Montaż czujników z przodu - Sportage III

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
poek
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2015, 18:33
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDi
Gadu Gadu: 983713

Montaż czujników z przodu - Sportage III

Postautor: poek » 22 paź 2015, 17:19

Czy ktoś z was dokładał samodzielnie czujniki parkowania z przodu? Chodzi mi o dodanie wszystkiego tak jak w oryginale.
Kia ma na swoich stronach wyszczególnione czujniki z przodu jako zestaw możliwy do zakupu, jednak wywnioskowałem z opisów, że nie wygląda to jak prosto z fabryki.
Mógłby ktoś z czujnikami z przodu samochodu montowanymi oryginalnie w skrócie opisać ich sposób działania, wyłączania itp.?
A idealnie gdyby dało się dołożyć od razu park assist ;)

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Montaż czujników z przodu - Sportage III

Postautor: Kwarcu » 22 paź 2015, 18:37

No przecież to są fabrycznie montowane czujniki z systemem Park Assist. Jak według Ciebie mają wyglądać "poprawnie jak prosto z fabryki"?
O sposobie działania tych czujników itd. jest już na forum wszystko.
Ktoś też pytał chyba o dołożenie i chyba nikt nie zakładał w celu uzyskania systemu Park Assist, bo to raczej nie będzie możliwe.

poek
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2015, 18:33
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDi
Gadu Gadu: 983713

Re: Montaż czujników z przodu - Sportage III

Postautor: poek » 22 paź 2015, 18:39

Dlaczego sądzisz że nie będzie możliwe? Jeśli dodanie czujników będzie możliwe, to park assist też (w teorii) powinno się udać uruchomić.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Montaż czujników z przodu - Sportage III

Postautor: Kwarcu » 22 paź 2015, 18:51

Dodanie czujników zawsze będzie możliwe, nawet w Fiacie 126P.

Nikt nie mówi, że na 100% czujniki podłączysz tak jak fabrycznie i będzie działać jak należy.
W przypadku, gdy masz wersję wyposażenia L i nowe zegary to najpewniej czujniki zadziałają bez problemu jak fabrycznie i będziesz je mieć na wyświetlaczu między zegarami (pod warunkiem, że centralka do czujników w wersjach niższych niż XL, przewidziana jest na "dwa kanały" - tył + przód), ale na Park Assist RACZEJ nie licz. Po pierwsze potrzebujesz dodatkowego guzika przy gnieździe zapalniczki a dwa najpewniej jest to kwestia innej centralki od czujników. Sam piszesz, że teoretycznie uzyskasz ParkAssist. ;) Poteoretyzować możemy sobie jeszcze kilka lat, dopóki ktoś nie spróbuje tego zrobić to się nie dowiemy. Chcesz, to kombinuj i zdaj relacje. Nigdzie nie napisałem, że czegoś NA PEWNO nie będzie dało rady zrobić.

Pozdrawiam.

Homer
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 15 wrz 2015, 10:48
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC 163 KM AWD :)
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż czujników z przodu - Sportage III

Postautor: Homer » 22 paź 2015, 20:30

Gdzie można znaleźć centralke oryginalnych czujników cofania (co by sprawdzić, czy da sie dołączyć czujniki przednie)?

poek
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2015, 18:33
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDi
Gadu Gadu: 983713

Re: Montaż czujników z przodu - Sportage III

Postautor: poek » 22 paź 2015, 20:53

Widać, że muszę się przestawić na inne myślenie odnośnie modyfikacji. Do tej pory jeździłem golfem V i tam można było połowę auta bez problemu pozmieniać. Po prostu dostęp do części, modułowość, a przede wszystkim stopień "rozgryzienia" aut przez domorosłych mechaników jest bardzo duży.
W KIA albo tak nie jest, albo ja jeszcze o tym nie wiem ;) Inna sprawa, że poza czujnikami z przodu (i ewentualnie park assist) nie mam potrzeby żeby coś więcej dokładać. Z autka jestem zadowolony :)

Co do Sportage. Mam XL z 2012 roku, czujniki z tyłu z wyświetlaniem na liczniku (+ kamera cofania). I tak sobie wymyśliłem, że dołożenie czujników z przodu i podpięcie ich "jak w fabryce" było by bardzo fajne.
Co do przycisku, centralki itd... Znowu myśląc kategoriami z VW...jaki problem żeby je wymienić? ;)

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Montaż czujników z przodu - Sportage III

Postautor: Kwarcu » 22 paź 2015, 21:48

Idąc tym tokiem myślenia to można wymienić całe auto. :D
Czy ktoś Ciebie zniechęca albo odradza? Ja nie. Po prostu piszę, że nikt tego nie robił, więc jak chcesz zrób i najwyżej się okaże, że nie działa. :D Ktoś musi przetrzeć szlaki dla potomnych. :D

Jak masz 2012 rocznik to o ile dobrze pamiętam nie było dostępnych wtedy czujników z przodu i systemu ParkAssist, więc czeka Ciebie dużo więcej zmian. Zegary masz też inne niż te przy FL w wersjach L/XL. Generalnie chcesz to się baw w robienie na fabrykę, ale rozsądniej będzie chyba dołożyć po prostu czujniki z przodu i w kabinie sobie zamontować dodatkowy wyświetlacz albo sam "pikacz". No i ukryć gdzieś włącznik do czujników przednich, żeby nie były cały czas aktywne.

Homer
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 15 wrz 2015, 10:48
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC 163 KM AWD :)
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż czujników z przodu - Sportage III

Postautor: Homer » 22 paź 2015, 22:24

Kwarcu pisze:....No i ukryć gdzieś włącznik do czujników przednich, żeby nie były cały czas aktywne.


Nie trzeba wyłącznika. Można kupić takie czujniki, które działają kilkadziesiąt sekund po włączeniu jedynki lub hamulca. Potem, jak nie wykryją przeszkody wyłączają się.

Ja się jeszcze zastanawiam nad zamontowaniem z przodu kamerki zamiast czujników (tylko nie mam radia z wyświetlaczem, a nie chcę montować dodatkowego).

Blayders
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 02:49
Czym jeżdzę: 2.0 163 KM XL AWD NAVI
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Montaż czujników z przodu - Sportage III

Postautor: Blayders » 19 lis 2015, 12:38

Rozmawiałem w serwisie na temat dołożenia przednich czujników oraz parkassist i koszt operacji jest nie opłacalny (9000zl- 8 tys części 1tys robocizna) to już lepiej sprzedać swój samochód i kupić następny .
Naprawa elektryki,i elektroniki , diagnostyka komputerowa .


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap