice Helixa, które były w zestawie. Wybrałem ten pierwszy wariant, ale ze względu na średnią jakość kabli idących na głośniki w drzwiach, te oryginalne zostawiłem dla tweeterów, a do niskotonowych pociągnąłem dodatkowe. Wykorzystałem wolne miejsce dla szerokich pinów w kostce drzwi i dołożyłem po dwa na lewą i prawą stronę:

kable drzwi.jpg


Głośniki wysokotonowe umiejscowiłem w boczkach drzwi:

tweetery.jpg


Wiem, że głośniki niskotonowe są różne dla wersji z wbudowanym wzmakiem i ze wzmakiem w radiu. Nie wiem jak ma się sprawa wysokotonowych, ale jeżeli narzekałem na jakość oryginalnych wooferów to oryginalne tweetery to dopiero jest szajs... Po podłączeniu wszystykiego okazało się, że oprócz wysokich tonów idzie na nie też część pasma średniego i zagłusza to praktycznie wszystko. Rozwiązaniem okazało się dodanie w szegeru ( na plusowym kablu głośnika) kondensatora 3,3uF. Identyczny jest w zwrotnicach Helixa więc można go z tamtąd pozyskać:

kondzio.jpg


OK - temat głośników zamknięty. Drzwi poskładane. Idziemy dalej 8-)

Skonczyło mi się miejsce na dodawanie fotek więc dalsza część w nowym poscie.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2016, 02:11 przez Thomaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Thomaster » 11 sie 2016, 22:49

Wzmacniacz - wbrew pozorom najdroższy temat przy tej modyfikacji. Sprawne kosztują koło 500-800zł. Udało mi się kupić za 200zł taki, który był wystawiony jako "nietestowany/uszkodzony" - jak to zwykle bywa w takich opisach faktycznie okazał się uszkodzony ale z tym się liczyłem. Uszkodzeniu uległy końcówki mocy o oznaczeniu TDF8546TH/N1 (2 szt.). Niestety nie do dostania w Europie...
Identyczne są do kupienia na AliExpress, ale że zależało mi na czasie to zamówiłem je u mojego dostawcy tego typu kosmicznych scalaków i już po 1,5 tygodnia dotarły do mnie końcówki o oznaczeniu: TDF8546TH/N2. Nie znalazłem nigdzie w necie porównania czym się różnią N1 od N2 więc założyłem że niczym specjalnie istotnym i że zadziałają. Na szczęscie nie pomyliłem się i zadziałały :D
Przy okazji wyszlifowałem radiator tak żeby dobrze przylegał do sclaków i zmieniłem pastę termoprzewodzącą na taką sensowną do zastosowań komputerowych.

Wymiana uszkodzonych końcówek mocy na nowe:

koncowki mocy.jpg


Jak już wspomniałem wzmak zamieszkał w tunelu środkowym. Do jego zamocowania wymyśliłem sobie taką blachę:

blacha.jpg
blacha.jpg (279.4 KiB) Przejrzano 22967 razy


Wykorzystałem fabryczne śruby, a właściwie otwory pod nie. Śruby w oryginale są długości 40mm (te bliżej przodu auta) i 20mm (te bliżej tyłu). Jako, że chciałem aby wzmacniacz był zamontowany w poziomie i żeby pod nim było troche przestrzeni (żeby się nie gotował) to z przodu pod blachę dałem tulejki dystansowe długości 10mm, a z tyłu 30mm. Wymieniłem wszystkie śruby na takie o długości 50mm i mamy taki oto efekt:

wzmak1.jpg


wzmak 2.jpg


wzmak 3.jpg
wzmak 3.jpg (274.57 KiB) Przejrzano 22967 razy


Jeżeli ktoś chce dokładnie zwymiarowaną blachę (mam rozrysowaną w Excelu) to pisać na priva ;)
Ostatnio zmieniony 12 sie 2016, 02:07 przez Thomaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Thomaster » 11 sie 2016, 23:19

Subwoofer - aby go podłączyć trzeba zrobić lekką rozjebundę tyłu auta - czyli zdjąć boczek w bagażniku:

rozjebunda.jpg


Trzeba odkręcić i zdjąć czarny plastik nad zderzakiem (ten na środku którego jest skobel do zamykania klapy), następnie kilka śrubek we wnęce przy kole zapasowym, później odrkęcić prawe tylne oparcie siedzenia oraz jego boczne mocowanie, odkręcić śrubę mocującą kanapę ( i wyjąć kanapę) oraz dla wygody odkręcić mocowanie pasa bezpieczeństwa.
Po zdjeciu boku bagażnika odkręcamy zaślepkę która jest w miejscu suba (dwie nakrętki m10):

zaslepka suba.jpg


i w jej miejsce wstawiamy subwoofer. Potrzebna będzie jeszcze jedna nakrętka m10 i podkładka:

sub_zamontowany.jpg


Obcinamy wtyczkę z wiązki którą mamy do podłączenia suba (czteropinowa z kablami w kolorach: czerwony, niebieski, pomaranczowy i zielony) i dorabiamy dłuższe kable pamiętając o oznaczeniu kolorów tak aby później to odpowiednio podłączyć do wzmaka. Owijamy ładnie taśmą parcianą tworząc wiązkę i puszczmy w progu przeciągając kable tak aż dotrą do wzmacniacza w tunelu.

Następnie odkręcamy starą maskownicę z plastiku boczka i tutaj niespodzianka - zakładałem że maskownica i ten okrągły "schowek" w bagażniku który miałem tworzą jedną całość. Niestety nie - schowek jest zespolony z boczkiem i trzeba go wyciąć. Wyciąłem go lutownicą mniej więcej tak jak na zdjęciu:

schowek.jpg


Teraz zostaje już tylko przykręcić nową maskownicę. Niestety ciężko dostać ją na Allegro więc kupiłem w ASO - koszt 80zł. Składamy wszystko do kupy i cieszymy się nowym wyglądem bagażnika:

maskownica.jpg
Ostatnio zmieniony 12 sie 2016, 02:15 przez Thomaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Owca007 » 11 sie 2016, 23:29

Nie no rewelacja jakbym nie robił w swojej czegoś innego byłbym pierwszą osobą która by to zgapiła ;).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Thomaster » 12 sie 2016, 00:05

Teraz najważniejsze czyli podłączenie wzmaka i radia.

Oryginalne radio ze wzmaczniaczem ma dwie kostki podłączeniowe z takim ułożeniem kabli:

pinout radio moje.jpg


Aby dostosować instalację do radia z zewnętrznym wzmacniaczem należy po pierwsze wypiąć z kostki kable głośnikowe. Tak jak wspominałem do niskotonowych głośników są nowe kable, które podpinamy do wzmacniacza zgodnie z oznaczeniami z obrazka z pinoutu wzmacniacza (poniżej). Pozostałe głośniki (tweetery przód i głośniki tylne) podpinamy zgodnie z kolorami kabli. Do podpięcia na kablach wzmacniacza zarobiłem takie piny które pospinałem z tymi wyjętymi z kostki. Całość oczywiście zabezpieczona koszulkami termokurczliwymi:

piny.jpg


Dokładając kable soobwoofera i głośnikowe można poprostu obciąć stare i podlutować się kawałem dalej, albo zarobić nowe piny (ja tak zrobiłem) i wpiąć w kostki.
Tak wygląda kostka z kablami głośnikowymi z dołożonymi nowymi kablami do głośników niskotonowych drzwi przednich:

kostka glosniki.jpg


A tak kostka z dołożonymi kablami do suba:

kostka sub.jpg


Poniżej rozpiska sygnałów wzmacniacza:

pinout wzmak.jpg


Jak widać mamy 5 kabli idących z radia do wzmacniacza: trzy to sygnał audio: SPDIF + i - oraz ich ekran, dwa pozostałe to wysoki i niski CAN do sterowania.
Zagadką podostają dwa kable w kolorze zielonym i białym oznaczane w rozpisce wzmacniacza jako "Navigation (+)" i "Navigation (-)", Nie mam bladego pojęcia gdzie idą, ale napewno nie do radia. Na schemacie wzmacniacza z Optimy są oznaczone jako "Navigation Voice". Może idą do anteny? Jak ktoś ma pomysł to niech da znać. Ja ich poprostu nie podpiąłem ;)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Thomaster » 12 sie 2016, 00:33

Teraz pozostaje już tylko zarobić piny na kablach SPDIF i CAN i wpiąć je do kostek radia w ten sposób:

kostki radio.jpg
kostki radio.jpg (366.14 KiB) Przejrzano 22951 razy


Nie jest to proste ze względu na ograniczone pole manewru spowodowane długością kabli idących do kostek, ale przy odrobinie habilitacji wykonalne.

Następnie podłącznenie zasilania wzmacniacza - stałe zasilania podłączyłem zgodnie ze schematem do bezpiecznika 25A o oznaczeniu AMP, a 12V po kluczyku do bezpiecznika 10A o oznaczeniu VCC. Dla masy zarobiłem oczko na kablu i podpiąłem pod punkt z innymi masami koło licznika.

Pozostaje sygnał "Auto light" którego jeszcze nie rozgryzłem. Jest on odpowiedzialny za automatyczne przełączanie wyświetlacza w tryb nocny. Nie mogę znaleźć go na żadnych schematach. Teoretycznie zakładam, że powinno działać to w ten sposób, że gdy pojawi się na nim 12V to radio przejdzie z trybu dziennego w nocny, ale to taka moja teoria, a jakoś tak boję się troche podłączać 12V na pin sygnałowy. Może ktoś z was kto będzie rozbierał radio np. przy zmianie navi na inną może zmierzyć jakie napięcie jest na tym pinie przy wyłączonych światłach a jakie przy włączonych. Mam nadzieję, że nie idzie to z czujnika zmierzchu...

Jest jeszcze trzecia kostka w radiu której nie podpinałem bo jej nie mam - są tam sygnały do podłączenia kamery cofania. Mam osobny monitorek do kamery z którego jestem zadowolony więc narazie odpuszczam temat - no chyba że wymyślę gdzie wstawić trzecią kamerę do Sportage'a [hihihi]

Po poskładaniu wszystkiego można cieszyć się wyglądem i dźwiękiem [zlosnik2]

radio kia.jpg


radio kia1.jpg


Jako ciekawostka - tak wyglądało pierwsze odpalenie radia: https://www.youtube.com/watch?v=gjod63FLMaY :P


Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Alkraka i Czyżyka za pomoc w realizacji tej modyfikacji - bez niej by mi się to pewnie nie udało.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: czyzyk64 » 12 sie 2016, 07:32

Gratulacje Tomek, super to wyszło. Oryginalnie Koreańczycy lepiej by tego nie zrobili . Profesjonalnie podłączone, nie żadne druciarstwo. Tylko się uczyć. :brawo: :brawo: :oki: :oki:

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: eng » 12 sie 2016, 08:23

Super. Gratulacje. Fajnie, że przy okazji montażu pokusiłeś się o dokumentację zdjęciową dzięki czemu powstał HOW TO.

Awatar użytkownika
alkrak
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2014, 10:45
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 2,0 CRDI, 184 KM, AWD
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: alkrak » 12 sie 2016, 19:18

Serdecznie gratuluję! :pub:
Cytat 1:
"Zagadką podostają dwa kable w kolorze zielonym i białym oznaczane w rozpisce wzmacniacza jako "Navigation (+)" i "Navigation (-)", Nie mam bladego pojęcia gdzie idą, ale napewno nie do radia. Na schemacie wzmacniacza z Optimy są oznaczone jako "Navigation Voice". Może idą do anteny? Jak ktoś ma pomysł to niech da znać. Ja ich poprostu nie podpiąłem"

Te dwa przewody wykorzystywane są w przypadku, gdy auto posiada panel A/V, czyli audio z nawigacją. Na 90% służą do wysterowania wzmacniacza głosem lektora z nawigacji.

Cytat 2:

"Pozostaje sygnał "Auto light" którego jeszcze nie rozgryzłem. Jest on odpowiedzialny za automatyczne przełączanie wyświetlacza w tryb nocny. Nie mogę znaleźć go na żadnych schematach. Teoretycznie zakładam, że powinno działać to w ten sposób, że gdy pojawi się na nim 12V to radio przejdzie z trybu dziennego w nocny, ale to taka moja teoria, a jakoś tak boję się troche podłączać 12V na pin sygnałowy. Może ktoś z was kto będzie rozbierał radio np. przy zmianie navi na inną może zmierzyć jakie napięcie jest na tym pinie przy wyłączonych światłach a jakie przy włączonych. Mam nadzieję, że nie idzie to z czujnika zmierzchu..."

Twoje obawy są słuszne. Nie wytrzymałem i rozebrałem kawałek auta. Czerwony przewód, który jest na pinie 15 podaje sygnał zero/jedynkowy sterujący podświetleniem ekranu radia. Sygnał ten wysyłany jest przez Moduł Sterowania Nadwoziem (BCM).
Wartość tego sygnału, to: w dzień ok. 3,0 V, a w nocy ok. 1,0V. Napięcie mierzone zwykłym multimetrem cyfrowym.
Sygnał ten pojawia się przy załączonej stacyjce, na pozycji I i II. Nie zależy też od stanu świateł - czy są włączone, czy wyłączone - wartości się nie zmieniają. Mam tu na myśli testowe, ręczne załączanie/wyłączanie świateł, przy odkrytym i zakrytym czujniku zmierzchu. :roll:

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Thomaster » 13 sie 2016, 01:02

Dzięki za kolejną pomoc i sprawdzenie tych sygałów :pub:

W sumie ma to sens, że nie działa ze światłami tylko z czujnikiem zmierzchu bo w przypadku użycia świateł za dnia ekran pozostanie niezmieniony,
Dziwne troche, że w tej chwili nie mam tam nic podłączonego - czyli teoretycznie pin w radiu powinien być wysterowany stanem niskim więc ekran powinien być przygaszony, a nie jest. Pozostaje jeszcze opcja, że to z radia wychodzi 3,3V, które jest zwierane do stanu niskiego przez BCM'a. Sprawdzę jak będę miał chwilę. Jeżeli zadziała w ten sposób to pozostaje mi albo znalezienie tego sygnału w BCM'ie albo dołożenie jakiegoś sterowania.

Awatar użytkownika
alkrak
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2014, 10:45
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 2,0 CRDI, 184 KM, AWD
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: alkrak » 14 sie 2016, 09:51

Okazuje się, że z każdym problemem należy się najpierw "przespać".
W module BCM z 2011 roku, interesujący nas sygnał jest na pinie 14, podczas gdy w BCM z 2014 roku, na pinie 10 złącza M13-C.
Życzę powodzenia.
Załączniki
BCM2011-14 wtyk M13-C.jpg

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: czyzyk64 » 14 sie 2016, 12:29

Czyli wychodzi na kolor czerwony .
Załączniki
edd5f56s-960.jpg

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Thomaster » 14 sie 2016, 22:34

Czyli wychodzi na to że BCM'y dla wersji z navi i bez są różne. U mnie w kostce C nie ma tego kabla. Zmierzyłem napięcie na pinie wychodzącym z BCM'a i nic się tam nie pojawia bez różnicy czy jest jasno czy ciemno.

bcm1.jpg


Po przestudiowaniu opisów wejść/wyjść BCM'a znalazłem sygnał "Autolight" na kostce B pin 8:

bcm2.jpg
bcm2.jpg (313.04 KiB) Przejrzano 22794 razy


Podłączyłem i działa [ura]

Jedyna różnica względem oryginalnego sygnału z kostki C jest taka, że sygnał pojawia się również bez kluczyka ale to w żaden sposób mi nie przeszkadza.

Cel osiągnięty - wszystkie funkcjonalności radia działają [zlosnik2]

Na tym chyba jednak nie koniec ;) Podobnie jak oryginalne głośniki, ten w subie też jest mocno średniej jakości i przy głębszych basach dudni. Jestem na etapie poszukiwania jakiegoś sensownego głośnika (w rozsądnym przedziale cenowym) żeby go wymienić. Oczywiście łatwo nie będzie bo oryginał nie dość, że jest dwucewkowy to jeszcze jest dość płytki. Jak coś wymyślę to oczywiście dam znać [zlosnikok]

sevenjanusz
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2015, 07:50
Czym jeżdzę: 1.6 benzyna L

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: sevenjanusz » 14 gru 2016, 16:59

Witam serdecznie. Tak zrozumiałem Ze przewody SPDIF oraz CAN od wzmacniacza do radia trzeba dołozyć dodatkowo? A może mi podpowiesz skąd , gdzie mozna dostać te dwie wtyczki do wzmacniacza ?

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Thomaster » 14 gru 2016, 19:29

SPDIF i CAN to nic innego jak sygnał audio i sterowanie sygnałem czyli muszą być. Najsensowniejsze rozwiązanie to kupić kawałek wiązki z wtyczkami. Mi się udało i dostałem gratis przy zakupie suba, ale ogólnie dość ciężko to dostać.

markro8808
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:58
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 185km xl

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: markro8808 » 22 sty 2017, 14:59

Mam radio fabryczne bez nawigacji a chce zamienić na takie czy wszystko będzie pasować AM211IWEE (96180-3U010WK)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Thomaster » 22 sty 2017, 17:15

A o co dokładnie pytasz? Fizycznie będzie pasować, będzie się włączać itp, ale ni będziesz miał żadnego dźwięku. Jeżeli chcesz założyć to radio to musisz wykonać wszystkie opisane przeze mnie czynności (no może oprócż wymiany głośników) czyli przede wszystkim dołożenie wzmacniacza.

Songo007
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:33
Czym jeżdzę: 1,7 D KMS
Lokalizacja: Lubawa

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Songo007 » 25 mar 2017, 21:14

Witam! Mam radio dokładnie takie jak założyłes ze wzmacniaczem. Ciekawi mnie jak gra na tych zmienionych głośnikach? Aha tweeter faktycznie oryginalny to lipa. Ale ja mam je zamontowane w boczkach na szybie. Też bym chcial je zmienić

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Thomaster » 25 mar 2017, 22:31

Nie wiem skąd jesteś (nie masz uzupełnionego w profilu) ale jeżeli chcesz porównać i wybierasz się do Bydgoszczy to zapraszam :)

Songo007
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:33
Czym jeżdzę: 1,7 D KMS
Lokalizacja: Lubawa

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Songo007 » 26 mar 2017, 15:17

Jeszcze do niedawna przejezdzalem obwodnicą kierując się na żnin teraz jeżdżę w innym kierunku. Ale jeżeli grają lepiej niż oryginał infinity gdzie wysokie tony niemal nie istnieją to wymieniam aha i zastanawia mnie czy z tym radiem 9" które jest opisywane coś by jeszcze poprawiło?
Jestem z Lubawy już powinno być widać w profilu.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana audio - dołożenie systemu Infinity

Postautor: Thomaster » 26 mar 2017, 15:34

Nie sądzę aby z radiem 9" grało to lepiej z prostego powodu - tor wzmacniacza jest ten sam, a dodatkowo zamiast sygnału cyfrowego SPDIF idącego bezpośrednio z radia na wzmacniacz jest sygnał, który jest przerabiany na SPDIF i dopiero wtedy idzie na wzmacniacz co według mnie może generować jakieś straty.
Ja wstawiałem dość budżetowe głośniki (no może opróćz suba bo tam jest dość specyficzny i jest dość mała oferta na rynku) ale po wygłuszeniu drzwi spełniają moje niewygórowane oczekiwania odnośnie audio w samochodzie.

BTW - czy ktoś kto ma oryginalne Infinity mógłby sprawdzić (zmierzyć, odczytać z głośników, cokolwiek) jaka impedancja jest w oryginalnych głośnikach w drzwiach? Założyłem, że 4 Ohm bo takie głośniki były do wersji radia z wbudowanym wzmakiem, ale pewności nie mam...


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap