Stukanie, wibrowanie prowadnicy rolety szyberdachu

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Stukanie, wibrowanie prowadnicy rolety szyberdachu

Postautor: Nelson » 08 cze 2016, 09:16

Witam
Od samego początku w moim Sportku drażniło mnie stukanie, drżenie, na nierównościach czegoś w tylnej części samochodu. Na początku myślałem że coś po prostu lata po bagażniku. Jednak to nie było to, po wywaleniu dosłownie wszystkiego nadal dźwięk pojawiał się na dziurach. Postanowiłem wywalić kanapę oraz tapicerkę bagażnika z samochodu wraz kołem zapasowym. I nadal to samo! Pojechałem na drogę z płyt gdzie idealnie dźwięk był słyszalny. Okazało się że to nie był bagażnik lecz prowadnica od rolety tylnego szyberdachu. Wystarczyło 2 minuty roboty 8-) Wycinamy kawałek szwamki/gąbki i przyklejamy do metalowej części rolety która przesuwa się po prowadnicy :D Czynność powtarzamy z drugiej strony szyberdachu. Można operacje również przeprowadzić na przednim oknie dachowym. Teraz jest już cisza [ura] Mam nadzieje że się komuś przyda i nie będzie miał przyjemności rozbiórki bagażnika :D
Załączniki
1.JPG
1.JPG (37.04 KiB) Przejrzano 1418 razy
2.JPG
2.JPG (46.75 KiB) Przejrzano 1418 razy
3.JPG
3.JPG (58.18 KiB) Przejrzano 1418 razy

Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap