Montaż podnosników klapy silnika

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Montaż podnosników klapy silnika

Postautor: MarekA » 10 kwie 2013, 19:09

Zebrałem się i zamontowałem podnośniki klapy.
Zrobiłem to na podstawie tego co opisane na rosyjskim forum, wiec pomysł ściągnięty
Potrzeba:
- dwa podnośniki o Łady
- jeśli podnośniki sa bez sworzni kulistych ( ja tak kupiłem) należy dokupić 4 sworznie kuliste
- dwie nakrętki samokontrujące M8

Właściwie nie ma co opisywać ;)
1. Wiercimy otwory fi8 w zawiasach ( najpierw dorobiłem uchwyty aby nie wiercić i tez podnosiło si ok, ale uchwyty wyglądały dosyć kiepsko wiec postanowiłem jednak wywiercić)
2. Zabezpieczamy lakierem antykorozyjnym i potem takim jak lakier zawiasów
3. Przykrecamy sworznie w zawiasach i w miejscach po wykręconych śrubach w przy błotnikach
4. Montujemy podnośniki
5. Sprawdzamy
6. Zdejmujemy gumowe uszczelki
7. Wycinamy w gąbce rowki pod podnośniki
8. Lekko przycinamy plastikowy uchwyt uszczelki gumowej aby nie wypychał podnośników ( to musze poprawić bo na razie wyciąłem nożem trzeba wyprofilować aby lepiej wyglądało)
9. Zamykamy klapę i otwieramy aby się nacieszyć ;)
Załączniki
Podno.jpg

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Montaż podnosników klapy silnika

Postautor: diselboy » 10 kwie 2013, 19:23

Marek, gratulacje za wytrwałosć i sukces, powiedz tylko czy trzpienie masz długie czy te krótsze z rys ?
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Montaż podnosników klapy silnika

Postautor: MarekA » 10 kwie 2013, 19:57

Trzpienie sa krótkie. Według mojej oceny nie ma to znaczenia gdyż za wypychanie klapy odpowiadają uszczelki i luzy na zawiasach. Nie wiem czy i jak mozna regulować zawiasy klapy, ale pewnie można


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap