antena radiowa a'la płetwa rekina

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Owca007 » 15 kwie 2017, 20:54

Mam to na codzień jedne rzeczy robi się dokładniej inne nie w zależności od odbiorcy i ceny taki świat. Tomek ma rację KIA się obija i robiąc dużo rzeczy w aucie poprawia się fabrykę dodaje wygłuszenia uszczelki maty itp. i dam sobie rękę odciąć, że przejechałbyś się moim lub Tomka autem i wtedy byłbyś zdziwiony, że to właśnie twój stuka puka, a nasze nie. Ja w swojej mat gąbek tłumiących to chyba kilometr założyłem :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

morfeusz
Uzależniony
Posty: 206
Rejestracja: 05 mar 2013, 00:31
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: morfeusz » 18 kwie 2017, 05:13

A ja się tak zastanawiam czy pomiędzy radio a wtyk antenowy nie założyć wzmacniacza zasilanego +12v. Gdzieś w tv widziałem jak dokładał takie cudo bo radio gorzej grało. Z tego co zademonstrował to pomogło ale mogła to też być magia tv ;)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Owca007 » 18 kwie 2017, 07:14

Nic nie daje sprawdzałem chyba z 5 wersji od czajnika po pro i dupa.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Teel_tl
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,6 GDI 2010 XL 18"
Lokalizacja: Gdańsk

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Teel_tl » 12 cze 2018, 15:07

Szanowni,

Wiem, że temat od dawna nie odświeżany ale..... :
raz już na gwarancji wymieniałem bat z podstawą - teraz znowu radio zaczęło grać słabiej i na bank mam do wymiany antenę. Chce podejść do tematu samodzielnie. Przeczytałem wszystkie posty i mam kilka wątpliwości. Próbowałem pisać / prosić o kontakt na priv do kolegi Czyżyka ale na razie bez odpowiedzi - więc może ktoś z Was mi podpowie.

Do rzeczy:
Oryginalnej płetwy nie mogę od dłuższego czasu dopaść a i w kolorze auta jaki mam nie występuje, z malowaniem nie chcę się bawić.
Chińskiej nakładki na antenę nie chcę - wolę docelowe rozwiązanie a jest też duże prawdopodobieństwo że uszkodzoną mam podstawę więc nakładka nic nie da. Interesuje mnie najzwyklejsza antena AM/FM z zasilaniem ((bo takowe mamy dostępne i anteny są 12V zasilane)
Po przejrzeniu różnych stron i linków z Waszych postów mam możliwość zakupu 3 w miarę solidnie wyglądających anten:

1. Preferowana ze względu na kształt i renomowanego producenta (CALEARO):
Konieczność zakupu przejściówki antenowej albo zarobienia inna końcówka niż w oryginalnej antenie.
A/ WĄTPLIWOŚĆ PIERWSZA: Rozumiem, że na kablu AM/FM wychodzącym z anteny powinno być żeńskie złącze DIN (żeńskie czyli gniazdo) bo kabel na dachu pociągnięty od radia jest zakończony wtykiem antenowym DIN męskim (normalna wtyczka antenowa). TAK ? - Pls potwierdźcie... :-)
B/ WĄTPLIWOŚĆ DRUGA: Średnica tulejki z gwintem to 19mm.Nie wiem jaki jest otwór montażowy w dachu i czy ta średnica mocowania przejdzie.
Czy ktoś kto wymieniał zwrócił na to uwagę ? Może pomocną byłaby informacja o średnicy mocowania w starej podstawie, którą część z Was już zdeinstalowała? Mogę prosić o info ?

tu średnica otworu montażowego 15mm.
C/ WĄTPLIWOŚĆ TRZECIA: Anten wymagających mniejszych średnic nie znalazłem, a któryś z kolegów pisał tu, że w tym sklepie zakupił płetwę i zamontował, więc zakładam, że te 15mm to wejdzie. Jak nie i macie inne doświadczenia to piszcie.... :-)



D/ WĄTPLIWOŚĆ CZWARTA: jak się zdejmuje boczki z plastiku trzymające podsufitkę to trzeba na coś uważać ze względu na AIRBAGi (ich symbole są na tych elementach) ? Kążdy z symboli AIRBAG ma jakby miejsce do podważenia - na razie nie dotykałem, ale trzeba to usunąć i podważyć ? Pod spodem jakaś śruba ? - będę wdzięczny za wskazówki.

Na koniec:
jak już zrobię to podzielę się doświadczeniami...

Jak taki temat był gdzieś jeszcze w innym wątku to nie besztajcie :-) tylko dajcie znać.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Thomaster » 12 cze 2018, 22:48

Przy zwykłej antenie jest standardowe złącze DIN oraz zasilanie wzmacniacza wychodzące z gwintu mocującego antenę.

antena.jpg


Średnica oryginalnego gwintu to 14mm.

Odnośnie wymiany to ja nie rozbierałem boczków jak zakładałem płetwę. Zdejmujesz górną część uszczelki otworu bagażnika - na niej są trzy zaczepy mocujące podsufitkę. Dodatkowo są jeszcze dwa zatrzaski przyklejone do podufitki mocujące ją do konstrukcji dachu. Po ich rozpięciu jest spokojnie tyle miejsca żeby nagiąć podsufitkę, rozpiąć zasilanie anteny i za pomocą nasadki (chyba 19mm, ale głowy nie dam) odkręcić śrubę na gwincie. U mnie trzymała na tyle lekko, że dałem radę odkręcić ręką.

Jeżeli chciałbyś montować oryginalną płetwę to konektor anteny jest inny - taki jakby DIN o mniejszej średnicy więc trzeba jakąś przejściówkę dobrać albo polutować na stałe.

Odnośnie zamienników anten z podanych linków nie wypowiadam się bo nei miałem nigdy z żadnym do czynienia.
Jeżeli chciałbyś oryginalną podstawę pod zwykłą antenę to mam swoją na sprzedaż - sprawdzoną i uszczelnioną tak, że nie ma szans żeby do środka dostała się woda.

Awatar użytkownika
Teel_tl
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,6 GDI 2010 XL 18"
Lokalizacja: Gdańsk

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Teel_tl » 13 cze 2018, 11:36

Dzięki - za szybką odpowiedź :-)
Jedna wątpliwość usunięta - złącze = antena musi mieć "gniazdo DIN" (tak bardziej obrazowo napisałem)
średnica gwintu to 14 i jak widzę te 2 małe wypustki to mam pewność że zamiennik 15mm wejdzie na 100%.
Nie pamiętasz może czy jak ją wyciągałeś to był luz na 4mm (po 2mm z każdej strony) ? :-)
Żart oczywiście... liczyłem, że może ktoś miał / ma akurat "rozgrzebany sufit" albo zmierzył otwór... może się ktoś odezwie bo wtedy miałbym pewność że wejdzie ta najbardziej pożądana z firmy CALEARO.

Co do propozycji odkupienia podstawy pomyślę i w razie czego się odezwę (mam do Ciebie namiar telefoniczny z innego wątku na tym forum).
Na razie idę w kierunku wymiany na płetwę bo estetyka się też liczy ....a z batem to jest tak, że za pierwszym razem w serwisie stwierdzono, że "przez zbyt mocne dokręcanie" nastąpiło przerwanie połączenia i że to "wina użytkownika bo za dużo siły przyłożył" . Wyśmiałem ich (bo ręką to robiłem i jak jest do wykręcania to można to robić - zapytałem czy jak klamka mi zostanie w ręku bo będzie źle zaprojektowana to też będzie moja wina) i wymienili na gwarancji, która teraz już się skończyła.

Tak, że raz estetyka , dwa - chcę uniknąć wykręcania i wkręcania przy myciu - na razie powalczę z płetwą.

Poczekam, może ktoś coś dopisze jeszcze o tym otworze.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Thomaster » 13 cze 2018, 12:58

Osobiście polecam oryginalną płetwę. Miałem przez jakiś czas nakładkę, ale w końcu zdecydowałem się na oryginał. Też musiałem malować bo w moim kolorze polifty nie wychodziły.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: czyzyk64 » 13 cze 2018, 19:59

Sorki , że tak późno , ale grzeje dupkę w ciepłych krajach. Co do anteny , to ja wymieniałem na org płetwę z gps. Niestety nie udało mi sie jej wymienić bez odkręcenia boczków. Jak dla mnie za ciasno . Reszta jest prosta. Jak coś to pytaj tutaj lub mail mariuszczyzyk64@wp.pl
.Powodzenia.

Awatar użytkownika
Teel_tl
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,6 GDI 2010 XL 18"
Lokalizacja: Gdańsk

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Teel_tl » 08 lip 2018, 22:54

Witam.

Witam - to już jestem po wymianie anteny. Odpisuję dopiero teraz, bo miałem przewalony tydzień w robocie i na nic czasu nie było (na opisanie na forum tez zabrakło)

Może informacje poniżej przydadzą się innym forumowiczom. W innym wątku opisuję wymianę fabrycznego radia na radio ANDROID - zainteresowanych odsyłam do wątku "Zamiennik fabrycznej nawigacji"

No ale do rzeczy:

1. Po pierwsze podziękowania za kontakt i dodatkowe informacje dla Thomastera (dla mnie, jak poczytałem Twoje posty w innych wątkach - jesteś GURU -) ) oraz kjamnika - Panowie SZACUN - doceniam to jak ktoś lubi się dzielić wiedzą. To naprawdę ułatwia...

2. Finalnie stało się tak, że:
- odrzuciłem z automatu wymianę anteny na nowy "bat" - zbyt drogi interes i niewielka różnica w cenie pomiędzy oryginalną płetwą KIA a oryginalnym "batem" KIA. Poza tym, odrzuciłem ten wariant bo to już druga awaria tego typu anteny co opisałem powyżej i upierdliwość przy korzystaniu z myjni automatycznych a z wygody często to robię... :-)
- zdecydowałem się oczywiście na wymianę własnymi siłami bo serwis za wymianę zażyczył sobie 600 PLN (bo wymagana jest "ingerencja w podsufitkę" :-))
- przejrzałem wszystkie możliwe oferty na stronach polskich i zagranicznych (może coś mi umknęło ale to teraz mało ważne). Zdarzają się okazje - czytałem - niektórym na forum się udało i kupili w "swoim kolorze" oryginalną płetwę KIA. Mnie się nie udało. Zaporowa cena + ew. lakierowanie (bo nie było w kolorze D5U jaki posiadam zmusiły mnie to innego podejścia. Brałem pod uwagę linki podane przez innych forumowiczów m. in. do sklepu multisort. Detale poniżej.
- odrzuciłem z automatu "nakładki" z Chin na oryginalne gniazdo anteny bo nie tylko wygląd się liczy ale również parametry anteny i odbór FM za miastem ... Poza tym - nienawidzę "namiastek czegokolwiek" - sorry tak mam :-)

Kierując się brakiem danych technicznych lub ich złym podawaniem, brakiem danych producenta itp itd szukałem jakiś konkretnych zamienników wyglądających w miarę normalnie/przyzwoicie ale i mających przyzwoite parametry.

Skończyło się na tym, że zamówiłem w sklepie MULTISORT kilka sztuk anten o wyglądzie który akceptowałem :-) i które miały przyzwoity zysk / wzmocnienie (zasilane 12V) :

Dostałem 3 różne anteny i finalnie wybrałem antenę włoskiej f-my CALEARO - koszt (na MULTISORT najtaniej = 168 PLN)
Producent anten wszelkiej maści do mobilHOMEów , dla korporacji taksówkowych, służb mundurowych itp itd.
Moim zdaniem renoma - produkt ma konkretne opakowanie, konkretne parametry i wykonanie nie budzące żadnych uwag.
Pozostałe 2 anteny z w/w sklepu były w opakowaniach 4carMedia... inny dystrybutor.
jeśli ktoś byłby zainteresowany ich produktami naprawdę polecam odwiedzić stronę bezpośredniego dystrybutora i porównać ceny => wybór należy do Was:

Ja miałem wątpliwości co do tego czy antena CALEARO zmieści się w otwór dachowy w Sportku bo w opisie było że wymaga otwory montażowego 19mm.
Wymaga ALE mieści się w otwór w Sportku, który ma 15mm... - to już wiecie co zamontowałem.

Teraz "mini HOW TO":

- jak opuścić podsufitkę zobaczycie na wielu linkach na forach u kolegów zza wschodniej granicy.
Ja poluzowałem boczki pod podsufitką: klucz nasadowy 10 i "łopatki" do demontażu tapicerki
Odchyliłem powyższe i podparłem różnymi rzeczami by było odgięte i ułatwiało pracę
BEZWZGLĘDNIE koniecznym jest używanie klucza nasadowego oczkowego 19 obciętego/skróconego - instrukcja w tym samym wątku wcześniej
Ja znalazłem klucz 19/22 który przeciąłem na pół i mi się przydał podwójnie bo 22 to rozmiar nakrętki w antenie CALEARO
Uwierzcie - trochę się pogimnastykujecie... ale można - da rade bez demolki połowy bagażnika :-)
FORUM_podsufitka.JPG


- Otwór w dachu ma wymiary jak niżej - gdyby ktoś miał wątpliwości co może zamontować:
FORUM_otwórszer1.JPG

FORUM_otwór szer 2.JPG

FORUM otwór długość.JPG


Niestety antena CALEARO ma inne końcówki niż wymaga tego instalacja KIA (złącze RAKUII) ale to nie jest wielki problem, bo:
- końcówkę od zasilania 12V zamieniamy z żeńskiej na męską (starą odcinamy) i zaciskamy nową męską za niecałą złotówkę
- końcówkę antenową chyba najlepiej wymienić (ja nie znalazłem oryginalnej przejściówki DIN<->RASTII - poza tym każda końcówka to strata sygnału) i poszedłem po najprostszej linii => odciąłem starą końcówkę (DIN) gniazda z demontowanej anteny po czym za pomocą lutownicy dołączyłem ją do kabla z anteny CALEARO.
Chyba najpewniejsza metoda gwarantująca jakość połączenia sygnału FM tym bardziej, że kabelek w antenie CALEARO jest zdecydowanie mniejszej średnicy niż oryginalny w instalacji antenowej w Sportku.

Efekt przeróbki końcówek antenowych na zdjęciu poniżej:
FORUM ant końcówki.JPG


reszta zdjęć , dane producenta oraz efekt końcowy w osobnym poście bo nie mogę wrzucić więcej załączników

Awatar użytkownika
Teel_tl
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,6 GDI 2010 XL 18"
Lokalizacja: Gdańsk

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Teel_tl » 08 lip 2018, 23:06

POST drugi = kontynuacja:

Anteny w CALEARO są "do wyboru do koloru".
Strona producenta:
http://www.calearo.com
Możecie zobaczyć w czym się specjalizują i jakie mają doświadczenie.

Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od tego jakiego ma Sportka (i nie tylko) i co chce mieć w antenie podłączone.
Ja akurat kupowałem najprostszą wersję i takowa jest dostępna w sklepie Multisort.
Inne typy pewnie też można dopaść - poza tym na jednym ze zdjęć niżej i na stronie producenta znajdziecie dane przedstawiciela CALEARO w Polsce.
Można drążyć ... :-)

Poniżej kilka zdjęć samej anteny i efekt końcowy po montażu:
FORUM ant pudełko przód.JPG

FORUM ant wymiary pudełko.JPG

FORUM ANTENA typy.JPG

FORUM_ant blisko.JPG

FORUM_ant daleko.JPG


Pozdrawiam i dziękuję wszystkim, którzy się ze mną kontaktowali za pomoc i wsparcie.

Antena działa zadowalająco (test na wjeździe do garażu podziemnego na poziom -2 :-) i wrażenia na wypadach w okolicach 3miasta).
Za tydzień śmigam dalej - na Mazury - mogę dać znać czy coś mnie zaniepokoiło...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Thomaster » 09 lip 2018, 01:09

Fajnie wygląda - daj znać jak działa na poza miastem.
Szacun za szczegółowy opis :oki:

Jedna tylko moja uwaga do:
BEZWZGLĘDNIE koniecznym jest używanie klucza nasadowego oczkowego 19 obciętego/skróconego


albo miałem szczęście, albo to takie nie bezwzględne bo ja swoją odkręciłem zwykłą nasadką 19mm bez użycia klucza ;)

Widzę, że ostro wziąłeś się za zmiany w Sprotku - czas na lampy led z polifta [hihihi]

Awatar użytkownika
Teel_tl
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,6 GDI 2010 XL 18"
Lokalizacja: Gdańsk

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Teel_tl » 09 lip 2018, 01:15

Próbowałem płaskim = za mało miejsca ba obrót..
Nasadowym też mi się nie udało ale to może dlatego, że miałem ograniczone możliwości ruchu przez tylko odchylona podsufitkę... ☺

Awatar użytkownika
Teel_tl
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,6 GDI 2010 XL 18"
Lokalizacja: Gdańsk

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Teel_tl » 01 sie 2018, 21:26

wracając do tematu - obiecywałem opinię po wyjeździe w trasę.
Byłem ponad tydzień aż pod wschodnią granicą trochę poniżej Białystoku.
Trasa z Gdańska. Sam wyjazd bez zastrzeżeń - utrata jakości radia np RMFMAXX mającego słabszy nadajnik w tm samym miejscu / okolicach co w aucie służbowym, gdzie antena to tradycyjny bat. Rozgłośnie silniejsze typu RMF FM czy Radio Zet bez najmniejszych zastrzeżeń i w zasadzi stabilny dbiór na całej trasie. "Radia z Torunia" nie sprawdzałem bo ono zawsze i wszędzie gra silnie...
Pomijam pojedyncze odcinki, gdzie "ciąłem" przez leśne odcinki (bity las) jakąś trzeciorzędną drogą, bo akurat tak prowadził wujek Google w swoich mapach... tam trzeszczało.

Na miejscu czyli na dalekim wschodzie mogłęm porównać odbiór na tej samej trasie (2 różne wyjazdy) raz w moim aucie a raz w nowiutkiej Mazdzie 6, którą na miejsce przyjechał kolega. Ja nie zauważyłem różnic - wręcz uważam, że momentami w moim Sportku na nowej antenie miałem lepszy odbiór ale może moja ocena jest tendencyjna :-)

PODSUMOWUJĄC:
gdybym miał ponownie dokonać wymiany anteny, wybrałbym tą samą antenę bo:
- sprawdzony producent
- produkt wykonany w b. dobrej jakości
- jakość odbioru bez zastrzeżeń
- b. konkurencyjna cena w stosunku do oryginalnej płetwy
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kjamnik
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 16 lut 2013, 12:22
Czym jeżdzę: biała XL 2013 panorama 1.6
Lokalizacja: Radom

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: kjamnik » 21 sie 2018, 21:49

założyłem tą samą antenę co kolega Teel_tI bo w oryginalnej ułamała mi się podstawa (jeżeli ktoś potrzebuje "bata" to mogę odstąpić). Póki co jest ok. Wydaje mi się że u mnie wygląda lepiej (na większą). Może dlatego że mam szklany dach. Nie testowałem poza miastem więc nie wiem jak będzie z odbiorem ale w mieście jest super.

Zbych_55
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2019, 20:32
Czym jeżdzę: Kia Sportage III
2,0 CRDI 136KM 4x4 AWD

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Zbych_55 » 02 mar 2019, 21:04

Witam wszystkich miłośników Kia Sportage .
Wymieniłem uszkodzona antenę zgodnie z instrukcją kolegi Teel_tI.
Bardzo pomocny i szczegółowy opis. Wielkie dzięki Teel_tI :brawo:
W moim przypadku, natrafiłem na problem mocowania kratki (autko firmowe).
Nie znalazłem sposobu demontażu zespolonych z karoserią nagwintowanych tulei które przyciskały tapicerkę w okolicy anteny do dachu karoserii.
Oczywiście wyrwałem tapicerkę na tyle sprytnie że po przykręceniu kratki nic nie widać.
Radyjko gra ślicznie, ale pokusiłem się zajrzeć do wnętrza stopki starej anteny, i o zgrozo stwierdziłem że musiał być gdzieś przeciek od strony wkręcanej anteny , i cała elektronika skorodowana :(
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Teel_tl
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,6 GDI 2010 XL 18"
Lokalizacja: Gdańsk

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Teel_tl » 02 mar 2019, 22:12

:D Ku chwale uzytkownikow Sportkow :bzik:
Sam korzystałem z opisów i uwag innych forumowiczów więc cieszę się że "mogłem się przydac".
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cycu2007
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 30 kwie 2019, 16:59
Czym jeżdzę: Kia sportage 3

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: cycu2007 » 19 lip 2019, 14:55

Zamawiał ktoś tą drugą antenę o której pisał wyżej Tell_tl? Chodzi mianowicie o model https://multisort.pl/product/Antena-sam ... 17800.html
Ciężko jakieś opinie znaleźć jak się sprawuje. Model wspomniany parę postów wyżej mniej mi odpowiada :)

r3boot
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 gru 2019, 12:54
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 1.6

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: r3boot » 27 cze 2020, 20:19

Siema
Ma ktoś może na sprzedaż antenę DO KS3 fm/gps bo moja się kończy tak że praktycznie radio szkoda słuchać znalazłem na allegro https://allegro.pl/oferta/antena-samoch ... e=facebook tylko nie wiem czy coś jest warta i czy zadziała prawidłowo z radiem w KS.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mcgiwer
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:48
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDI 184KM, AWD
Lokalizacja: Kłodzko

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: mcgiwer » 08 paź 2020, 08:04

Chcę zrobić przeszczep płetwy z santa fe do KSIII, ale u siebie mam inne kostki, powiedzcie mi które złącze będzie odpowiadać za gps a które za FM. Czy te pojedyńcze okrągłe to będzie GPS tak jak obecnie mam ? Tylko który to będzie fm? Środkowe złącze to kolor czarny a to z lewej większe to kolor niebieski.
Obrazek

Awatar użytkownika
Evenn
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2013 1.6 GDI wer.M
Lokalizacja: Jaworzno

Re: antena radiowa a'la płetwa rekina

Postautor: Evenn » 01 sie 2022, 11:59

Ogarnąłeś te kabelki który do czego ?


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap