Kluczyk scyzoryk

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Kluczyk scyzoryk

Postautor: kerad » 08 kwie 2015, 18:34

Strasznie denerwuje mnie oryginalny kluczyk w II generacji Sportage który wybija dziury w kieszeniach, czy ktoś zrobił sobie kluczyk typu scyzoryk znany z aut grupy VAG. Pewnie pastylka od immobilisera jest zatopiona wewnątrz i wystarczyło by przełożyć, ewentualnie zakodowac o ile w Vag jest to crypto to ktoś wie jak wygląda to w Kia?

Wysłane z mojego X9180

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 459
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Kluczyk scyzoryk

Postautor: geegles » 08 kwie 2015, 22:09

Możesz się pobawić w takie coś : http://allegro.pl/pilot-kluczyk-scyzory ... 40476.html
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Postautor: kerad » 08 kwie 2015, 23:00

Dokładnie o czymś takim myślałem tylko pozostaje kwestia transpondera (immobiliser) czy da się go prosto zakodowac jak w autach grupy VAG wyciągając kod PIN z licznika i przy pomocy VCDS zakodowac, bo oryginalny kluczyk jest nie rozbierany (ten popielaty) a wolałbym nie eksperymentować z wyciaganiem transpondera. No chyba ze ktoś to już robił :-)

Wysłane z mojego X9180

tomasztoslak
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2015, 16:18
Czym jeżdzę: 1,7 CRDi
Wersia L
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW.

Re: Kluczyk scyzoryk

Postautor: tomasztoslak » 24 maja 2015, 14:38

Witam,
posiadam KS od 4 miesięcy, a już kukluczyk scyzoryk przyprawia mnie o mdłości.
Po wcisnieciu przycisku otwarcia kluczyka, nie otwiera się on do pozycji pozwalajacej wyłożyć go do stacyjki, muszę doprostować go ręcznie.
Proszę o info:
Czy takie działanie to standart, czy wada egzemplarza?
SPORTAGE II KMS; -BUSINESS LINE-
1,7D 6MT 2WD
10/2014.;) , ;) , ;).

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kluczyk scyzoryk

Postautor: puder12 » 24 maja 2015, 20:19

Wada egzemplarza - moim zdaniem.

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kluczyk scyzoryk

Postautor: choinkar » 24 maja 2015, 20:59

Wydaje mi się, że to jakaś wada, kluczyka, może jakieś brudy się dostały lub jest za mocno ściśnięty? Oglądałeś dokładnie?
Mam scyzoryk w c5 z 2006 używany cały czas, codziennie i pracuje beż żadnego problemu (jak motylek za starych czasów)
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Kluczyk scyzoryk

Postautor: oovoo » 24 maja 2015, 22:58

@tomasztosiak nad czym się zastanawiasz masz gwarancje to wal do serwisu. Mi pękła po 4 latach gumka na przyciskach i klucz został wymieniony na nowy. W końcu to siedem lat gwarancji więc dostaniesz nowy kluczyk i po kłopocie. Po co się męczyć. To ma Ci sprawiać przyjemność [papa]

tomasztoslak
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2015, 16:18
Czym jeżdzę: 1,7 CRDi
Wersia L
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW.

Re: Kluczyk scyzoryk

Postautor: tomasztoslak » 09 lip 2015, 22:18

Witam,
Oovoo, dzięki za poradę. Zgłosiłem problem przy okazji pobytu w serwisie.
Był banalny i usunięty na moich oczach od reki, ALE... będzie się powtarzał... jak poinformował mnie kierownik serwisu.
Otóż element kluczyka, który wchodzi w stacyjkę jest łączony z resztą kluczyka za pomocą sprężynowego bolca (zawleczki), który w moim przypadku ( ze względu na jakiś pewnie niewielki luz)co jakiś czas wysuwa się i zaciera o plastikowa pochwę elektroniki kluczyka.
Wystarczy tylko co jakiś czas wcisnąć wysuwający się fragment zawleczki i wszystko wraca do porządku.
SPORTAGE II KMS; -BUSINESS LINE-
1,7D 6MT 2WD
10/2014.;) , ;) , ;).

ravel
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 22 lip 2011, 23:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI

Re: Kluczyk scyzoryk

Postautor: ravel » 13 sie 2015, 16:37

oovoo pisze:@tomasztosiak nad czym się zastanawiasz masz gwarancje to wal do serwisu.

W którym serwisie wymieniałeś? Ja pytałem w swoim i robią problem, mówią, że się nie da :(

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Kluczyk scyzoryk

Postautor: oovoo » 13 sie 2015, 22:44

Jak się nie da. Jest to wada kluczyka. ( u mnie pękła guma i nie dali rady jej naprawić tylko wymiana u ciebie muszą naprawiać) Niech ci kierownik serwisu pokaże w którym miejscu w instrukcji obsługi samochodu jest napisane że kluczyk ma się zacinać i masz wykonywać jakieś naprawy. Zgłaszaj co chwilę (wiem że to jest upierdliwe -ale skuteczne) a najlepiej powiedz aby dał ci na piśmie że skutecznie naprawił kluczyk i ta wada już nie nastąpi. Mamy chyba w polsce prawo że po czwartej nieudanej próbie naprawy należy się wymiana na nowy i na to się powołaj (poszukaj w necie o wymianie sprzętu). Też kiedyś miałem takiego filozofa przy innym aucie na gwarancji wyskakiwał mi błąd silnika (chodziło o gaz) i też mówi że mi zgasi kontrolkę więc spytałem się go czy to będzie naprawa skuteczna czy tylko zgaszenie kontrolki; bo jak nie to wracam i obciążę go dojazdem do serwisu przy następnej wizycie z tego tytułu. Wtedy nagle przyjął auto do naprawy i dostałem zastępcze, a auto po 5 dniach wróciło naprawione i do dnia dzisiejszego jeździ bez problemów.
Pozdrawiam


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap