instalacja LCD , demontaz podlokietnika

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

instalacja LCD , demontaz podlokietnika

Postautor: michal » 11 lut 2013, 13:25

witam serdecznie mam pytanie odnosnie demontazu podlokietnika . mam zamiar zainstalowac monitor LCD dla swojej pociechy , jednak wspomniany monitor jest mocowany poprzez sruby do podlokietnika. czy ktos z was rozbieral kiedys podlokietnik i ewentualnie napisze jak mozna zrobic to sprawnie ,szybko i w miare bezinwazyjnie. monitor wyglada tak jak na zdjeciu .
Załączniki
lcd2.jpg
lcd.jpg

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: instalacja LCD , demontaz podlokietnika

Postautor: puder12 » 17 lut 2013, 22:11

W ASO montowałem dodatkowe gniazdo zapalniczki żeby dzieciaki miały z tyłu prąd do tabletów. Demontaż całego środkowego tunelu zajął mechanikowi 5 minut - niestety nie widziałem co i gdzie odkręcał, ale to musi być trywialnie proste. Poszukaj zaślepionych wkrętów w przedniej części przy podłodze pod deską rozdzielczą.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 888
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: instalacja LCD , demontaz podlokietnika

Postautor: michal55yh » 17 lut 2013, 22:22

Całego podłokietnika nie wymontowywałem, ale wyjmowałem część, gdzie są uchwyty na kubki i rączka koło ręcznego. To trzyma się tylko na mocnych zaczepach. Trzeba mocno ciągnąć w górę, w pewnym momencie puści. Należy uważać, aby nie rwać na bok, bo można połamać zaczepy. W podłokietniku pod wykładzinką jest kilka śrub, resztę po zdjęciu konsoli także widać. Musi zejść.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Re: instalacja LCD , demontaz podlokietnika

Postautor: michal » 18 lut 2013, 09:40

ODtwarzacz LCD zostal zamontowany , wymagalo to co prawda nawiercenia kilku dziurek ale czego sie nie robi dla dzieciakow. zastanwiam sie jeszcze nad instalacja w ASO dodatowego gniazda zapalniczki bo przeciganie przewodu do standardowo polozonego jest lekko irytujace.

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: instalacja LCD , demontaz podlokietnika

Postautor: excile » 18 lut 2013, 09:51

trochę OT, ale chyba czego się nie robi dla spokoju prowadzącego samochód :)
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Re: instalacja LCD , demontaz podlokietnika

Postautor: michal » 18 lut 2013, 10:01

tez mozna spojrzec z tej strony:) przeciez kierowcy w czasie jazdy nie wolno przeszkadzac:)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: instalacja LCD , demontaz podlokietnika

Postautor: czyzyk64 » 19 mar 2014, 09:31

Możecie przedstawić , gdzie montowaliście dodatkowe gniazda zapalniczki ? Chcę takie zamontować i tak się zastanawiam w którym miejscu. Jak to u Was jest koledzy, macie jakieś ciekawe pomysły ? Org gniazdo już zakupiłem , więc teraz tylko przyjemna robótka. [papa]

Obrazek

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: instalacja LCD , demontaz podlokietnika

Postautor: puder12 » 29 mar 2014, 08:44

czyzyk64 pisze:Możecie przedstawić , gdzie montowaliście dodatkowe gniazda zapalniczki ?

Montuj tam gdzie jest Ci potrzebne. Ja zamontowałem dla dzieciaków na dole konsoli środkowej od strony tylnej kanapy.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: instalacja LCD , demontaz podlokietnika

Postautor: czyzyk64 » 02 paź 2016, 11:55

Dodatkowe gniazdo zapalniczki można podłączyć wykorzystując org kostkę, pod którą podłączone jest gniazdo zapalniczki te po prawej stronie, Ja wykorzystałem pozostałe mi piny i wpiąłem się w ta kostkę. Widać, że koreańce dali we wiązce dodatkowe kable , pod które właśnie dołożyłem piny . Także podłączenie jak w oryginale na pinach, Zasilanie idzie tak jak do tego poprzedniego, po przekręceniu kluczyka. W planie dołożenie gniazdka do bagażnika, ale już pod stałe 12V, papuguje od kolegi Tomka. [papa]
Załączniki
dołozone piny.jpg
kostka.jpg


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap